Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit tudok így spórolni a...

Mennyit tudok így spórolni a villannyal?

Figyelt kérdés

Megelégeltem, hogy 24.000Ft a villanyszámlánk, ezért az alábbi (szerintem) költségcsökkentő módszereket alkalmazom:


-> minden elektromos berendezést kihúzok a dugóból (? nem tudom mi a hivatalos neve)ha nem használjuk

-> a nappaliban 4 db 100W-os spot égő világít átlagosan napi 6-7órát, ezek használati idejét lecsökkentettem napi 1-2 órára, a fennmaradó időben pedig 1db 44W-os energiatakarékos izzó világít (ez 8W-ot fogyaszt)

-> a nappaliban lévő LCD tv napi 15 órát működött, ezt lecsökkentettem 7-8 órára, elhagyjuk a "csak háttérzajnak kell a tv"-t

-> a számítógépet eddig használat után mindig csak altattuk, mostantól kikapcsoljuk és kihúzzuk használat után. Naponta kb 2-3órát működik.

-> a lányom hálószobájában az éjjeli lámpa egész éjszaka világít, ez 10 óra. Eddig 40W-os égő volt benne, ezt lecseréltem 30W-os energiatakarékosra (ami 5W-ot fogyaszt)

-> a mi hálószobánkban egész éjszaka működött az lcd tv (háttérzajnak, fénynek), mostantól itt is egy éjjeli lámpa van 30W-os energiatakarékos égővel.

-> a fürdőszobában 2 kapcsoló van, eddig azt használtuk ami egyszerre 7 db 100W-os spot égőt kapcsol fel. Mostantól a másikat használjuk ami csak 1db 44W-os energiatakarékos égőt kapcsol fel.

-> a mosógépet eddig napi 2x használtam 1,5 órás mosási programmal és 60 fokon, mostantól 40 perces mosási program lesz 30 fokon


Szerintetek mennyivel számíthatok kevesebb villanyszámlára 1 hónap múlva?

Igazándiból ezek nem megerőltető dolgok, nem is értem, hogy eddig miért pazaroltunk ennyire... :-(


2011. nov. 7. 18:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
51%

1. Ez jó lépés volt.

2. Kell egyáltalán 100 wattos izzó a nappaliba?

3. A napi 7-8 óra tévézés is elég soknak tűnik :) Nálunk napi 1,5-2 órát megy összesen.

4. ez így rendben van

5. Vannak éjszakai fények kisgyerekeknek, fogyasztásuk 0,5W. zoldbolt.hu oldalon tudsz ilyet venni.

6. Ugyanezt javaslom a ti hálótokba, bár megjegyzem, hogy nagyon egészségtelen fényben aludni, bizonyos hormonok éjszaka nem jönnek elő, ha fény van, emiatt nem tudod kipihenni magad. A 30wattos nem igazán energiatakarékos egyébként.

7. A fürdőben is horrorisztikusnak tűnik a 7 db 100 wattos izzó, az 1 db 44-es pedig szintén nem energiatakarékos.

8. a mosógépes megoldás viszont jó!


A villanyszámlád kb 10%-kal lesz kevesebb a mostani intézkedéseid alapján.

2011. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, már rég túl van rajta, olvass vissza és rohadtul nem csak 10% a megtakarítás. :)
2011. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem olvastam vissza, csak leírtam a véleményem :)
2011. dec. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
61%
Ja és akik lepontozták a 21. számú beírásomat, na azok NEM tudnak spórolni :) Akik szerint azok a tippek nem hasznosak, sejtem, mekkora számlát fizetnek :)
2011. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem azért, mert szerinted 700-hoz képest a "44" nem igazán takarékos meg ilyenek. Ha már csak arányaiban nézed, hogy 700 vs 44 (ami amúgy 8W csak 44-nek felel meg, ha figyelmesen olvasol), a tv használatot felezik, 90perc helyett 40 perces program alacsonyabb hőfokon stb, nem is tudom, hogy jöhetett ki neked 10%..
2011. dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!