Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni a felettünk...

Mit lehet csinálni a felettünk lakó egyfolytában hupogó szomszéddal?

Figyelt kérdés
Kb 1.5 éve költöztek ide,a napi minden szakában huzogatják a széket vagy én nem tudom mit csinálnak de mindig van valami zaj.Van hogy este 11-kor is.Nem tudom elképzelni hogy átlagos otthonba ahol gyerekek sincsenek csak ketten laknak mit lehet ennyit huzogatni.Egy átlagos háztartás nem értem hogy tud ekkora zajt csapni.Néha olyan mintha direkt csinálnák már.Iszonyat idegesítő a dolog.Még nem mentem fel szólni mert elég türelmes típús vagyok de már kezd fogyni a türelmem.
2012. nov. 23. 13:11
1 2 3
 11/22 Malats válasza:
Szolj nekik és kész. Nem értem mire vársz.
2012. nov. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, miért vártál másfél évet, szerinted komolyan fognak venni? Felmerül az "eddig nem zavart?" kérdés, aztán ha elővezeted, hogy de igen, akkor jól kiröhögnek, hogy képtelen voltál szólni.

A szék lábára lehet venni pár száz Ft-ért öntapadós filcet, pl. OBI-ban, amitől zajtalanul lehet huzigálni.

De nagyon udvariasan kell kérned így másfél év után, és reménykedj benne, hogy normálisak. Ha 2 nap után szóltál volna nekik, sokkal jobbak lettek volna az esélyeid.

2012. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
57%

Nálunk is hasonló a helyzet.Itt a nő otthon van( gondolom háztartásbeli)és állandóan porszívóz.Közbe pedig elhúzza az összes bútort is.De ez még semmi. mert mikor hazajön a gyerek az óvodából berakják a szobájába, és innentől kezdve szarnak rá.Az meg torka szakadtáből üvölt h anyu anyu aztán az apjáért üvöltözik,de csak nem megy oda senki.Ott tartunk h a gyerek képtelen normál hangnemben beszélni.Mindig ordibál.Persze miért is kéne 1 óvodás gyereknek éjjel aludnia.Később fekszik mint én.(közben visítozik,rugdalja a falat,labdázik,sír).Mellesleg fél 12-kor járok aludni(kb.)Reggel mikor kelek már fent van,anyuci magassarkúban tipeg a laminált padlón és erőteljes hangnemben beszél a gyerekkel.Szóval áll a bál egész nap...Jah és ne is beszéljünk arról h valamelyik megcsalhatja a másikat, mivel tudom mikor megy el 1-ik másik otthonról, erre délben hangos nyögdécselések hallatszanak át.Hol 1 férfié hol pedig 1 nőé.

Még jó h heti 4 napot töltök csak itthon mert nem hiszem h kibírnám ezt napi szinten.Pedig ez nem valami lepusztult környék olcsó házakkal.Hanem a város közepén 1 "új" panelház.

2012. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

ma 14:14


Azért nem szóltam mert türelmes ember vagyok és nem fogok az első két napban felszaladgálni és azt gondoltam az elején biztos újitgatnak.Mert mi is annak idején szép apránkánt újítgattok és el tartott fél évig.Én nem voltam itthon utánna kb 7 hónapig,aztán amikor haza jöttem akkor még mindig folytatódott,azért nem foglalkoztam vele mert mert nem sokat volam itthon.Mostanában többet vagyok itthon ennyi.Nem hinném hogy ez ilyen vicces lenne,mert én meg nem röhögni fogok ezen hanem jól pofán verem...

2012. nov. 23. 14:25
 15/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp szólj nekik, mert lehet, hogy eszükbe sem jut, hogy bármi lehallatszik, és pillanatok alatt meg tudják oldani a dolgot (pl. filc a székek lábára vagy szőnyeg a gurulós szék alá).
2012. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
0%
Én pont ugyanezt hallom. Minden nap visítozik a kiskölyök, meg ezek is átrendezik a szobát minden áldott nap! Mi szóltunk nekik, de nem akar javulni. Én jó kis taktikát találtam ki: bekapcsolom a hifit és már nem hallom. Mindegy, ha csak a rádió megy, akkor sem a kanapé tologatását hallgatom.
2012. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
64%
Ja, még valami. Reggelente nálunk is topog az anyuci a kis tűsarkújában, hatvannyolcszor végigjárja a lakást, aztán kimegy az ajtón és becsapja. Jó reggelt... bah...
2012. dec. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 senior24 válasza:
49%

Kedves 10-es!nem tudom h te hányadik vagy aki félre van informálva, de nagy tévhit,hogy csak este 10 után van csendháboritás.mert amit csinál a kedves szomszed,az már az es örüljön neki és a kedves társaik világszerte h türelmes emberek laknak alattuk,mert én már eljártam volna ez ügyben.


