Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet saját házat venni?

Hogy lehet saját házat venni?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy majd szeretnénk saját házat akkor mégis miből lehet megteremteni annyi pénzt? Hitel felvevés az öngyilkosság lenne, sok évig kéne fizetni ráadásul sokat...hogy lehet a mai világban saját házhoz jutni?
2014. máj. 21. 11:54
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Veled van a baj, ha neked ez középszerű. Ennél lejjebb már csak a cigányputri van, annyira rossz minőségű az, amit te átlagosnak hiszel!


Igazán szomorú :(

2014. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Ok akkor velem van a baj okos enged..
2014. máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban,hogy az ingatlanárak erősen régiófüggők.

Mint az első hsz-ok közzött írtam,nekem 4m Ft-ból van egy gyakorlatilag teljesen felújított házam,amihez az elkövetkezendő 20-30 évben nem valőszínű,hogy nagyon hozzá kellene nyúlni.Persze hozzá kell tennem,hogy önerőből is van benne sokszáz óra munka,ami végül is nem gond,hiszen pontosan tudom,hogy hol,mi,és hogyan van megcsinálva.

A 65nm továbbra sem derült ki,mitől lenne kicsi,emberek százezrei élnek ilyen,vagy ettől kisebb házakban,lakásokban.A mi életvitelünkhöz tökéletesen elég,de ha mégis kicsi lenne a jövőben,bővíthető bármikor,és akkor összegben is max százezrekről beszélek nem 10m-ról.Összegben ha kicsit feljebb megyek 6-7m ból

padlásteres szép kockaházakat lehet venni,9-10m-ért pedig van néhány éves újépítésű ingatlan is eladó a városban.

2014. máj. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó: igen, csak sajnos közben kiderült, hogy amit te jó állapotúnak ítéltek 4 millióból, az igazából kb. olyan szinten van, amit utoljára nagyanyáim korában újítottak fel (és az enyém bizony 90 év felett van).


Akárhogy is kamuzol, 4 millióból az életben nem jön ki az, amit felsoroltam ezeken a romos állapotú házakon. Ugyanis itt minden esetben teljes újraszigetelésre, tetőcserére, stb.-re van szükség.

Arról nem is beszélve, hogy igen, sokan azzal spórolnak, hogy a maguk sokszáz óra kontármunkájával oldják meg, mert ugyan minek adjak a szakértőnek pénzt, azt csak szarakodik meg lop... aztán 5 év múlva még szarabb lesz a helyzet, mint előtte volt.

2014. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Most komolyan az fáj,hogy nekem 4m-ftból van egy teljesen felújított házam.Kontármunka? Olyan melóért ami a szakmám,és dolgoztam már benne,szerinted fogok plusszba ember fizetni,ugyan már.. :-) De megnyugtatlak ettől még vannak olcsóbb kisebb faluk,ahol 1m körül már veszel lakható házat.

Rengeteg német nyugdíjas vett meg régi parasztházakat és gyönyörűen felújították.Nézd,ha vkinek az autó az Audinál,vagy a Mercedesnél kezdődik akkor tök fölösleges Suzkiról,Renaultról, beszélgetni.

2014. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Igen, csak a német nyuggerek nem 3 milliót áldoztak rá utána, hanem 13-at, hogy élhető legyen, és igazuk is van.


Nekem nem fáj, hogy te a putriban szeretsz élni, csak megérteni nem tudom! Az élhető ház 1 millióért meg fentebb volt példa, egészségedre, ha neked ez tetszik!

[link]


Legyél vele boldog.

2014. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Látod erről beszélek,neked egy vidéki vályogház putri,teljesen mind1 hogyan nézki.Igen,akkor a te értékrended szerint putriban lakom,meg velem egyetemben

még párszázezer ember itt az országban.Amennyiben lenne valami fogalmad az építőanyag árakról és a felújítás költségeiről nem írnál ilyen butaságokat.Én már túl vagyok 2 házfelújításon,mindkettő dokumentálva volt pénzügyileg,még az utolsó doboz csavart is felírtam ami be lett építve.Akit érdekel(téged biztosan nem)nagyon szivesen bemutatom neki mi mennyibe került.Van egy régi mondás felénk minszerint."Aki nem hagyja,hogy kihúzzák a fejét a sárból,az ott kell hagyni" :-) Részemről az eszmecserét lezártnak is tekintem.

2014. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és gondolom a falakat kb. hungarocellel szigetelted, meg tetőszerkezet felújítás helyett álmennyezet van, a potyogó cseréptető meg marad a helyén, mert élből 1 millió körül van a cseréje, és az már nem fér bele. A korhadó vízvezetékek és az 50 éves gázkazán sem voltak valószínűleg a távozni kényszerülő elemek sorában.


LEHET 4 millióból felújítani, csak mint írtam, nem mindegy, hogy hogyan és miből. Ha mindenből a legolcsóbb, 2-5 évre szóló megoldást veszed, akkor igen. Más kérdés, hogy utána vagy ott ülsz a szarban, vagy pár év múlva megint ráköltesz ennyit.


Az ilyen önjelölt ezermestereket meg egyszerűen imádom, akiknek a víz-villanyszerelés, tetőépítés, kőművesség, burkolás és egyebek mind-mind egyben egyszerre a korábbi szakterületei, csak már nem tevékenyek benne, de minden egyes házépítéssel kapcsolatos részletet profi módon és mesterien el tudnak látni, jobban is, mint a szakember.


Ember, ha még azt mondtad volna, hogy ez vagy amaz a szakterületed, elhiszem. De minden egyben, tudod mikor.

2014. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
10:45-ös kár lealacsonyodni az előttem szóló szintjére. Írhatunk akármit csak löki a hülyeségeit. Persze akinek anyuci a segge alá tol egy házat annak könnyű itt okoskodni.
2014. máj. 24. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Látszik a paraszti logika! Aki jól keres, annak biztos a szülei tolták a segge alá...


Jól van fiam leülhetsz, egyes!

2014. máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!