Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűtés kérdés. Milyen fűtést...

Fűtés kérdés. Milyen fűtést tudnátok ajánlani ilyen helyzetben? Minden megoldás érdekel!

Figyelt kérdés
56 m2-es, 1+2 fél szobás,tégla lakásban lakunk, az első emeleten. Villanykályhával fűtünk két szobát, a konyhát fűtőpanellel. A nyílászárókat kicseréltük, a ház kívülről szigetelve van. Az a problémánk, hogy alattunk nem lakik itt a tulaj és nem is fűt egyáltalán! Ezért nálunk nagyon hideg a padló és úgy általában is hideg van. Pedig a villanyszámlánk 29.000 Ft.

2012. jan. 23. 18:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
8.-tól kérdezném: akkor ezzel a kazánnal lehetne akár radiátoros fűtés is? Csak akkor meg megint marad a hideg padló. Vagy ha minden helységben lenne radiátor, akkor melegebb lenne? Mert most csak két szobában és a konyhában van fűtés, a harmadik szobában és a fürdőben nincs.
2012. jan. 23. 20:37
 12/22 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem.Én egy nagyon öreg száz éves házban lakom(Wekerle).Nincs szigetelve,csak a nyilászárókat cseréltem le.A két szobát fütöm hőtárolós villanykályhával.Alattunk szintén nem lakik senki és mellettünk is csak hébe-hóba.Így is 20 fok van a lakásban,de ha bekapcsolom a ventilátort akkor több.A villanyszámlám 18ezer ft.
2012. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Rakj hőtükör fóliát a szőnyegek, parketták alá. Horror fölszedni és visszarakni, de talán megéri.


[link]

2012. jan. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
A hőtükör fóliáról már hallottam, de csak úgy mint radiátor mögött. Hát, nem tudom.
2012. jan. 23. 21:16
 15/22 anonim ***** válasza:

A hőtükör szerintem nem segítene sokat. Padlófűtést lerakatni meg elég kockázatos. Ha ősszel úgy dönt az alattatok lakó tulaj, hogy mégis használja a lakást, akkor kidobtatok százezreket az ablakon.

A hideg padló viszont megszokható. Én családi házban nőttem fel, alattunk ugye csak a pince volt, persze hogy hideg volt a padló. Ezért mindenkinek volt egy pár mamusza és kész. Esetleg ilyen irányban is gondolkozhatnátok, nemrég néztem a tescoban tök jó házicsizmát lehet kapni, ami a bokát is melegíti. Kis befektetéssel rengeteget javul a hőérzetetek, és ha nem fázik a lábatok, talán a fűtést is lejjebb tudjátok venni, így olcsóbb.

2012. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Gáy van a lakásban?Ha igen van olyan paeapetes konvektor ami vízteres ,és rá lehet kötni 3-4 db radiátort ami simán kifűti a lakást.Ha érdekel a megoldás küldj privátban kérdéseket ,bővebben válaszolok.
2012. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 gomzoli ***** válasza:
Vagy a legközelebbi renoválás során laminátot tetetni mindenhová, és a laminát alá egy-két centis lépésálló nikecellt. 56 m2 kb. 150 ezer anyagárból megvolna, 2000 ft-os laminált esetén.
2012. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Kedves Gomzoli!

Lehet hogy hülye kérdés, de a nekünk van egy kisbabánk, akinek vettünk úgynevezett "habtapit", linkelem:

[link]

Ahol ez lent van ott nem hideg a padló. A nikecell is hasonló lehet?

2012. jan. 24. 10:42
 19/22 vizgazfutes ***** válasza:

Kisgyerekes lakásban felejtsük el a padlófűtést, ellenben itt valamelyik kommentelő azt mondta, hogy nem is lehet padlófűtést csinálni, mondjuk indokot nem mondott...


Valamiféle szigetelési megoldásban kellene gondolkodni, a lépésálló nem lehet rossz, de én valószínűleg hőtükrös fóliát is raknék rá (amit a padlófűtéseknél használunk)...


A MIKA készüléket meg szerintem felejtsük el :D (ez a vízteres konvektor)

2012. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Vizgazfutes!

Szóval, ha leraknánk lépésálló Nikecellt, arra hőtükör fóliát akkor szerinted az elég lenne és akkor már ki tudnánk fűteni a lakásunkat a két villanykályhával? 4 és 6 kw-os.

2012. jan. 24. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!