Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik vegyes tüzelésű kazánt...

Melyik vegyes tüzelésű kazánt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne egy reális vélemény, mert nagy gondban vagyok.


Már elhatároztam,, hogy veszek egy Maximus kazánt. Ma beszéltem a fűtésszerelővel a beszerelés részleteivel kapcsolatban.

Nem volt valami jó véleménye erről a kazánról és a Viadrust javasolta. Azt mondta, hogy összehasonlíthatatlan a két kazán.


Ez tényleg így van? Tényleg megér a Viadrus 30-40ezerrel többet?


Leírom a szempontjaimat mindkét kazán szempontjából:


Maximus:

- Olcsó, ami nagyon fontos szempont. (Sajnos nem élek túl nagy lábon. És akkor még finoman fogalmaztam.)

- A paraméterei pont megfelelőek: 2"-osak a fűtéscsövei, szabványos a füstcsöve.

- Teljesítményre pont jó 26,5/21,2kW.

- A tűztér mérete 4 tagos kazánhoz képest elég nagy, vagy legalábbis megfelelő. A kazánajtó is jó nagy.

- Külsőre nagyon szép, talán a legszebb kazán, amit láttam. A belseje se csúnya. A termo/manométer is nagyon jó helyen van. Külső méretei elég barátságosak, kompakt kazán. (Jó, tudom, ezek nem olyan lényeges szempontok.)

- 2 év garancia.

- Török, ami állítólag nem a legjobb minőség.


Viadrus:

- Jóval drágább.

- A csőcsatlakozásai 1,5"-osak, tehát bonyolultabb, drágább szereltetéssel, plusz szűkítő idomokkal lehetne csak beszerelni. A füstcsöve nem szabványos, 156mm-es (Lehet, hogy rámegy a 150-es is?)

- A teljesítménye talán kicsi lesz: 23,2/20kW. A szerelő azt mondta, hogy most rakott be egy ilyen kazánt egy 140nm-es házba.

- A tűztere kb. 5cm-rel kisebb azonos tagszám mellett. Az ajtaja is kisebb. Nem mindegy, hogy 38cm-es fahasáb fér bele, vagy csak épphogy 33.

- A külseje nem túl tetszetős. Egyszerű pléh doboz, puritán, sima, egyszerű ajtóval. A tetején kidomborodó szögletes dobozban lévő hőmérsékletmérőt nem éppen a legjobb helyre tették. És nagyobb is a külső mérete mint a másiknak. (Ez azért lényeges, mert nem bálterem méretű a kazánházam. Lehozni is elég szűk helyen kell majd a pincébe.)

- Csak 1 év garancia.

- Cseh gyártmány, ami állítólag jobb minőségű.

- Pont a napokban olvastam egy fórumon ezzel a kazánnal kapcsolatban, hogy kátrányosodási probléma lépett fel nála.



Ezeket figyelembe véve Ti melyiket választanátok? Már beleéltem magam a Maximusba, ezért most nem tudok dönteni. Nekem az indokok alapján a a Maximus felé billen a mérleg nyelve, de lehet, hogy elfogult vagyok. Ezért írjatok minél több véleményt!

Köszönöm!


2009. szept. 17. 21:11
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Üdv!Nekünk is Maximus van 5 tagos,kell a min. 4 téglás 14x14cm-es és 7-8 méter magas kémény.Figyelni kell a nyitott ajtónál a füst nyílás előtt levehető az öntvény takarólemez és csak így tisztítható a felső négy füst folyosó./8 van/.Mire ezt észrevettem,szinte már teljesen bekormolódott és nem volt huzata.Hetente takarítom,fontos a száraz tüzelő,akkor nincs baj.Én legközelebb feltétlen 3 ajtósat veszek,a tisztítás és a kicsapó füst miatt.Mellette szóljon hogy a legolcsóbb,alkatrész pedig nem hiszem hogy kell,a szüleimnek 30-éves öntvénykazán kitűnően, hiba nélkül dolgozik.
2012. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:

Sziasztok!


Azért regisztráltam ide, hogy segítsek a döntésben azoknak akik esetleg bizonytalanok és vacillálnak. Nekem egy 5 tagos "Maximus" kazánt sikerült beszereznem amelyet egy kb 95 nm -es családi ház kifűtésére vásároltam. A felhasznált fűtőanyag kezdetben fa, majd száraz fa és szén kombinációja.


