Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik vegyes tüzelésű kazánt...

Melyik vegyes tüzelésű kazánt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne egy reális vélemény, mert nagy gondban vagyok.


Már elhatároztam,, hogy veszek egy Maximus kazánt. Ma beszéltem a fűtésszerelővel a beszerelés részleteivel kapcsolatban.

Nem volt valami jó véleménye erről a kazánról és a Viadrust javasolta. Azt mondta, hogy összehasonlíthatatlan a két kazán.


Ez tényleg így van? Tényleg megér a Viadrus 30-40ezerrel többet?


Leírom a szempontjaimat mindkét kazán szempontjából:


Maximus:

- Olcsó, ami nagyon fontos szempont. (Sajnos nem élek túl nagy lábon. És akkor még finoman fogalmaztam.)

- A paraméterei pont megfelelőek: 2"-osak a fűtéscsövei, szabványos a füstcsöve.

- Teljesítményre pont jó 26,5/21,2kW.

- A tűztér mérete 4 tagos kazánhoz képest elég nagy, vagy legalábbis megfelelő. A kazánajtó is jó nagy.

- Külsőre nagyon szép, talán a legszebb kazán, amit láttam. A belseje se csúnya. A termo/manométer is nagyon jó helyen van. Külső méretei elég barátságosak, kompakt kazán. (Jó, tudom, ezek nem olyan lényeges szempontok.)

- 2 év garancia.

- Török, ami állítólag nem a legjobb minőség.


Viadrus:

- Jóval drágább.

- A csőcsatlakozásai 1,5"-osak, tehát bonyolultabb, drágább szereltetéssel, plusz szűkítő idomokkal lehetne csak beszerelni. A füstcsöve nem szabványos, 156mm-es (Lehet, hogy rámegy a 150-es is?)

- A teljesítménye talán kicsi lesz: 23,2/20kW. A szerelő azt mondta, hogy most rakott be egy ilyen kazánt egy 140nm-es házba.

- A tűztere kb. 5cm-rel kisebb azonos tagszám mellett. Az ajtaja is kisebb. Nem mindegy, hogy 38cm-es fahasáb fér bele, vagy csak épphogy 33.

- A külseje nem túl tetszetős. Egyszerű pléh doboz, puritán, sima, egyszerű ajtóval. A tetején kidomborodó szögletes dobozban lévő hőmérsékletmérőt nem éppen a legjobb helyre tették. És nagyobb is a külső mérete mint a másiknak. (Ez azért lényeges, mert nem bálterem méretű a kazánházam. Lehozni is elég szűk helyen kell majd a pincébe.)

- Csak 1 év garancia.

- Cseh gyártmány, ami állítólag jobb minőségű.

- Pont a napokban olvastam egy fórumon ezzel a kazánnal kapcsolatban, hogy kátrányosodási probléma lépett fel nála.



Ezeket figyelembe véve Ti melyiket választanátok? Már beleéltem magam a Maximusba, ezért most nem tudok dönteni. Nekem az indokok alapján a a Maximus felé billen a mérleg nyelve, de lehet, hogy elfogult vagyok. Ezért írjatok minél több véleményt!

Köszönöm!


2009. szept. 17. 21:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem kérdés,hogy a maximust kell választanod.Nem az ára miatt,hanem az adottságai miatt.A szerelő meg ne szóljon bele a te dolgodba,ő csak végezze el a munkát és kész.Elvégre te fizetsz!!!
2009. szept. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ő azt mondta, hogy berakja mind a kettők, neki mindegy, de szerinte a Viadrus-szal jobban járnék.

Én is inkább a másik felé hajlok.

Köszönöm a választ!


Esetleg van még valakinek véleménye, tanácsa?

