Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyit tudok így spórolni a...

Mennyit tudok így spórolni a villannyal?

Figyelt kérdés

Megelégeltem, hogy 24.000Ft a villanyszámlánk, ezért az alábbi (szerintem) költségcsökkentő módszereket alkalmazom:


-> minden elektromos berendezést kihúzok a dugóból (? nem tudom mi a hivatalos neve)ha nem használjuk

-> a nappaliban 4 db 100W-os spot égő világít átlagosan napi 6-7órát, ezek használati idejét lecsökkentettem napi 1-2 órára, a fennmaradó időben pedig 1db 44W-os energiatakarékos izzó világít (ez 8W-ot fogyaszt)

-> a nappaliban lévő LCD tv napi 15 órát működött, ezt lecsökkentettem 7-8 órára, elhagyjuk a "csak háttérzajnak kell a tv"-t

-> a számítógépet eddig használat után mindig csak altattuk, mostantól kikapcsoljuk és kihúzzuk használat után. Naponta kb 2-3órát működik.

-> a lányom hálószobájában az éjjeli lámpa egész éjszaka világít, ez 10 óra. Eddig 40W-os égő volt benne, ezt lecseréltem 30W-os energiatakarékosra (ami 5W-ot fogyaszt)

-> a mi hálószobánkban egész éjszaka működött az lcd tv (háttérzajnak, fénynek), mostantól itt is egy éjjeli lámpa van 30W-os energiatakarékos égővel.

-> a fürdőszobában 2 kapcsoló van, eddig azt használtuk ami egyszerre 7 db 100W-os spot égőt kapcsol fel. Mostantól a másikat használjuk ami csak 1db 44W-os energiatakarékos égőt kapcsol fel.

-> a mosógépet eddig napi 2x használtam 1,5 órás mosási programmal és 60 fokon, mostantól 40 perces mosási program lesz 30 fokon


Szerintetek mennyivel számíthatok kevesebb villanyszámlára 1 hónap múlva?

Igazándiból ezek nem megerőltető dolgok, nem is értem, hogy eddig miért pazaroltunk ennyire... :-(


2011. nov. 7. 18:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

szerintem 40 fok alapból kell a ruháknak, de a konyharuha, törölköző, gyerekzokni nekem nem lesz tiszta 40 fokon.

Az energiatakarékos izzó akkor takarékos, ha sokáig ég, vécében pl. nincs értelme.

Egész éjjel tévé? Ez durva. Meg hogy lámpánál alszotok, az is. Éjjeli fény nem lenne elég?

A fürdőben elég nálunk a tükörnél felkapcsolni a villanyt, a mennyezeti minek?

2011. nov. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy,és gratula az elhatározáshoz!

Az utolsó kommentedhez szeretnék hozzátenni annyit,ha a 2 gyerek bepiszkolódott ruhái,és apa inge van csak mosnivaló,akkor félprogramon indítsd a mosógépet.Ezzel is tudsz spórolni.

Amúgy mi is úgy kezdtük,ahogy Ti(szinte mindenhol égett a villany hagyományos égőkkel),aztán fokozatosan váltottunk energiatakarékos,és ledes izzókra.Most 7-8 ezer a villanyszámlánk,de még ezt is sokallom egy kicsit.

Minden jót,és várom,hogy sikerült a hónap!

2011. nov. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kb feleennyi a fogyasztás, 4fős család, 1 hűtó, 2 fagyasztó, 1tv kb mindig megy, meg 1 gép+izzók.


elektromos cuccokat nem muszáj mindent kihúzni (pl számítógép, tv, stb), de az jó h leállítod, illetve a tv-t a kikapcsoló gombjával nyomod ki és nem a távirányítón lévő standby gombbal (mert akkor van minimális fogyasztás)


4 meg 7 spot égő...ezt olvasni is rossz, nálunk mindenhol elvagyunk 1-1 60-80w-ossal.

Ideiglenes használatnál tényleg jobb a sima égő az energiatakarékosnál, az utóbbi azt szereti jobban ha folyamatos használatban van, és nem le-fel kapcsolgatva.


Mosásra vannak 1órás 40fokos programok, az átlagnak elég, kb 2-3 naponta. A zoknik, alsók tényleg húzósabbak, azokat meg külön gyűjtve mosd.


A háttérzajnak tv dolgot simán ki lehet lőni, vagy max veszel vmi kisebb rádiót és akkor háttérzaj kipipálva.


Erősebb fényhez, éjszakaihoz meg kisebb lámpák, asztali lámpa stb elég ideiglenes használatra.


