Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:
A szoba 2 és 3 - ban melegszik gravitációsban lassan és csak a felső része fűt, keringetővel értelem szerűen az összes lassabban és langyosabban fűt egy jó ideig, de a hátsó 2,3 szoba leginkább rossz
2016. márc. 9. 19:50
 32/71 anonim ***** válasza:
37%

Az biztos, hogy hincs hidrosztatikai egyensúlyod. Ez gravitációsnál olyan amilyen, viszont keringetős üzemmódban megpróbálhatod felszabályozni.


A dolog lényege, hogy a víz is kisebb ellenállás irányába megy. A közelebbi Szoba1, konyha helyiségekben hamarabb megfordul mint a távolabbi szobákban. Az optimális az lenne, ha minden helyiségben egyszerre érkezne meg a meleg víz.

A közelebbi helyiségekben a radiátorok szelepeit kezdd elzárni. Így több víz jut a távolabbi radiátorokba, és arra is beindul keringés. Egyszerre kell, hogy az összes radiátor melegedjen. Ezt kell elérned!!!

Ezzel lehet néhány napig eljátszol. A lényeg az lesz, hogy a kazánhoz legközelebbi radiátorok lesznek a legjobban elzárva, és távolodva egyre jobban kinyitva, a két utolsó pedig teljesen nyitva lesz.


A csőtermosztátot állítsd 40 C ra, és begyújtáskor fűtsél rendesen. 1-2 tüzet égess le jobban felvágott fával.

Radiátoros fűtésnél, hogy hatékony legyen kell a magas hőmérséklet. A radiátor a hő nagy részét konvekciósan adja le, tehát a levegő keringést indítja be a radiátor. 40-50 C alatt nem igazán indul be a szobában a légkeringés.

Induláskor csapj oda neki.

Ha bent kellemes a hőmérséklet, akkor rakhatsz nagyobb fákat, és lentebb zárhatsz a kazánon.

Menni fog a fa, de a házadnak van hőigénye amit ki kell szolgálni.! Főleg, hogy nagyon alacsony szobahőfokról indulsz!

2016. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
88%

"Nálam otthon 30 fokon kapcsol be."

"Nálad is gravitációs a rendszer?"


Igen, b+, gravitációs rendszer, és akkor mi kapcsol be 30 fokon, talán a gravitáció? Kedves kérdező, én most adtam fel. Sajnos rajtad nem tud segíteni semmilyen tanács, nem tudom mi a polgári foglalkozásod, de biztos vagyok benne, hogy nem vagy műszaki beállítottságú. Elbohóckodhattok az ötvennégy százalékos és ugyanannyi IQ-val bíró okoskodóval, (neked legalább örül, mert te nem vetted még észre, hogy hülye) de neked jó fűtésed nem hiszem hogy valaha is lesz. Még egyszer utoljára ideírom: felejts el mindent, amit eddig itt olvastál (azt is amit korábban én írtam, mert csak megkeveredsz) és hívjál egy normális szerelőt. Nézesd meg a rendszert, és fogadd meg a tanácsait, csináltasd meg amit javasol, eredményfelelős számlázási feltételek mellett. (gyengébbek és az ötvennégy százalékosok kedvéért: akkor fizesd ki, ha valóban működik) Ez az egyetlen megoldás arra, hogy jó fűtésed legyen.

2016. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:
Holnap meg fogom próbálni. Volt már hogy a szelepeket állítgattam, de amikor jobban letekertem, már nem is fűtött a radiátor, de lehet azért mert akkor nem keringetővel ment arra nem emlékszem. Remélem nem azért mert nem voltak túl drágák a szelepek és nem úgy működnek ahogy kéne. Mindenesetre holnap már átállított szelepekkel és 40 fokos csőtermosztáttal indítom próbából a fűtést. Írok amint van valami. Addig is köszönöm továbbra is a segítséget
2016. márc. 9. 20:15
 35/71 anonim ***** válasza:
0%

Ha szépen beszabályozod, akkor kifog derülni, hogy a kazán kiszolgálja-e a házad igényét. Ki kell neki. Nekem 95m2et 14kwatt kiszolgál födém szigetelés nélkül, igaz gázkazán, ami folyamatosan kibe kapcsolgat.


A következő képen fűts:

Begyújtás:

1. Pillangószelep teljesen nyitva, secukder levegő elzárva, és az alsó nyílás legyen teljesen nyitva. Így fűts amíg a házban el nem érted a kívánt hőfokot. Ha nem érzed elég gyorsnak, akkor vágdfel jobban a fát.