2009. szept. 19. 12:53
 3/25 anonim válasza:
81%
Ha rám halgatsz,Török kazánt nem veszel.Körülbelül kinai minöség.Ezzel mindent elmondtam.Vagy német a jó,vagy ár-érték arányban inkább az olasz.Írtad,hogy nem állsz túl jól anyagilag,de azt tudni kell,minnél olcsóbb a kazán,annál drágább a fenntartása.Többet fogyaszt,szervízigényesebb,stb.Engem sem vet fel a pénz,emiatt én árúhitelre vásároltam egy westend olasz kazánt.Nincs vele gond,de ha lenne,van alkatrész és szervízhálózat is.A döntés a tiéd.Sok sikert.
2009. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A fenntartással mire gondolsz? A fogyasztását a teljesítménye határozza meg. Hatásfokban vegyes tüzelésű kazánoknál nincs különbség. Mindkettő 80%-os.


Szervizelni sem igazán kell úgy, mint egy gázkazánt. Gyakorlatilag egy vas "fazék" az egész. Sőt, utánanéztem, hogy ha esetleg tagot kell benne cserélni, a törökhöz az alkatrész 20eFt, ugyan ez a cseh kazánhoz 80eFt. Azért ez sem mindegy.

Mivel egyszerű szerkezetek ezek, mint a vas "fazék", nem tudom min is spórolhat egy gyártó igazán. A súlyukban sincs nagy különbség, tehát azt sem mondhatom, hogy a törökök vékonyabbra öntik az öntvényt és az anyagon spórolnának. Esetleg más ötvözetből készítik?


Nem tudom... A héten kapok pontos árajánlatot mindkét kazánról és a beszerelésről. Ez után még a héten mindenképp döntök.

2009. szept. 21. 21:50
 5/25 A kérdező kommentje:

Ma eldöntöttem, hogy az olcsóbb török kazánt veszem.

Az döntött, hogy ez kicsit nagyobb teljesítményű és olcsóbb. Pedig már inkább hajlottam volna a cseh kazán felé, de a pénztárcsám nem. Főleg miután megláttam a beszerelési árajánlatot. Annyi mindent kell még pluszban venni hozzá, hogy inkább az olcsóbb kazán lesz. Így is negyed millió forint körül lesz a vége.

2009. szept. 25. 17:53
 6/25 Hunor60 válasza:
Nagyon érdekelne, hogy bevált-e a török Maximus kazán. Én is hasonló dilemmában vagyok: nem tudok dönteni a Maximus 5 tagos és a Termomax KY-5-ös kazán között. Hajlanék a magyar termék vételére, de az árkülönbség 60.000- Ft.(a magyar a drágább: 220.000-)Ez az árkülönbség már több, mint elgondolkodtató. Aki tud súgjon! Köszönöm. Egy héten belül döntenem kéne...
2009. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem próbáltam ki élesben. Egy próbafűtés volt a beszerelés után.

Egyelőre nagyon pozitív a véleményem róla. Elég hamar fölment a víz 50-60 fokosra. Huzat van a kéményből rendesen, elég jól égett a száraz fa. A beszerelése sem volt problémásabb bármelyik kazánénál. Mikor kinyitom a kazánajtót, egy ici-pici füst mindig kijön, emiatt volt egy kis füstszag a kazánházban, de ez gondolom minden kazán esetében így van.

Ha hidegebbre fordul az idő és begyújtok benne rendesen, majd írok részletesebb tapasztalatot is.

2009. okt. 5. 13:49
 8/25 anonim válasza:
100%
Egy 6 tagos Maximus duruzsol nálam hibátlanul. Ár/érték arány teljesen rendben van, teljesítményre nincs panaszom.
2009. okt. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Közben én is begyújtottam. Semmi gond a kazánnal. Adja rendesen a meleget. Úgy tűnik, hogy nem tévedtem, mikor ezt választottam.

Egyik ismerősöm is megnézte a kazánomat, most már ő is Maximust akar venni.

2009. okt. 15. 09:07
 10/25 anonim válasza:

Én is maximus mellet döntöttem!Igaz még bekötésre vár!

Remélem jó döntés volt.Csak még azt nem tudom a garancia csak akkor él ha szakszervíz köti be?Nektek nyitott vagy zárt renszerbe van.

2009. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!