Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd felújít. De az...

A szomszéd felújít. De az normális hogy hétvégén egész nap kopácsol? Igaz írt ki egy cetlit, de ezt így szabad? Mert megőrülök tőle.

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 17:07
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
87%
Szerintem, majd ha felújítás után véletlenül aludna reggel kezdjél el hegedülni tanulni vagy valami hasonlót:)
2009. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
100%

Én sem vagyok Pesti, csak panelos, igaz téglaépületben laktam majd 15 évig, az sem volt tejfel 15 év alatt 4 szomszéd fordult meg (felettünk laktak, tetőtér) és belőlük mindnek mániája volt az újíttatás, de nem egyszerre, így mind 1-3 évig hallgattuk ahogy "szépíti" lakását.

És ott volt olyan is aki hétvégén "ért" csak rá! Együtt érzek veled, hogy a heti robotolás után, a nyugodt hétvégét nem tudod élvezni. Erre jó megoldást én sem tudok, csak az együttérzésemet tudom kifejezni neked. Tudom ez marha kevés. Szóltál már nekik? Talán vannak olyan értelmesek, hogy felfogják a lényegét a te pihenésednek.

2009. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem, ha még ezen a hétvégén is ennyire hangos munkákat végeznek, megpróbálom megbeszélni velük.
2009. febr. 13. 14:01
 24/34 anonim válasza:
100%
A kérdésből ítélve,társasházról van szó.Minden típusú ingatlanra a 24órás csendrendelet az irányadó.A felújításokra a köv.szabály érvényes:Hétfőtől-péntekig,8-18-ig,szombaton:8-14-ig lehet zajjal járó munkát végezni.Vasárnap szigorúan tilos,kivétel,csőtörés,beázás,stb.Ez az időbeosztás változhat a Szervezeti és Működési Szabályzat (SZMSZ)szerint.A munka megkezdése előtt, írásban kell jelezni a közösképviselet felé a felújítási szándékot,és ezzel egyidőben ki kell függeszteni,az erre kijelölt helyen a tulajdonosok számára is.A függeléknek tartalmaznia kell a munka várható időtartamát,munkavégzés kezdetét,emelet,ajtó,tulajdonos nevét és elérhetőségét.
2009. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim válasza:
67%
Még annyit szeretnék hozzátenni,hogy amennyiben a "kedves" új tulaj egy perccel is túllépi a meghatározott időt,mindenképp próbálj velük beszélni és az SZMSZ-re hivatkozni.Ha nincs saját példányod,akkor a közösképviseleten kikérheted.Ha nem jutsz velük dűlőre,tegyél panaszt a Közösképviselőnél.Ha itt sem jársz eredménnyel,szólj és pontosan megkérdezem neked,hogy mi a következő lépés.Elvileg neki kötelessége nyomást gyakorolni rá és természetesen neki kell FELSZÓLÍTANI!!!!!!!!!!!
2009. febr. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
68%

A mi történetünk hasonló az egyik anyuka történetéhez.

A mi kisfiúnk párhetes volt amikor az alattunk lévő lakást felújították (már 2008. májusától, a fiam szepteberben született), volt ablak csere, falvésés, furás, faragás, a fiatalok apukája csinálta aki dolgozott 10-15 percet majd órákat ált az erkélyen, a fiam amikor elaludt volna akkor mindig hozzá fogott valami jó hangoshoz.

Mi felvettük hogy milyen hangos pl: a fúrása, és a falvakolása, megmutattuk neki, de igazán már csak akkor (mert addig türelmesek voltunk) amikor 18 óra után is furtak faragtak.

Lement a férjem és elmagyarázta nekik hogy 3 hetes kisbabánk fürdés (18 órakkor volt) után és vacsi után szeretne aludni, és mivel már 21.15 volt jó lenne ha abba hagynák a melót és napközbenre időzítenék mert az utca zaja elnyomja valamennyire. Ez a megbeszélés nem ért semmit minden ugyanúgy folyt tovább. (még nem laktak itt)

Beköltöztek és jöttek a hangos veszekedések, kiabálások, anyázások, ajtócsapkodások. (lementem szólni hogy minden családba van balhé néha, de arra szószerint senki nem kíváncsi hogy bebizonyítsam azt hogy minden felhallatszik vissza mondtam a fiatal embernek amit az feleségének mondot, volt nagy döbbenet).

