Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablakpucolásra melyik a jobb...

Ablakpucolásra melyik a jobb módszer?

Figyelt kérdés

1. Mosószeres vizes mikroszálas törlőkendővel áttörölni az ablakot, majd a kendőt kiöblíteni, és a nedves törlőkendővel lemosni az ablakot, majd egy száraz törlőkendővel szárazra törölni.


2. Mosószeres vizes mikroszálas kendővel áttörölni az ablakot, majd öblítés nélkül ráfújni ablaktisztítót, és egy száraz törlőkendővel szárazra törölni.


2020. jan. 13. 20:38
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

#9

Én nem vagyok az a "mindent szódabikarbónával és ecettel" típus, de már a 85 éves nagyanyám is az anyjától tanulta, hogy az ecetes víztől lesz csillogó az üveg.

De ha nem akarod valamiért, akkor ne csináld! Csináld csak tiszta vízzel, azzal sem marad koszos, csak melósabb dolog lesz fényesre törölni.

2020. jan. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Ok, akkor megpróbálom ecettel. :)

És amúgy legelső lépésként érdemes portalanítani száraz törlőkendővel?

2020. jan. 14. 21:22
 13/43 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy idióta kérdés, de a mosogatószeres víz és az ecetes víz között még szárazra törölni sem kell az ablakot?
2020. jan. 14. 22:57
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire életképtelen vagy? Még fa ffi lennél megérteném a hülye kérdéseidet, de ffi ilyeneken nem rugózik, nőt meg betanítanak lánykorában.


Vizessel kell lemosni, fel kell oldani a koszt.

2020. jan. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
mosószer és ecet között értelemszerűen töröld szárazra. (tüntesd el a mosószert, de ígyis-úgyis eltünteted, mert előbb összekened, utána leszeded onnan, ergo száraz lesz)
2020. jan. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
60%

Én engedek egy vödör meleg vizet, abba teszek egy kis általános tisztítószert (pl ajax felmosó). Ez nem habzik úgy mint egy mosogatószer, ami fontos, hogy ne legyen csíkos utána. Kendővel átmosom az üveget (hogy ne karcoljam a porral az üveget). Belül kezdem, aztán a belső keret, utána külső üveg majd külső keret. Mindenzt azzal a vödör vízzel, amit ugye mondtam.

Mikor belül lemostam, akkor fogom az ablaktisztító sprayt és egy tiszta kendővel ( lehet papírtörlő, de lehet ablakmosó kendő is) átfújom és szárazra törlöm. (Lehet ablaklehúzót is használni, hogy garantáltan ne legyen csíkos). Utána kívül ugyanez. Spray és törlés.

Ennyi.

Én nem bohóckodom ecettel, konkrétan behányok tőle, nekem tökéletes a Cif, azt jólvan, azzal is csillog az ablak.

2020. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Lány vagyok ugyan, de sajnos ezeket nem tanították meg nekem :( Megint triviális dolgot fogok kérdezni az utolsótól: a mosószeres víz és a spray között is szárazra kell törölni az ablakot, ugye?
2020. jan. 15. 16:29
 18/43 A kérdező kommentje:

Szóval így kellene akkor?

- vizes törlőkendővel portalanítás

- mosószeres víz

- törlés száraz kendővel

- ecetes víz vagy ablaktisztító spray

- törlés száraz kendővel vagy papírtörlővel


Ha pedig semmi extrát nem akarok használni:

- vizes törlőkendővel portalanítás

- mosószeres víz

(- nedves kendővel áttörlés - Ez szükséges ilyenkor?)

- törlés száraz kendővel vagy papírtörlővel

2020. jan. 15. 16:38
 19/43 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, hisz vannak akiket nem tanítanak meg házimunkára/főzésre, inkább elküldik, hogy ne legyen útban a gyerek. Ez nem a te hibád.

Kérdésre a válasz én nem törlöm szárazra sprayzés előtt az ablakot. Minek? Ezért nem szabad nagyon habos vízzel mosni, mert csak szopsz vele, és több vele a munka.

2020. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Spray előtt nem kell törölni, de ecetes víz előtt viszont igen (ahogy valaki írta fentebb)
2020. jan. 15. 17:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!