Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédom kerítése hiányos,...

A szomszédom kerítése hiányos, úgyis mondhatnám az megy jön rajta ami akar. A kutyáimat-e miatt megkötve kell tartanom. Arra kötelez takarítsam össze az udvarát mert a kutya rendetlenséget csinált mit tegyek?

Figyelt kérdés

#kutya-kerítés
2015. jan. 28. 19:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%

A kutyákat TE vagy köteles a saját telkeden tartani, mindegy, hogy milyen módon és ha a szomszédnak kárt okoznak, neked kell rendbehozni.

A kutyákat nem kell MEGKÖTVE tartani, csak biztosítani, hogy ne tudják elhagyni a területedet.


A kerítés más téma, semmi köze a te kutyáidhoz

2015. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
4%
A keritést az csinálja meg,akinek az fontos.Most a szomszédnak fontos,hogy ne tudjanak a kutyák átmenni .
2015. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg vannak kötve, hogy csinálnak rendetlenséget a szomszédnál?
2015. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"A keritést az csinálja meg,akinek az fontos.Most a szomszédnak fontos,hogy ne tudjanak a kutyák átmenni ."


Ebben tévedsz, mert ha a kérdezö kutyája valami kárt tesz ott, akkor a kérdezönek kell megtéríteni, és adott esetben még külön meg is büntetik.

2015. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk az északi oldalon lévő telekhatáron a kerítés a mi dolgunk, vele szemben a szomszédé. Elől hátul szintén a mi dolgunk, már ha akarunk kerítést.


Így mindenkinek jut 3 oldal, a negyediket a szomszéd csinálja. Erre lehet-e kötelezni? Önkormányzatnál érdeklődj, ez egy kötelesség-e mindenkinek vagy sem.


De nem lehet valami jó a szomszédi viszony, ahogy mondod. Bár a kutyáidért te felelsz (vagy a biztosítód, ha benne van a lakásbiztosításban).

2015. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
19.54 es a kerités már nem kötelező .Ez a jogszabály csak volt .Már a megye közelébe ültetett növényzetre is más szabályok vonatkoznak .
2015. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

Kerítés építésére nem lehet kötelezni senkit ez tény.


A kutyáidat köteles vagy a telekhatárokon belül tartani.


Ha nem tetszik a szomszéd kerítése akkor építesz egyet mellé.



Nekünk is min fél millát kell majd kerítésre költeni, mert a s3ggarcú szomszéd szabadon tartja a kutyáit.


És ha odamegyek dolgozni, akkor olykor rámrontanak a kutyák.



# 4

Azzal kitörölhetem, ha letépték a kezem vagy az arcom...


És még le se szúrhatom a vasvillával vagy darálhatom le a fűkaszával, ha éppen az van a kezemben, mert engem fognak leültetni állatkínzásért!


És még a szomszédnak áll feljebb, hogy ha nem tetszik kerítsünk. Meg nem bántanak, de már egyszer megcsikarták a lábam.

Meg teli van kutyaszarral a veteményesünk...



Ha nem a te kutyád rondít át, akkor nem tud csinálni semmit.

Ha a tiéd, és nem tudja bizonyítani, akkor sem.

De ha pl fényképpel igazolja, akkor a jegyző szép csekket írhat a nevedre.

2015. jan. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

A hatályos OTÉK még most is utal a kerítésépítési kötelezettségre. (Nem szabályozza - ezt szerintem a helyi építési szabályzat teszi.)

Meg kell kérdezni a jegyzőt, hogy az adott településen (településrészen) el van-e rendelve kerítés létesítése.


Ez független attól, hogy a kutyáidért te tartozol felelősséggel.

2015. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Mondd azt neki, hogy szerinted meg nem a te kutyád csinált rumlit nála, de szívesen segítesz neki összetakarítani, ha megkínál a jó pálinkájából, és koccintatok rá egyet!


Aztán meg gondoskodj róla, hogy NE járhassanak át a kutyáid!

2015. jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

#7 vagyok


Mi már jártuk a jegyzőnél, meg ő is nálunk terepszemlén.


Amíg nincs fénykép vagy nem téptek szét a kutyák, addig nem tudnak ellenük fellépni és nem is kötelezhetők kerítés építésére.


És vagy szerszám van a kezemben amivel meg tudom magam védeni vagy fényképező.

Megérné lefényképezni a kutyákat?

Én arra jutottam, hogy inkább szerszám.

2015. jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!