Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ablakpucolásra melyik a jobb...

Ablakpucolásra melyik a jobb módszer?

Figyelt kérdés

1. Mosószeres vizes mikroszálas törlőkendővel áttörölni az ablakot, majd a kendőt kiöblíteni, és a nedves törlőkendővel lemosni az ablakot, majd egy száraz törlőkendővel szárazra törölni.


2. Mosószeres vizes mikroszálas kendővel áttörölni az ablakot, majd öblítés nélkül ráfújni ablaktisztítót, és egy száraz törlőkendővel szárazra törölni.


2020. jan. 13. 20:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

Mosószeres vízzel letakrítod. Leöblíted tiszta vízzel. Megszárítod, ezután tetszőleges cuccal megpolírozod. :)


Autósboltban lehet kapni olyan trutymót amitől lepereg az eső, igaz 50km/h felett, de hát az ablak függőleges, hátha itt is beválik. Valami szilikonos lötty, 2x kell felkenni, közte megszárad az első réteg, majd kéztörlőpapírral erősen megsímogatod, hogy ne lásd a kencét. Kocsiban nagyon jó!

2020. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
A titok az, hogy nem kell megvárni még olyan koszos lesz, hogy nem látsz ki rajta. Írtak már 30 féle választ de még mindig ahhoz ragaszkodik ahogy Ő akarja... mi a fenének kérdez akkor????
2020. máj. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Jézusom kérdező. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Te meg nem vagy 100-as, ha ennyire túlpörgöd a témát...
2020. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Nem, csak nekem ezeket sajnos nem tanították meg, és szeretném tudni, hogy kell.


31. válaszoló: akkor a módszeres víz után töröljem át az ablakot sima vizes ronggyal (öblítés), majd szárazzal? És utána fújjam le spray-vel, ugye?

2020. máj. 16. 10:45
 35/43 anonim ***** válasza:
És? Januári a kérdésed. Május van! Január óta ezen kattogsz ezek szerint. Gondolom akad még, amit nem tanítottak meg neked. Gratulálok, hogy nincs más dolgod, problémád, csak az ablakmosás.
2020. máj. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

De, sajnos van más is. Csak ez pont olyan dolog, amit meg lehet itt kérdezni, és szeretném tudni, hogy a gyakorlottabbak hogy is csinálják.


Szóval mindenki máshogy írja, és tudom én is, hogy nem csak egyféleképpen lehet. Többen írják, hogy a mosószeres vizes lemosás után nem kell semmi, jöhet az ablaktisztító víz vagy ecetes víz, mások írják, hogy előtte szárazra törlik, illetve le is öblítik a mosogatószert. Szerintem ez az utóbbi megoldás jobb, amikor öblítés és törlés is van, mielőtt továbbmegyek a lefújásra. Feleslegesen nem akarok dolgozni, de azt sem szeretném, hogy öblítés nélkül maradjon valami a mosógatószerből az ablakon, ami rászáradhat később. De ha tényleg nem szükséges ilyesmi közben, és nem lesz baja hosszú távon az üvegnek, akkor nem pepecselek vele.

2020. máj. 16. 11:11
 37/43 anonim ***** válasza:

Hallod, nézd már meg, hogy a profi alkimisták hogy mossák az ablakokat. Ők sem szórakoznak szárazratörléssel, lehúzzák ablaklehúzóval a habos vizet az ablakról! Mégis mi baja lenne az ablaknak, ha egyszer le van róla húzva a víz? Értelemszerűen nem lesz rajta semmi!

Én sem vagyok normális, hogy még válaszolok ide. Remélem már megcsináltad az ablakmosást.

Mondjuk, ha ennyire aggaszt a szárazra törlés téma, akkor már rég kipróbálhattad volna az egyik ablakon így, a másikon pedig úgy. És csinálod, ahogy neked tetszik.

2020. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Amúgy csináltam már így is, úgy is, de nem tudom, melyik az igazi, és hogy esetleg egyik lépés felesleges-e, vagy sem. Az egy dolog, hogy mosás után jól néz ki az ablak, de ha valamit közben nem jól csináltam, akkor maradvány is lehet rajta, amit lehet, hogy nem is látok, de mégis ott van.

A profi ablakmosók pedig elsősorban a gyorsaságra törekednek, ezért az ő módszerük nem biztos, hogy a legjobb.

2020. máj. 16. 13:36
 39/43 anonim ***** válasza:
60%
Öcsém. Te trollkodsz? Valami, amin látszik, hogy rajta van kosz vagy vegyszer az az ablaküveg!
2020. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Nekem amúgy furcsa lenne a habos vizet lehúzni az ablakról. Azért is, mert a konyhaszekrényt is úgy szoktam tisztítani, hogy a mosogatószeres víz után sima vizes szivaccsal még áttörlöm szárazra törlés előtt. Jó, tudom, hogy az ablak más felület. Nem akarok nagyon értetlennek tűnni, de tényleg nem vagyok gyakorlott ezekben a dolgokban, és szeretném jól csinálni. A sokféle módszer kicsit összezavart.

De persze nagyon köszönöm, hogy írtatok/írtok!

2020. máj. 16. 13:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!