Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszéd felújít. De az...

A szomszéd felújít. De az normális hogy hétvégén egész nap kopácsol? Igaz írt ki egy cetlit, de ezt így szabad? Mert megőrülök tőle.

Figyelt kérdés
2009. febr. 7. 17:07
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
31%
Lehetnétek már lojálisabbak a másikhoz. Bírjátok már ki, amíg felújít. Elvégre nem örökre fog zajongani. ASzt a pár hetet ki lehet bírni. Nem nagy kunszt. Én is panelban lakom, és minden évben van, aki felújit. És? Csinálja. Nem kell ebből ügyet csinálni.
2013. jan. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Teju válasza:

" Kategória: Otthon » Egyéb kérdések


A kérdés

A szomszéd felújít. De az normális hogy hétvégén egész nap kopácsol? Igaz írt ki egy cetlit, de ezt így szabad? Mert megőrülök tőle.


2009. febr. 7. 17:07 Privát üzenet


A válaszok

1 2 3 4


Hát halljátok. Azért egyesek mit képzelnek magukról. Azért mert felújít valaki még nem kell hogy megőrüljön a másik. Lehet ezt normálisan is tenni normális időben. Én már két lakásomat újítottam fel, de mindíg kiírtam hogy mikortól előreláthatóan meddig tart és mindíg figyeltem rá, hogy délután ötnél tovább véletlenül se tartson a zörgés. Viszont a felettünk lévő lakást pontosan egy éve csinálják és memondom őszintén hogy már nagyon unom. Úgyhogy eggyütt érzek azokkal akiket ez zavar. Ráadásul kisbabánk van és például tegnap délután pont akkor állt neki fúrni a pasi amikor a babám elaludt. Persze ezt ő nem tudhatta de még én is majd infarktust kaptam mert semmi előzmény, még a légy zümmögését is lehetett hallan és egyszer csak a semmiből elkezdődött ez az égtelen fúró hang. Hát persze hogy a gyerek is felébredt. Csak a festőjük négy hónapon át járt kelt fölöttem reggeltől estig minden áldott nap a létrával. Én akkor már hatalmas pocakkal itthon sínylődtem és azon gondolkodtam hogy agyon ütöm a pasast mert éjjel nem tudtam pihenni a pocaklakó miatt, nappal meg az idióta festő miatt. És ez még csak a festőjük volt. Fúrtak ezek egy nap 168 lukat is a falba mert almbériázták. Mindezt egy két szobás nyamvadt panel lakásban. Úgyhogy csúcsokat döntenek fölöttünk és eddig jópofát vágtam hozzá de már a férjem is káromkodik ha meghallja őket. Hát csak bíztatásként írtam nektek hogy KITARTÁS sorstársaim. Egyszer csak befejezik a felújítást..... És után jön a köv. kaló:)


A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.

# 11/31 Időpont 2009. febr. 7. 23:51 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Tessék vidékre költözni! Bár ott a kutyák ugatnak. Az se kellemes. Azokat még feljelenteni sem lehet.


Itt városban jó lenne ha előbb adnánk valamit mielőtt követelünk. Pl nem tudom hányszor hívta meg a felújítós szomszédját kávézni. Vagy beszélgetett el vele a lépcsőházban. Iszonyatosan hatásos tud lenni ha egy embertársunkat (akitől mellesleg csak pár fal választ el minket) emberként kezelünk.



A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.

# 12/31 Időpont 2009. febr. 8. 08:14 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Fúrás előtt kurjantsa el magát, hogy "figyelem, fúrok!", vagy mi? Add el a panelt, ha ennyire nem tetszik, hogy az embertársaid néha csinálnak is valamit (tudom, a panellakóknál ez nem szokás, csak egész nap a tévét nézitek), és költözz tanyára. Lehet ám családi házat kapni, már 4-5 millióért is, szóval nem kifogás, hogy nincs pénz. Ti választottátok ezt.


