Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok arról, hogyha...

Mit gondoltok arról, hogyha egy család bejárónőt fogad heti 1, maximum 2 napra? Hogy rendbe tegye a közös tereket stb.

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 09:51
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
53%

Én azt hallom ismerősöktől, hogy kihasználják a bejárónőt, sokszor erdélyi ingázókat.

Mert ugyan azt írták itt is, hogy a nemszeretem munkát átadják másnak. Igen, de sokkal kevesebbét, mint amennyiért ők maguk megcsinálnák. Csak egy olyan ismerősöm van, aki azt mondja, hogy amennyit ő keresne ugyanannyi idő alatt, mint amennyit takarítanak nála, ő annyit ad érte, és megköszöni, hogy nem neki kell csinálnia. De ő az egyetlen, a többi inkább azon nevet, hogy amennyit kérnek tőle, akár egy vállalat, annyiért ő vízbe nem tenné a kezét, vagy a bolondnak is megéri.


Én egyetértek azzal, hogy inkább maga csinálja az ember, ha nem is szereti. Én szerencsére szeretem, főleg az ablakpucolást, mert az a legjobb torna.

2020. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
90%

Nem egészen érthető amit írsz.


Azért azt se felejtsük el, hogy a takarítónő nem háziasszonyi takarítást végez. Ő 5-6 óra alatt keményen dolgozik, nálunk minden megvan, nincs nagytakarítás, szó-szerint mindent takarít.


A hölgy aki hozzánk jár, azt mondta inkább eljár takarítani, heti 5 nap 4-5 órában, mint beálljon a gyárba összeszerelni háromműszakba ugyanannyi pénzért.

2020. máj. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
26%

én úgy vagyok vele hogyha valakit nem zavar hogy a privát szférájában más takarít, akkor miért ne.

de én is meg tudom erősíteni, hogy a legtöbb bejárónős családban a karrier és pénzhajhászás már tönkretette a családot, a bejárónő már csak következmény.

2020. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

13: ez olyan tipikus savanyú a szőlő ervelés...


Semmi köze a családtagok karrierjéhez, hogy bizonyos munkákat mással végeztetnek el. Te magad szereled at autódat?? Vagy parkettázol, vízvezetéket, villanyt szerelsz,stb stb??


A takarítás is egy meló a sok közül. Ha neked nem telik rá, semmi baj! De ne vizionáld azt, h csak ott van taknéni, ahol szétesett a család...

2020. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Annyira bírom, hogy azok okoskodnak akinek soha nem volt takarítónőjük.


Nekem több olyan család ismerősöm van, ahol az tette tönkre a házasságot és a családot, hogy abból állt a hétvége, hogy gondozták a kertet és a házat vakarták egész hétvégén.

2020. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

#15: hát ja..... Ahol arról szól az egész szombat, hogy anyuka takarít, gyerekek visítanak az unalomtól, stb stb....


Hátvbőven megér heti parezer ft-ot, hogy a hétvége pihenés, kirándulás, gyerekekkel való értelmes és hasznos foglalkozás legyen!

2020. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is így gondolom!
2020. máj. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
37%

14-15-16

Egy csomó házkörüli munka tényleg jó megcsinálható egyszerű emberként is.

Én imádtam takarítani az anyukámmal, és a fiammal szifont cserélni a csapban. Ha véletlenül közben kiderül, hogy nem fog sikerülni, áthívhattam volna valaki havert, barátot, szomszédot.

Akit ismer a macskánk, aki beteg, és idegentől baja lesz, orvosnál köthetünk ki vele. De egy autista családja is lehet ugyanígy, nem?


A különbség az életszemléletünkben van, mert vannak a TEVŐ emberek, akik cselekvőek, inkább megtesznek mindent, amit csak tudnak, és közös dolgot, együtt cselekvést csinálnak a dolgokból. A gyerekeiket is ugyanerre nevelik.

Másik oldalon vannak a VEVŐ emberek, akik nem szeretnek cselekedni, inkább vesznek mindent, csakhogy ne kelljen megcsinálni. Inkább fizetnek érte, megveszik, hogy más tegyen meg dolgokat helyettük.

Tovább is vezetne, de ennyi is elég, jó hogy másmilyenek vagyunk.

2020. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

#18:

Itt nem azzal van a gond, hogy nem tudunk kertészkedni, vagy ne tudnám kitakarítani a házat. Egyszerűen fontosabb az, hogy ma azaz a szombat délutánt ne azzal töltsem, hogy sikálom a házat, vagy egész nap a füvet vágom.

2020. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
35%

#18: ezt nagyon jól összefoglaltad, teljesen egyetértek. 13-as voltam.

#14: még gyakorolj, ez nem jött be. telne rá, de nincs rá igényem. És ha úgy van szerelek villanyt, burkolok, festek, bútort építek, forrasztok, programozok, mellette bevásárolok főzök, takarítok. Túrázok kirándulok biciklizek, sörözök a haverokkal, ja és van egy teljes munkaidős állásom is.

Van új kocsi, évi 3 hét külföldi nyaralás...

Ami hiányzik az életemből az a kábelTV meg a facebookos magamutogatás, ahelyett minderre marad idő.

2020. máj. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!