Vélemény: nagyjából annyit ér, mint amennyi az ára. Vagy annyit sem. Remélem csuklik az édesanyja annak aki ezt megtervezte. A füst elvezető nyílását annyira leszűkítették, hogy ezáltal akkora ellenállása lett, hogy állandóan lerakódik a testen a korom, rendszeresen takarítani kell, állandó kínlódás van vele, visszacsapódik az ajtónyitásnál a füst...Szóval a téli napjaim úgy telnek el, hogy mindennap hajmosás, ha az ember menni akar valahova állandó füstszag....és fokozhatnám...legutóbb annyira eltömődött, hogy hátul a füstcsőcsatlakozást le kellett szednem, hogy ki tudjam takarítani! Egy rakás szar az egész.


Aki teheti és van fölösleges 40.000-50.000 forintja az inkább vesz egy Ferolli-t, na az öntöttvas kazán. Drágább ugyan, de megéri a többletpénzt...láttam már ilyent működni egy 8 tagost...hibátlan technika.


Remélem aki még nem nyúlt bele ebbe a kazánba annak tudtam segíteni a fent leírtakkal....


Üdv!

2013. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Siki12 válasza:

Helló!


Az előttem hangókkal egyetértek részben:

-Olcsó ár-érték arányáben nem olyan rossz kazán, de csak akkor egyétek meg ha jó huzattal rendelkezik a kémény (magassága nagyobb mint 7-8méter, valamint az átmérője nagyobb mint 14x14!

Nagyapámnál a kémény 7 méter nagyobb mint 14x14, de nem tudta a kéményre egyből rákötni a kazánt hanem egy közbensű vaskéményt kájhacsövet használt... Mondanom sem kell ez jelentősen lecsökkentette a huzatot így orrán száján jött a füst! Le is cserélte első tél után! Ezt én megkaptam tőle tudván, hogy mekkora "ratyi" is ez!

Én csináltam 160mm-es vascsőből kéményt mely 7.8m magas 15cm szileteléssel ellátot és a kazán egyből csatlakozik egy T idommal! Így már nem füstöl annyira, mint Papámnál, de majdnem tökéletes! -Nekem ingyen volt így megérte!

További negatívom: -gyakran kell kormolni a füstjáratatit ezt minden begyújtás előtt megcsinálom 1 perc max.. kicsit macera, de így nem füstöl!

Az ajtó nagysága miatt kinyitáskor nagyobb huzat generálódik, ezért jön vissza a füst!

Apósomnak Viadruss van, sokkal jobb mint ez a kazán de az 2x többe is került, de ez is föstöl ha nem tartod karban (kormolás)

Viszont pozitívum: olcsó, főleg nekem :D

gyorsan felfűti a vizet, így "takarékos"


Döntse el mindenki, hogy tudja-e hozni a kéménynek minimális követelményeit és akkor talán nem fog csalódni!

Én azért ajánlom a Maximust, de csak a fennt leírtak függvényében!

2013. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Nehogy Maximust vegyél! Én úgy megbántam. Nem melegszik rendesen. Hiába vastag az öntvény! Ha tele van zárvánnyal és az egész egyszerűen elég az első télen. Ha olcsóbbat akarsz, de jót KCSM vidrát szerezzetek be. Nem túl drága semmi hozzá. És az orosz öntvény az azért orosz önvény. Jobban lehet szabályozni is. Novemberben szinte még rőzsével is kifűtök itthon. Maximust NE!!! Örültem, hogy megszabadultam tőle.
2013. okt. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem már pontosan, hogy milyen érvekkel, de engemet anno lebeszéltek a török kazánról. Kikoplaltuk az árát valahogy, de nálam egy Beretta öntvénykazán megy, négy éve, gond nélkül. Nem egészen 6,5 m magas, 200-as átmérőjű kerámiakéménybe van bekötve, 150-es füstcsővel. A füstcsövön két könyökkel, és 90 cm egyenes szakasszal. Ha rakok a tűzre, nem jön ki füst, a huzat minden körülmények között kiválóan szabályozható, és így kevesebb fát eszik, mint a korábbi márkói lemezkazánom, ennek ellenére 120 négyzetmétert röhögve befűt. Biztos, hogy olcsóbb megoldás a török kazán, de az olcsóság valahol mindig visszaüt. Lehet, hogy pont azt a mérnökgárdát spórolták meg, akik a gyártási folyamatok megkezdése előtt megtervezik a terméket, számításokat végeznek, próbadarabot készítenek, és próbálják minél tökéletesebbre fejleszteni a terméket, mielőtt az sorozatgyártásra kerül. Egy bizonytalan hátterű gyártó esetében gyakrabban előfordul, hogy terméke nem működik megfelelően, vagy rövid élettartalmú, esetleg konstrukciós hibákkal van teli. Ilyenkor egy csodafegyver marad az eladhatóság elősegítése érdekében, az pedig az olcsóság.
2015. jan. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!