Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Valószínű, hogy a vizes fa a probléma, mert azért egy ekkora kazán nem kicsi egy 82 nm-es házhoz még a nagy vízmennyiség ellenére sem.

A helyedben vennék 1-2 mázsa szenet (ledvicei, vagy lengyel extra dió), mert az biztosan rendesen égne (főleg a lengyel, mert az nem szívja magába a nedvességet, ellentétben a barnaszénnel), nem úgy mint a vizes akácfa. Az ára is sokkal kedvezőbb egységnyi energiára kivetítve.

De még mindig azt mondom, hogy egy 55 vagy 60 fokos Esbe kazánvédő szelep megoldaná a problémát, s nem is kerülne beépítéssel többe, mint 40-50 ezer.

Lényeg a lényeg, hogy felejtsd el a vizes fát, mert azzal kínszenvedés fűteni.

Ilyen időben én kb. 20-30 kg fával felfűtöm a házat, este 23,5 fok, napközben minimum 21,5. Igaz, hogy van puffertartály, vastag szigetelés, meg 3 rétegű nyílászárók.

2016. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értékes segítségeket ! Mindenképpen előbb utóbb hőszigetelni fogom kívülről a házat. Ma már leszigeteltem a pincében a csöveket. A kazánházat már csak szigetelnem kell,mert az ajtócsere (kivágtam rajta egy részt a huzatnak),ablak felfalazáson már túl vagyok,érezhetően melegebb van a kazánházban már most,remélhetőleg jobb lesz. Tegnap annyira jutottam,hogy a huzatszabályzót nagyra állítottam be,a pillangószelepet (kazán kémény huzatszabályzóját) lejjebb vettem negyedesre,a szekunder levegőzetőt kinyitottam teljesre,erősebb tűzzel égettem a fákat így,és délután 3tól este 10-re 16.4-ről kb 21 fokra felfűtöttem a helységeket. De persze most kint is meleg van,viszont logikusan gondolkodva (főleg ha kész lesz a kazánház szigetelése) nem fog igazán számítani,hogy kint hideg lesz,mert nagyjából meleg lesz a kazánházban és nem fog elmenni se ott se mostmár a pincében a meleg. Lehet nem kéne a rendszerhez nyúlni,ha már így fel lehet fűteni (mondom melegebb időben ha számít) a lakást? Az elmúlt héten kicseréltem egy rosszabb ablakot és felfalaztam egy részt ahol nagyon hűtötte a házat az a helység,lehet hogy tényleg ahogy a legutolsó szerelő mondta ezek a megoldások,hogy bent tartsam a meleget és sehol ne hagyjam lehülni a rendszert (pince,kazánház,felfalazott hely) megoldja a problémám,vagy csak a kinti meleg hőmérséklet miatt jobb minden?Most 55-58 fok körül megy keringetővel a kazán,de még csak másfél órája fűtök,de már másfél fokot felment a hőmérséklet.Tegnap majdnem 65-70 fokon ment keringetővel a kazán. Hát reménykedem,hogy ezek megoldják a problémám. Mégegyszer mindenkinek köszönöm a tanácsokat,ha bárkinek van még bármilyen jótanácsa,olvasni fogom !
2016. márc. 8. 18:26
 23/71 A kérdező kommentje:
Még az a kérdésem lenne, hogy a csőtermosztátot hány fokra érdemes szerintetek beállítani, mert tegnap 55 fokon ritkábban keringette meg és lassan melegedett a lakás (tegnapelőtt 52 körül volt, az jobb volt sokkal) , 50 fokra téve folyamatosan keringett egy jó ideig szerintem, nem tudom mert este tettem át 50 fokra, de egyből forróbb lett az utolsó szoba radiátora és a visszatérő cső, addig nehezebben melegítettem fel a házat tegnap. Azon gondolkoztam , ha már gravitációs rendszer, van értelme hogy 70 vagy 80 foktól keringessen csak, hogy eleve forróbb vizet keringessen és ha leégett a fa éjjel akkor a gravitáció még vigye egy darabig és ne hűtse le a keringető, vagy ha ilyen magasra rakom nagyon ritkán fog keringetni és az utolsó helységekben nem lesz nagy meleg? Mert tegnap 55 fokra állítva az utolsó 2 helységben a radiátorok általában langyosok voltak max. Télen próbálgattam már nagyobbra állítani, de ahogy írtam most lettek meg az ablakcsere, csőszigetelés, felfalazás, kazánház melegebben tartása, stb, így lehet van értelme kísérletezni? Vagy jó így 50 fokon?
2016. márc. 9. 08:26
 24/71 anonim ***** válasza:
100%
Nálam otthon 30 fokon kapcsol be.
2016. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Nálad is gravitációs a rendszer?
2016. márc. 9. 15:08
 26/71 anonim ***** válasza:
51%

