Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit gondoltok arról, hogyha...

Mit gondoltok arról, hogyha egy család bejárónőt fogad heti 1, maximum 2 napra? Hogy rendbe tegye a közös tereket stb.

Figyelt kérdés

2020. máj. 22. 09:51
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
56%

#30:

A takarítás nem csak abból áll, hogy felporszívózol, meg a kádat kimosod. Fogalmad sincs, hogy egy takarítónő mit csinál. Ha neked annyi a házimunka akkor a retek szerintem nem annak az otthonában van akihez takarítónő jár. Évi kétszer pucolsz csak ablakot? Nagyon jó érzés lehet a mocskos ablakon kinézni, de ugye mindenkinek más az igénye.

Illetve itt nem arról beszélünk, hogy egy 40 nm-es lakásba kell takarítónő, azt én is 2-3 óra alatt kitakarítottam. De ha Te egy 140 nm-es házat egy óra altt kitakarítasz akkor le a kalappal előtted.


Gondolom soha nem leszel abban a helyzetben, hogy ezt felfogd, nem is célom érvelni Neked, csak ha nem tudsz építő jellegű, emberi hangnemben választ megfogalmazni, akkor talán jobb lenne ha nem látogatnád az oldalt. Ment a jelentés!

2020. máj. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

30: hát ha nálatok egy 20perces porszívózás + kádtakarítás jelenti a takarítást, akkor a ti lakásotok igazán dzsuvás lehet. Meg büdös is. :-DDDD


Szánalmas, ahogy megpróbálod bizonygatni, hogy úri hóbort a takarítónő. Tipikus savanyú szőlő! Nem engedheted meg magadnak, ezért leszólod mindazokat, akik meg tudnak erre pénzt szánni.


LOL

2020. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
68%

#31: áhh, látom, már leírtad előttem. :-D

Vissza kellett volna olvasnom... :)


Annyira szánalmas az ilyen....

Ahogy tegnap is írtam, tipikus anyós. :-DDD (mármint a sztereotíp negatív értelemben)

2020. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű matek.

Anyuka keres óránként 5000 ft-ot diplomásként, akkor miért ne hívna takarítónőt 1500-ért.


Az egyik munkával nyer 3500 ft-ot, a másikkal veszít 5000-et.

2020. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

#34: PONTOSAN! :)


Mikor kicsik voltak a gyerekeim (3) és a család miatt csak 6órában dolgoztam, inkább vállaltam fordítást, amivel óránként kb. 3-4x annyit meg tudtam keresni, mint egy takarítónő órabére. Ráadásul fordítani nagyon szerettem, takarítani meg utálok. :-DDDD


És ahogy már az első válaszoknál leírták többen is, ez egy win-win szituáció. Olyan embert juttathatunk munkához, akinek egyébként (képzettség híján) elég korlátozottak a pénzkeresési lehetőségei.

2020. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
10%
minek írok ha nem olvassátok el. na szevasztok
2020. máj. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
100%
A mi családunkban is van olyan aki néha fogad takarítónőt. Szülők magas beosztásba sokat dolgoznak ezért a hétvégét szeretnék együtt tölteni. 3 gyerek van, imádják egymást. Egyáltalán nem karrieristák, nem ment rá a családjuk a munkára. A takarító örül mert fizetik, ők meg mert együtt lehetnek. Nincs ezzel semmi baj. Ha elmennek nyaralni addig a takinő megcsinálja a nyári nagytakarítást. Jófej nőci, elég nehéz sorsú ezért szoktak neki néha ruhákat adni meg ilyesmiket persze nem ezzel fizetnek neki hanem pluszba. És tökre örül neki, meg szívesen fogadja. Mert tudja hogy szívesen adják, nem azért mert lenézik, meg meg is becsülik őt.Mindenki jól jár.
2020. jún. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
100%
Hozzánk 25 éve jár bejárónő. Kettő volt, az egyik sajnos lebetegedett, a másik kiöregedett. Mindengyik tíz évnél tovább tartott. Rengeteg dolgot magunk csinálunk, a feleségem öt főre főz naponta, nagy kert van, ház körül udvar, terasz, külön 60 nm-es ház a kertben irodával, szóval van terület. A bejárónő dolga porszívózni, de nem mindenütt minden héten, arra nem jutna idő. Egy komolyabb konyha és fürdő takarítás, portörölgetés, porcicázás a heti program. Ezen felül időnként tartunk nagytakarítást, függönyök mosása, abalakok, nyílászárók, stb. Mindig segítünk a bejárónőnek, sose egyedül dolgozik.
2020. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindent a bejárónő csinál. Takarít, mos, vasal. Megyeszékhelytől 15km-re lakunk, egy környékbeli nyugdíjas néninek adtunk ezáltal munkát. 20 évig műtőt takarított, nálunk is mindig minden az élén áll, hatalmas szerencsénk van vele. Heti 2-szer jön, egy huszast kap hetente.
2020. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!