Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik vegyes tüzelésű kazánt...

Melyik vegyes tüzelésű kazánt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne egy reális vélemény, mert nagy gondban vagyok.


Már elhatároztam,, hogy veszek egy Maximus kazánt. Ma beszéltem a fűtésszerelővel a beszerelés részleteivel kapcsolatban.

Nem volt valami jó véleménye erről a kazánról és a Viadrust javasolta. Azt mondta, hogy összehasonlíthatatlan a két kazán.


Ez tényleg így van? Tényleg megér a Viadrus 30-40ezerrel többet?


Leírom a szempontjaimat mindkét kazán szempontjából:


Maximus:

- Olcsó, ami nagyon fontos szempont. (Sajnos nem élek túl nagy lábon. És akkor még finoman fogalmaztam.)

- A paraméterei pont megfelelőek: 2"-osak a fűtéscsövei, szabványos a füstcsöve.

- Teljesítményre pont jó 26,5/21,2kW.

- A tűztér mérete 4 tagos kazánhoz képest elég nagy, vagy legalábbis megfelelő. A kazánajtó is jó nagy.

- Külsőre nagyon szép, talán a legszebb kazán, amit láttam. A belseje se csúnya. A termo/manométer is nagyon jó helyen van. Külső méretei elég barátságosak, kompakt kazán. (Jó, tudom, ezek nem olyan lényeges szempontok.)

- 2 év garancia.

- Török, ami állítólag nem a legjobb minőség.


Viadrus:

- Jóval drágább.

- A csőcsatlakozásai 1,5"-osak, tehát bonyolultabb, drágább szereltetéssel, plusz szűkítő idomokkal lehetne csak beszerelni. A füstcsöve nem szabványos, 156mm-es (Lehet, hogy rámegy a 150-es is?)

- A teljesítménye talán kicsi lesz: 23,2/20kW. A szerelő azt mondta, hogy most rakott be egy ilyen kazánt egy 140nm-es házba.

- A tűztere kb. 5cm-rel kisebb azonos tagszám mellett. Az ajtaja is kisebb. Nem mindegy, hogy 38cm-es fahasáb fér bele, vagy csak épphogy 33.

- A külseje nem túl tetszetős. Egyszerű pléh doboz, puritán, sima, egyszerű ajtóval. A tetején kidomborodó szögletes dobozban lévő hőmérsékletmérőt nem éppen a legjobb helyre tették. És nagyobb is a külső mérete mint a másiknak. (Ez azért lényeges, mert nem bálterem méretű a kazánházam. Lehozni is elég szűk helyen kell majd a pincébe.)

- Csak 1 év garancia.

- Cseh gyártmány, ami állítólag jobb minőségű.

- Pont a napokban olvastam egy fórumon ezzel a kazánnal kapcsolatban, hogy kátrányosodási probléma lépett fel nála.



Ezeket figyelembe véve Ti melyiket választanátok? Már beleéltem magam a Maximusba, ezért most nem tudok dönteni. Nekem az indokok alapján a a Maximus felé billen a mérleg nyelve, de lehet, hogy elfogult vagyok. Ezért írjatok minél több véleményt!

Köszönöm!


2009. szept. 17. 21:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nyitott a rendszerünk és a legegyszerűbb gravitációs megoldású.

A garanciával kapcsolatban én is utánajártan előbb ennek: gyakorlatilag bárki bekötheti még Te is s.k., de utána a forgalmazó által megjelölt szervízpartnerrel kell beüzemeltetni.

Ez azt jelenti, hogy kijönnek, megnézik a bekötést, megnézik, hogy nem ereszt-e. Aztán csinálnak egy próbatüzelést. Begyújtanak és ha melegszik a víz, nem füstöl vészesen, akkor kitöltik és lepecsételik a garanciapapírt és attól a a naptól számítva két évig tart a garancia.

Persze ez a beüzemelés sincs ingyen, olyan 10-20eFt között van. Legalábbis nekem ezt mondták.

Pontosan azért nem tudom, mert ismeretség révén ezt sikerült megspórolnom.

2009. okt. 18. 22:06
 12/25 Hunor60 válasza:
Tökéletesen működik a Maximus nálam. Gyorsan adja a meleget, sokkal gazdaságosabb, mint az előző kazánom. Nem bántam meg a választást.
2009. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szintén hasonlóak a tapasztalatom. :)
2009. dec. 10. 13:58
 14/25 anonim válasza:
lehet már nem aktuális de a viadrus a nyerő 100% énis fűtésszerelő vagyok és csak ezt teszünk ha mi visszük a kazánt!!!
2010. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Maximust ne! Az a "kazán" egy átverés. Csak akkor szabad olyat venni aki novemberi fűtögetésre egy fél ifa felesleggel rendelkezik. A kazán egyszerűen konstrukció hibás. Nem huzatol rendesen. Nem melegszik. Mi szó szerint ráfáztunk. A vidra és viadrus jó. Drágák, de nem véletlenül. Maximust még véletlenül se.
2011. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
Hello érdeklődnék hogy vállt be a Maximus kazánod?
2011. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 lajos 001 válasza:
eltelt 2év be vált kazán légyszíves ird le a tapasztalataidat előre is köszönöm lajos
2012. ápr. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 KissFerenc1960 válasza:
szia! én celsius mellett döntöttem és nem bántam meg. az alábbi linket ajánlom figyelmedbe: [link]
2012. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Gondolom a kérdező már kitapasztalta, de aki esetleg kételkedik a Maximusban, és elbizonytalanodott, annek egy újabb tapasztalati információ. Nálam egy 4 tagos Maximus dorombol, és 6 radiátort (80m2) fűt. Tökéletesen. Olyan huzatja van, hogy hihetetlen. A füstcső huzatszabályzója félig állandóan el van zárva, és így is úgy buhog, mint egy kohó. Mondjuk a kéményem jó magas (cca.20m). Simán felfűti a vizet 60 fokosra, és mikor lezár még szép lassan úgy is 70-ig felkúszik. Ami hibája, és kicsit zavaró az a kazánajtó nyitásakor kicsapó kis füst, illetve nekem a hozzá adott huzatszabályzó nem vált be, ezért vettem bele egy Honeywellt. Szóval nálam tökéletesen teszi a dolgát.
2012. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
2012. nov. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!