Polgári Törvénykönyv is szabályozza,továbbá Alkotmányos joga az embernek a nyugodt zavartalan pihenés!!!!!! A társas lét legalapvetőbb szabályai a Polgári Törvénykönyvben rögzítettek, de más törvények és rendeletek, sőt a társasházak házirendjei is meghatározhatják a lakókörnyezettel szemben tanúsítandó civilizált viselkedés szabályait, illetve, ennek hiányában, a rakoncátlankodóval szemben alkalmazandó jogkövetkezményeket, ami nem ritkán súlyos bírság is lehet. A Polgári Törvénykönyv általánosságban fogalmazza meg, hogy a tulajdonos köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, amellyel másokat, különösen szomszédait szükségtelenül zavarná, vagy amellyel jogaik gyakorlását veszélyeztetné. Ebbe a gumiszabályba láthatóan elég sok mindent bele lehet zsúfolni, a kényszeres takarítástól kezdve a Dankó Rádió bömböltetésén át egészen az extrémitásokba hajló háziállattartásig. Tévhit az, hogy csak este tíz óra után nem szabad zajt csapni, hiszen ahogy ebben a fenti szabályban is látjuk, a zavarás ténye nem időkorláthoz kötött.Aki lakott területen, az ott levő épületben vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el. Ilyenkor a helyszíni bírság ötezertől ötvenezer forintig is terjedhet. Napszaktól függetlenül tartózkodni kell viszont minden, mások nyugalmát zavaró magatartástól, hangoskodástól. A tévé, rádió, lemezjátszó, video- és egyéb készülékek, berendezések, háztartási gépek csak mások nyugalmának zavarása nélkül működtethetők. A hiperérzékeny szomszédok olyan korlátozásokat is megszavazhatnak, hogy például az otthonunkban nem használhatunk klumpát, fapapucsot stb. Tévedés!!!hogy időkorlát!!!NINCS IDŐKORLÁT!! Egész nyugodtan megkérdezhetsz egy jogászt is!!

2014. máj. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 senior24 válasza:

A másik kedvencem,amikor gondolnak egyet a sok semmirekellő tinik és ugy döntenek h éjszakai szórakozohelyet nyitnak a lakásukbol és hajnali 3 orakor is bömböl a zenének nevezett dj lo..asz.ja és minden szombat meg vasárnap,sőt sokszor még hétközben is.tudod hányan jártak már igy?rengetegen.és csunya vége lett :rendörség,helyszini birság(nem kevés),előállitás(ha továbbra sem birt magával,birosági per stb.nekem természetes dolog h tekintettel vagyok a másikra és nem merek szorakozni a törvennyel.ugy látszik h vagy iszonyatosan pofátlanok vagy vissza kell őket vinni az óvodába vagy mindkettő.Különben is mi az h még én költözzek el amikor nekem is alapvető alkotmányos jogom a nyugodt,zavartalan pihenés.

Egyébként meg miért ilyenek az emberek?nem is ismeri oket az ember,nem csináltunk nekik semmi rosszat,nem adtunk rá okot és mégis figja magát és mit sem törődve mások jogaival,önhatalmuan ugy döntenek h ök most megkeseritik ill tönkreteszik a másik életét!!!!egy igazi ostoba bunkó tapló intelligencian aluli selejtes p.tkányok az ilyenek.Sajnos egyre több ilyen van.nagyon beteg a társadalom.

2014. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Utolsó te olyan hülye vagy,már bocsánat,most nem fogok belekötni mi a gond azzal amit leírtál de a fele úgy baromság ahogy van. Kedves kérdező szólj nekik normálisan mi innen nem tudjuk megoldani.
2014. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!