Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 anonim ***** válasza:

Itt nagyon sok okos ember van. De némelyik nagyon buta. Nem tanácsot adok, hanem egyszerűen elmondom nálam milyen rendszer van, ami hatvan éve jól működik.:

Vegyes tüzelésű kazán az előszobában van. Kb 60 liter víz van benne. 2 colos cső viszi a meleg vizet a radiátorokba, fokozatosan szűkülö toldásokkal.Öntvény radiátorok vannak, 3\4 coll csatlakozással. A tágulási tartály a kazán fölött van. Igy a fűtés során keletkező légbuborékok akadály nélkül tudnak távozni a renszerből. A csövek a vízszintes szakaszon 4-5 % os lejtéssel vannak szerelve. Keringető szivattyú nincs. A csövek lejtése, vastagsága biztosítja a megfelelő keringést. Nem túl nagy lakás, kb. 80 n2. Huzat szabájzót tavaly építettem be. Könnyűszerrel felfűtöm a lakást 21-22 fokr. A külső szigetelést jövőre tervezem.

2016. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!