Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
31%

Az állítgatás ingyen van.

Mielőtt bármire pénzt költ, próbáljuk meg ebből kihozni a legjobbat.

Ott kezdődik, hogy nem akarja elfogadni, hogy ekkora ház kifűtéséhez kell a fa. Ha nem rakok tüzet, nem lesz meleg.

Normálisan ki kellene fűteni a házat, és beállna egy fentartható egyensúly.


A másik véleményedet a gázost osztom. Egy modern kondenzációs kazán vetekszik a fatüzeléssel árban.

A munkáról ne is beszéljünk.

A gázfűtés a legkorrektebben elszámolt fűtési mód.

Utólag kell fizetni, csak az elfogyasztott energiát köbméter alapú elszámolás alapján... De azért mantrázzák sokan, drága a gáz, drága a gáz...

2016. márc. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Azt elfogadom hogy kell fa, természetesen a semmiből nem lehet felfűteni egy házat, de múlt évben majdnem 10 erdei köbméter ment el és nem volt meleg, ebben az évben 8 erdei köbméter ment úgy el, hogy nem is volt tél szinte és a házban is átlag 17 fok volt estére a hűvösebb időben , másoktól meg azt hallom mindig, hogy 2-3 óránként rátesznek 1-2 fát a kazánra és megsülnek a szigeteletlen házban, lassú tűzzel égő kazán mellett (pedig majdnem dupla ekkora házuk van - az már idegesítő. Persze lehet a mi házunk ennyire szarul tartja a meleget és ilyen gyorsan lehül. Szóval marad az állítgatás és a szigetelés először.
2016. márc. 13. 09:31
 53/71 anonim ***** válasza:
0%

Hazudj te is :)

Az biztos hogy a kazánház, és a csövek szigetelése rengeteget fog hozni.

Amint elkezdesz méregetni tudunk tovább számolni.


Ma este szánd már rá a fát és fűts fel 20-22 fokra, és néhány napig próbáld ezt tartani.

2016. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
A kazánházban 21-23 fok van mikor fűtök,biztos jobb lesz.Most nagyon lehűlt a ház, 14,6-ról fűtöm kb 2 órája,már 16,9 fokon van,fűtök este későig,már 60 fokon van a kazán,szerintem ettől feljebb nem nagyon fog menni,de így jó forróak a csövek.Oké kint is 10-11 fok van. Eddig kb fél óránként dobtam rá 2-3 közepes méretű fát,most lejjebb vettem kicsit a kémény huzatot,de így is nagy a huzat.Súlyt nem tudok sajnos mérni,a mérleg is rossz :)
2016. márc. 13. 17:34
 55/71 A kérdező kommentje:
Már feljebb ment a kazán vize 70-re ! :)18,1 fok van... Melegszik a lakás...26 fok van a kazánházban...Kíváncsi leszek ha jövő héten lesz kis minusz akkoris hasonló lesz-e
2016. márc. 13. 18:07
 56/71 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem 14 ről indulnál, hanem 19 ről, akkor nem szenvednél.

Neked se menne el sok fa esténként, ha a 19 fokos házat fűtenél fel 20-22 fokra. Utána simán tartanád egy egy csülök rádobásával.


Nem szenvedtek egy 14 fokos házban a hidegtől?

Hogy lehet 20 fok alatt ücsörögni a nappaliban és tvt nézni?

2016. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
31%

Radiátorok egyszerre melegednek?

Ha megfogod azt a végét ahol bemegy a melegvíz és ahol távozik a hideg, akkor hasonló módon meleg az összes?

2016. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
0%

Éjszakára majd pakold tele a kazánt fával, és a huzatszabályozót állítsd 45-50 fokra. Ha most 70 körül van, akkor zárva lesz a primer (alsó) légnyílás. A Szekunder (tehát a nagy ajtón lévő nyílást) azt hagyd nyitva legalább félig.

Így fél éjszaka fűteni fogja a házat, és reggel nem lesz 13 fok.

2016. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk ücsörögni 14 fokban, nem tehetünk róla hogy annyira ki tud hűlni a ház, nem rajtunk múlik. Nekem is jobb lenne melegebben tartani. De szellőztetni is kell és ha nem vagyunk otthon, délutánra csukott ablakok mellett is ha kint hideg van lehül 13ra a ház. A 70 fokos kazánvíz sajnos csak egy kevesebb ideig volt amúgy, de így is általában 60 fokon van. Még egy kis darabig fűtök aztán leveszem 70ről a huzatszabályzót és kinyitom a szekundert ahogy írtad.
2016. márc. 13. 21:07
 60/71 A kérdező kommentje:
Tegnap este 21:30 körül a szobánkban 21,2 fok volt (utána még egy jó ideig melegíthetett a radiátor mert akkor még raktam a tűzre és levettem a huzatszabályzót+nyitottam a szekundert,tehát még mehetett feljebb is a hőfok) , a nappaliban 20 óráig 20,4 utána érdekes módon nem tudom miért lement 19,7-re 21:30 ra (pedig ugyanúgy forróak voltak a csövek) . Most hogy 4:30-kor mentem el a szobánkban 20,1 fok volt a nappaliban viszont csak 17,7 volt,tehát főként onnan hűlhet szerintem a ház,az egy légtérben van az étkezővel,ahol a külső fal egy jó részen elég vékony (15-20 centis) ,gondolom régen az lehetett egy veranda szerűség.Reggelre a kinti hőmérséklet is 1 fok körül volt tehát nyílván ez is számít sokat,de ez a főbajom,hogy ha kint mínusz 5-10 lenne akkor már reggelre sokkal lejjebb menne a benti hőmérséklet.A szekundere és huzatsabályzós állítással annyi volt az eredmény,hogy kb 2-2,5 órán keresztül még 60 fokon volt a kazán,aztán szépen lement 40-re hajnali 2 fele.Ami biztos,hogy 4:30kor a hálószobában hideg volt a radiátor
2016. márc. 14. 06:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!