Nálunk a fiam még hajnalba felkel enni, akkor mi amikor már tuti ébren van a gyerkőc sarokra lépve közlekedünk ugrálunk és táncolunk a kisszobába (mert hogy ők ott alszanak) és néha még leejtünk pár nehéz tárgyat ami jó hangosan szól ha leesik a földre, biztos jól esik nekik mondjuk hajnali 2-3 között.

De vittük már a porszívót a fürdőszobába is amikor a fiam beteg volt és orrot kellet szívni, na annak is jó hangja lehetet. (de sajnos a fenti szomszédunk sincs tekintettel senkire ő éjszaka éli világát, de mi nappal azt is megbosszuljuk mert a szép szó neki sem használt)

2009. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
52%
N
2009. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
83%

Nagyon csodálkozom azon,hogy a legtöbb ember M.országon hogyan kommentálja a mások pihenésének a megzavarását.Egy civilizált társadalomban minden embernek vannak jogai és kötelezettségei.Jelen esetben én sem tűrném el a zavarást.Van telefon és tessék közölni az illetékes szervekkel,sőt kihívni őket a helyszínre.AZ ÉN ORSZÁGOMBAN A KÖZÖSSÉGI RENDŐRSÉGET KELL értesíteni.Jó lenne,ha a magyar emberek elmennének Svájcba,hogy megtanulják a civilizált viselkedés formáit.Önök nem tudják,hogy már az iskolában tanítunk erkölcsi-állampolgári nevelést az Önök gyerekeinek,de Önöktől a családban teljesen más viselkedési formákat látnak.Hová jutott a magyar ember gondolkozásban,s cselekedetben-hová?

Mondják meg-ugyanbiza mivel tudják felcsomagolni gyerekeiket ,unokáikat az életre?

Szégyen ez a mentalítás, ami Önöknél uralkodik.Az a helyzet,ami ma M.országon kialakult kritikán aluli,ezért nemcsak a vezetők a hibások,hanem a kisember is.Kedves asszonyom,azt tudom mondani Önnek ÉLJEN A JOGAIVAL!!!!!!!!!A SZOMSZÉD VÉGEZZE A JAVÍTÁSOKAT-A MEGSZABOTT IDŐBEN.Ha ott laknék,majd én rendet csinálnék,metanítanám a szomszédait kesztyübe dudálni!!Erdélyből

2009. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, és a lelkesítést.

A helyzet annyiban változott azóta, hogy szombaton amikor hazaértem a délelőtti bevásárlásból, a lépcsőházban kisebb kupaktanács fogta körbe az új lakót, hogy ezt így azért már ne. (Tényleg ismét nagyon hangos volt).

Ő bocsánatot kért ott mindenkitől, és megígérte hogy halkabb lesz. És valóban az elviselhetőbbek voltak a zajok. Aztán külön becsengetett, és bocsánatot kért a kellemetlenségekért (pedig mi még nem szoltunk nekik)és megbeszéltük hogy legalább a vasárnap délutánt hagyja meg nekünk. Azóta kétszer összefutottunk, és mindkét alkalommal ismét (!!) bocsánatot kért a kellemetlenségekért.

2009. febr. 17. 11:57
 30/34 anonim válasza:
70%

Sziasztok!


Nem leszek ezzel népszerű,de,mindenki azt írja ami szerinte a helyes!


Én már beszélgettem a gondnokkal,ha ez a zavaró tény rendszeres,akkor összelehet fogni!


Persze,az érthető,ha nincs szbadság kerete a felújításra,még azt is elnézem,hogy pénze szakemberre,ezért csinálja maga.

De,ha már hétvégén csinálja,akkor nemigaz,hogy 16-17 óráig nem lehet végezni...

Mert az,hogy 21 óra után is ez megy,az még hétköznap is zavaró,nemhogy a pihenő napon,és meglehet védeni a felújítót,meg toleráns voltam,de már úgy vagyok,hogy ha én megtudtam anno oldani,akkor vegye már amásik is a fáradtságot...


Egyébként,most épp a csövek meg a falak kopogtatása a menő valamelyik elmebetegnél,de,egy 10 emeletes háznál nem tudod kinyomozni ki az...

2009. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!