Egy gép mondjuk nem olyan vészes, be lehet állítani hogy energiatakarékosan működjön (már amikor) de sztem olyan 100-150W-ot eszik (az napi két órában mégsem olyan azért mint a 4x100-as izzó 7 órában).


Szerintem reálisan kb 12-15 ezer körülre csökkenthető egy villanyszámla (sztem mi is simén lefaraghatnánk a meglévőből ha nagyon spórolnánk)


Mindenesetre, ötletnek csillagos ötös.

2011. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
63%

engem csak az képeszt el, hogy bírtál eddig ilyen pazarló módon élni...


nálunk max 1db kompakt fénycső megy, ami 15w-ot fogyaszt, és 80at világít.

TV nincs a lakásban, 2 laptopot használunk, az sztem elég takarékos.

egyébként gondolom a marhamodern lapostévén van elalváskapcsoló, még a régi képcsöveseken is volt, anno mindig használtam.

a kislány szobájába elég egy bedugható kis ledes éjjelifény, bőven elég.


a mi villanyszámlánk 5000 ft szokott lenni, nekem valahogy nem jön be a pazarlás.

2011. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot senki nem említett (illetve igen, de nem szó szerint) amit te teszel, az nem csak spórolás, hanem KÖRNYEZETTUDATOSSÁG. És ha már rájöttél milyen pazarló is voltál (pláne a gyerekeid jövőjét illetően), akkor ne hagyd abba, ez csak az első lépés. Egyébként vegyél lekapcsolható hosszabbítókat és abba dugj be mindent, tényleg csak oda tegyél fényforrás ahol muszáj, és érdemes ledes égőket venni. Az éjjeli fény jő ötlet, de még jobb ha a világítós párnát, vagy figurát veszel a lányodnak és azzal alszik. Ti pedig húzzátok fel egy kicsit a redőnyt, hogy bejöjjön egy kis fény. Tehát ha már az árammal takarékoskodtok, utána kezdjétek el a vízzel, aztán a fűtéssel is, aztán jöhet a szelektív szemétgyűjtés, komposztálás, és végül a tudatos vásárlás is. Hidd el megéri, pénzt is spóroltok és környezetet sem terhelitek majd annyira.
2011. nov. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Minden választ nagyon köszönök! Magam sem értem, hogy eddig miért pazaroltunk ennyire, így visszagondolva rettenetesen szégyellem magam...

Mióta kiírtam a kérdést, naponta felírom az óraállást, hogy megfigyelhessem a változást. A bevezetett változtatások óta hétköznap átlagosan napi 8kw, hétvégén pedig napi 10kw áramot használunk. Ez 48Ft/kw-os áron számolva havi kb 13ezer Ft!!! Szinte hihetetlen, hogy 11ezer Ft a különbség. Belegondolni is szörnyű, hogy eddig milyen pazarló életmódot folytattunk. A tényleges összeg december 4-én fog kiderülni,de már most is látszik a változás!

Az utóbbi napokban folyamatosan azon gondolkodom, hogy milyen kiadásainkat lehetne még csökkenteni, de ezzel már nem akarok senkit untatni. :-)

2011. nov. 14. 10:26
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Szia!Tényleg megdöbbentő a különbség!

Azért leírhatnád,hogy milyen változtatásokon gondolkodsz,hátha ellesek tőled egy-két fortélyt!

Csak így tovább!

2011. nov. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!


Ma bejelentettem a villanyóra állását, és a fizetendő összeg 12.907Ft (!!!!) lesz, 1 hónap alatt 269Kw áramot fogyasztottunk. Hihetetlen, még mindig nem térek magamhoz. :-) Még soha nem volt ilyen alacsony összegű a villanyszámlánk.

2011. dec. 4. 18:25
 19/25 anonim ***** válasza:
75%

Ez szuper!Ügyesek voltatok,hogy kitartottatok!Csak így tovább!Ha esetleg még van ötleted,hogy hogyan tudtok spórolni,szívesen elolvasnám.Hátha el tudnék lesni pár fortélyt!

Minden jót a továbbiakban,és nagyon boldog karácsonyt kívánok!

2011. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokezret spórolhatsz vele.

Ugyanakkor a mosógépes programból nem mindig a rövidebb idejű fogyaszt kevesebbet. A mienknél meg volt adva, h melyik program mennyit vizet és áramot fogyaszt. Természetesen az "eco" program a legjobb, de a leghosszabb is. Kb. 3 óra. Viszont van ideje beázni a ruháknak, csak néha fordít párat a dobon.

2011. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!