Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A szomszédom kerítése hiányos,...

A szomszédom kerítése hiányos, úgyis mondhatnám az megy jön rajta ami akar. A kutyáimat-e miatt megkötve kell tartanom. Arra kötelez takarítsam össze az udvarát mert a kutya rendetlenséget csinált mit tegyek?

Figyelt kérdés

#kutya-kerítés
2015. jan. 28. 19:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"És fogd már fel, hogy rég eltörölték a szabályozást, hogy kinek melyik oldalon kell keríteni."


Na, akkor kifejtem bővebben, ha már előzőleg nem sikerült megérteni.

Valószínűleg a '97-ben eltörölt OÉSZ tartalmazta a kerítésépítési kötelezettséget. (Ehhez nem sikerült hozzájutnom, így biztosra nem tudom mondani, de nem is lényeges.)

Most az OTÉK van hatályban mint országos rendelet. Ebben nem szerepel a kerítésépítési kötelezettség, viszont az szerepel, hogy kerítés létesítésének elrendelése ESETÉN kinek melyik oldalon kell keríteni. (44.§)

A legtöbb településen viszont helyi építési szabályzatban el van rendelve a kerítésépítés. Változó, hogy milyen módon. Sok helyen csak az utcai kerítésre vonatkozóan, máshol viszont a szomszédok felé is.

Ezért írtam, hogy a jegyzőt kell megkérdezni, hogy az adott településen mit tartalmaz a HÉSZ.


Kerestem neked egyet, hogy hogy is néz ez ki a gyakorlatban:


"Utcai kerítés létesítése:

- legalább utcai kerítés létesítése kötelező minden teleknél

- továbbá telkeket elválasztó kerítés létesítése kötelező a gazdasági udvarral bezárólag

- az utcai kerítés magassága, kialakítási módja a szomszédos, kialakult, megmaradó kerítéshez igazodjék

- az utcai kerítés magassága kb. 1,5 m magas áttört kialakítású legyen, ettől esetenként és a környezetre is tekintettel el lehet térni (pl. tömör falazott kerítés)"

2015. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Már jártam a jegyzőnél többször is, mindkét szomszéd miatt.

És ő is meg az ismerős településfejlesztési fejes is azt mondta, hogy nem lehet kötelezni senkit sem a kerítés építésre.


(Az utcafronton lehet, hogy lehet, de ott van mindenkinek.)

2015. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem is azt írtam, hogy a te lakóhelyeden kötelező a szomszéd felé kerítést csinálni, hanem hogy egyes településeken.
2015. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!