Hali

Én vagyok akit szétfikázott a sok agyhalott...


50 C alatt nem tartunk szilárd tüzelésű kazánt, mert folyamatosa a páralecsapódás és kátrányosodás. Írta itt valaki a kazánvédőszelepet, annak pont az a lényege, hogy 50 C alatt nem engedi ki a kazánból a meleget. (ez most nagyon leegyszerűsítve)


50C alatt nem érdemes elindulni a szivattyúnak, de sokkal magasabbra sem érdemes tenned. Ha 80C nál indul be a szivattyú és az öntvény kazánodba bepumpálja a 20C os vizet, akkor garantált a kazánrepedés. Ekkora hőingadozást nem nagyon bír el egy öntvénykazán. Ráadásul 2 perc után ki is fog kapcsolni a szivattyú, mert a kazánban hamar 80 alá fog menni a hőmérséklet.


A ház felfűtésekor vágd fel jobban a fát. A fa a külső felületén ég, ha jobban összevágod, nagyobb felületen ég. Így gyorsan jutsz nagyobb teljesítményhez. Ha a ház már meleg, akkor érdemes vastagabb tűztartó fával megpakolni.


Az se túl egészséges, hogy 16C os házat fűtesz fel. Egyszerűen 18-19C alatti házat túl nehéz visszafűteni. Ahogy a bútorok, falak tartják a hőt, úgy tartják a hideget is. Napközben érdemes lehet 18-19C re beállítani a gázfűtést, vagy reggel is rakni egy tüzet...


Rajzold már le a rendszeredet, mert így tényleg nehéz tanácsot adni.

Lehet három szelepen kell zárni és gyönyörűen fog melegedni egyszerre az egész ház...

2016. márc. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Itt van a fűtésrendszerről a rajz. Megpróbáltam ahogy lehet érthetően lerajzolni, remélem sikerült.

Amúgy nem szívesen hagyom kihülni a házat ennyire de ez eddig rossz időben 13 fok körülre is lehült, oké akkor másik ablak volt meg a felfalazás nem volt, de akkoris biztos egy hőszigetelés sokat segítene, viszont este 10,ha fent vagyunk 13ig fűtünk, másnap hétköznap délután 4 körül tudunk befűteni. Tegnap este 19 fok volt amikor lefeküdtünk 10 körül, reggel 6-kor 18 volt, délután 4kor 16,3, de ugyanez ha mínuszok voltak sokkal rosszabb volt. Akkor hagyjam 50en a csőtermosztátot, jó az szerinted? Várom az észrevételeket a rajzzal kapcsolatban

2016. márc. 9. 19:38
 28/71 A kérdező kommentje:
Este 10-12ig, elírtam
2016. márc. 9. 19:40
 29/71 anonim ***** válasza:
51%

Alakulunk :)


Jól értem, hogy minden radiátorba az előremenő zöld ágból megy a víz, és minden radiátor a narancssárga visszatérő ágba érkezik?


- Hol van a szivattyú? A kazánházban?

- Melyik szobában melegszik lassan a radiátor?

2016. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 A kérdező kommentje:
Igen, minden radiátor a narancssárga visszatérőbe megy, a keringetőszivattyú a visszatérő utolsó részén (kazán bal oldala) van
2016. márc. 9. 19:47
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!