Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a kazánod 40 fok alá megy a csőtermosztátod leállítja a keringést és szépen kihűlnek a radiátorjaid.


Ne becsüld le a hideget, széllel kombinálva nagyon kirántja házból a meleget.


Amivel foglalkoznod kellene, az a nappali gyors hűlésének az okát megkeresni. Az is benne lehet, hogy még nem melegedett át minden rendesen. De az is lehet, hogy szigeteletlenség van. Rosszul záródó ajtó, ablak. Konyhai páraelszívó visszacsapó nélkül.

2016. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
A nappaliban most cseréltem 1 hete 6 kamrás műanyag ablakra le az ablakot, az egy légtérben (ajtóval nem zárt) lévő étkezőben,ahol vékonyabb a fal,meg felfalaztam ahol egy rosszul záródó ajtó volt addig.Szóval elvileg szigetelés kéne rá
2016. márc. 14. 10:09
 63/71 anonim ***** válasza:
0%

Futnak fűtéscsöveid még fűtetlen helyiségben?

Amit tudsz a kazánházban is szigetelj le, mert amit ott ad le az veszteség.

A tűzvédelemre azért figyelj, ahova kicsaphat a láng ott ne polistirolhabos csőhéj szigeteléssel szigetelj.

2016. márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
0%
És a visszatérő csöveket is.
2016. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 A kérdező kommentje:
Leszigeteltem a pincében a visszatérő összes csövet (ott csak az megy), a kazánházban is az összes csövet,tehát már nem fut fűtetlen helységben cső ami nincs szigetelve
2016. márc. 14. 12:56
 66/71 anonim ***** válasza:
90%

#32-es kommentelőn mosolygok még mindig.

"A radiátor a hő nagy részét konvekciósan adja le"

Aha, és akkor miért nem konvektornak nevezik, ha konvekciósan adja le a hőt???

Éppen amiatt radiátor a neve, mert radiációval (sugárzással) adja le a hőt!


De tulajdonképpen mindegy is, a kérdező is rájött, amikor 19 fok lett nála a házban a hőfok, akkor lett 70 fokos előremenője is. Szóval ha nagyon lehűl a ház, 14-15 fokra, akkor az elején nyilván nagy a hőfelvétele a háznak, nem várható el a magas előremenő hőfok.

2016. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
31%

Szólj ha kiszórakoztad magad :)

"Radiátoros rendszer

Ez a rendszer kb. 80%-ban konvekciós, 20%-ban sugárzó. Egyik legnagyobb előnye, hogy könnyen és pontosan szabályozható rendszer, ennek alapján megfelelő technológia alkalmazásával gyorsan reagál a kívánt hőmérsékleti beavatkozásra."


[link]


Nyomj egy lefele kezet, aztán haladj tovább a többi ostoba senkivel...

2016. márc. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen mély tudással neked se kellene belepofáznod olyan kérdésekbe amikhez hülye vagy. :D
2016. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
90%

Persze. Hallgassak.

Mert a főokos szerint a radiátor konvekcióval adja le a hőt.

A konvektor meg radiációval.

2016. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 A kérdező kommentje:
Összeségében ami az utóbbi 1-2 hétben eredményem és tapasztalatom lett a fűtésemmel : egyrészt amit a szerelő (és utólag ti is) mondott kazánház, csövek szigetelése, 1-2 nyílászáró kicserélése sokat számított, másrészt hogy átraktam 40 fokra a csőtermosztátot és nagyobb lánggal (huzattal) égetem a tüzet, igaz több fa fogy el jóval, de melegebbet tudok csinálni (bár azóta nem voltak igazán mínuszok de remélem akkor is hatékonyan fog működni) és nem kátrányosodik igazán a kazán. A külső szigetelést mindenképpen megpróbálom megoldani rövid időn belül, mert fő nagy problémám hogy gyorsan kihűl a ház. Köszönöm szépen mindenkinek aki segíteni próbált nekem!!! Lassan vége a fűtésszezonnak de remélem jövőre sikeresen fogok neki vágni.
2016. márc. 21. 07:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!