2. Meleg tartás:

Az alsó nyílás éppen nyitva, megpakolod nagyobb fákkal és a secunder nyílást kinyitod. Így kell tartania a házad hőmérsékletét, addig amíg fa van benne.

- a pillangószelepen itt lehet zárni egy keveset.

Ez mind mind tapasztalás kérdése.


Sajnos az akác vizesen is ég. Lidl/aldiban 4 000 ft egy fa nedvesség mérő. Interneten megtalálod, hogy milyen nedvességnél mennyi a fa égésekor keletkező energia. A nyers akácnak 50% a víztartalma és kevesebb mint a fele a fűtőértéke a 20% víztartalmúnál. Igen megéri kiszárítani, vagy eleve szárazat venni. A száraz fa jobban ég, máshogy kell vele fűteni.


A nagyobb kazán is megoldás lehet, a szabályozás után, de az is nyelni fogja a fát. Erősebb ló, több zab....

2016. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:
Kedves 33as válaszoló. Akkor átfogalmazom ha nem jól írtam. Neked is vastag csöveid vannak? Mert gondolom nem mindegy ha vékony csőnél keringeted a 30 fokos vizet és pikk pakk felmelegszik, vagy a vastag (gravitációs rendszer) csöves 30 fokos vizet keringeted aminek a nagy víztömegét nehezebben fűtöm fel. Lehet hülyeséget mondok, lehet nincs jó műszaki érzekem, de már amúgyis össze vagyok zavarodva a millió véleménytől és meghallgatom a sok tanácsot, abból még bajpm nem lesz, rengeteg magát k..va nagy szakértőnek nevező ember véleményében csalódtam már, az ingyenes nem káros próbálkozással bajt nem csinálok, a szerelő szakértő véleménye nélkül meg úgysem csinálok semmi komolyat, hacsaknem előbb a külső szigeteléssel foglalkozom
2016. márc. 9. 20:23
 37/71 anonim ***** válasza:
33%

Gravitációsat nagyon nagyon nehéz beszabályozni.

Két variáció van, vagy nyitva van, vagy egy bizonyos zárás után megáll a keringés.

Szivattyúnál szépen lehet állítgatni.


Milyen szeleped van a radiátoron? Ilyen thermo fejes, vagy csak egy sima szelep?

2016. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:
Sima olcsóbb de állítólag olyan amivel nem szokott gond lenni, márkát nem tudok
2016. márc. 9. 20:28
 39/71 anonim ***** válasza:
94%
Mivel kérdeztél, még egy utolsó választ adok: Vékonycsöves rendszerem van. A csőtermosztát pedig azért van 30 fokosra beállítva, mert öntvény a kazán, és nincs kazánvédő szelep. Ennek a harminc foknak csak befűtéskor van jelentősége, elkezd keringetni harminc foknál, és így nem engedem rá hirtelen az ötven fokos öntöttvas kazánra a húsz fokos relatíve hideg vizet. (öntvénynél ez már nagy hőmérséklet különbség) Befűtést követően aztán normál fa adagolás mellett hetven fok körüli vízhőmérsékletet tartja, amit, ha akarok, intenzívebb fűtéssel simán fel tudok vinni akár nyolcvanöt- nyolcvanhét fokra is. Persze ezzel az információval nem sokra mész, mert az én rendszerem máshogyan van megépítve. Nem akarok neked még így ismeretlenül sem rosszat, azért írtam, hogy mindenképpen szerelővel egyeztess, és ne innen a gyakori kérdésekről akard rendbe hozni a fűtésrendszeredet. Ide, mint ahogy azt látod a válaszokból, bárki be tud írni általa okosnak gondolt dolgokat, aztán, ha megfogadod valamelyik tanácsot, és nálad rosszul sül el, felesleges költséget, vagy kárt okozva magadnak, senkit nem fogsz tudni felelősségre vonni.
2016. márc. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 A kérdező kommentje:
Rendben van, értem amit mondasz, természetesen én elsősorban több véleményt szerettem volna csak meghallgatni, hogy ne csak a nagytudású szakikat hallgassam meg, hátha itt is kapok hasznos ötleteket, hogy a szerelő amit mond, jobban képben legyek, mert nekem kell eldöntenem melyik szerelőt fogadom fel és azok is mondom más mást mondanak.
2016. márc. 9. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!