A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.

# 13/31 Időpont 2009. febr. 8. 11:17 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Az igazi kérdés az, hogy szabad-e egész hétvégén kopácsolni zajjal játó felújítást végezni?



Amennyiben társasházi lakásról van szó, úgy a Szervezeti és Működési Szabályzatban megtalálható milyen napokon hánytól hány óráig lehet zajos tevékenységet folytatni. A bevált gyakorlat szerint hétközben 8-18 óráig, szombaton 10-14 óráig, vasárnap és ünnepnap egyáltalán nem lehet felújítani.



A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

# 14/31 Időpont 2009. febr. 11. 10:28 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?

Szerintem is ki kell bírnotok türelemmel a szomszéd lakásfelújítását. Mert gondolj bele, ha te újítanál fel valamit a lakásodban, akkor bizony nálatok sem lenne hallkabb a dolog, ami miatt meg mások dühengenének. Ha a babát nagyon zavarja a fúrás, vagy kopácsolás, akkor esetleg megkérdezheted a szomszédodat, meddig tart kb. ez a zaj, mert addig inkább sétálsz a parkban a babával. Egyébként meg ha a baba alszik a zaj ellenére is, akkor nem zavarja különösebben.


A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 47%-ban hasznos válaszokat ad.

# 15/31 Időpont 2009. febr. 12. 07:12 Privát üzenet Szerinted a válasz nem hasznos.



Mi 2 éve cseréltünk lakást,és mindjárt neki is fogtunk a felújításnak.Mivel november volt,már nem volt szabija a páromnak,így esteénként csináltuk.Soha senki sem szólt.Igaz nem fúrkáltunk este későn.A másik lakó teljes lakásfelújítást csináltatott napi 4-5 ember dolgozott kb.1 hónapig.Volt mikor idegesített,de soha senk nem szólt nekik.Vagyis megértették a lakók,hogy zajjal jár az ilyen munka.Akit ennyire idegesít,annak nem szabad ilyen lakásba költöznie.Mi lesz,ha ő is felakar újítani?Elvárja másoktól,az elnézésüket.Nem mindenkinek van pénze mestereket fogadni,akik napi 8 órában dolgoznak.Legyél elnézőbb!


Tényleg? Este? Még ő legyen elnézőbb? Ha dolgoznál, tudnád, milyen munka után erre hazamenni. Ha nincs pénzed embertársaidra tekintettel végezni a munkát, akkor dolgozz, hogy legyen!!! Nem az a megoldás, hogy mindenki más szenved miattad!!! Hogy jut egyáltalán eszedbe??? Talán arra gondolj, nem te vagy az angol királynő, hogy mindenki vigyázzba álljon, csak mert neked úgy tetszik! Másnak joga van a pihenésre és gyereknevelésre, legalább annyi, mint neked!

Nem értem, miért költözik társasházba az, aki nemképes az együttélés szabályait betartani! Ez a többire is vonatkozik, aki azt hiszi, bármikor zajonghat, mit számít a többi ember!

2020. febr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
imádom a sok szolgalelkű prolit, hogy "nem kell belehalni" meg "azt a pár hetet kibírod". Kádár büszke lenne a féreg fajtátokra, jó diákok voltatok! Mindenkinek joga van pihenni, és ha a csóró proli csak hétvégén ér rá, akkor vegyen ki szabit, hiszen arra van, nem? Nyaralni úgyse lesz pénze ha maga gányolja a koszos kis kotorékát hétvégente :D persze, keljen az egész ház hétvégén is a parasztra, mert "hát most ér rá csinálni" :D remélem hamarosan kihal már a fajtátok
2021. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Mikor kellene a felújítást végezni?

A munkaidőt azért hívják munkaidőnek, mert akkor dolgozik az ember. Munkaidőn kívül tudja csak az egyéb tevékenységeket ellátni.

2021. máj. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!