Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyedül élők! Ti hogy oldjáto...

Egyedül élők! Ti hogy oldjátok meg a háztartást? Hogy jut mindenre idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Kicsit több mint fél éve költöztem külön.

Egyedül élek, dolgozom és rendszeresen táncolok is órarend szerint.

Állandó 12 órás munkám van, gyakran éjjel. Hétvégém és ünnepnapom sem nagyon van csak ritkán nem vagyok beosztva. Ezért szinte mindig csak vacsorázni, lefürödni és az ágyba bedőli van energiám munka után.

Ezzel csak az a gond, hogy a háztartás viszont elúszik és amire valamivel végzek kezdhetem előről. Nem tudok kitörni ebből a körforgásból és nagyon zavar. Már takarítónőn is gondolkoztam, de nem akarok idegent a dolgaim közé engedni. Mosogatógépre, és állóporszívóra gyűjtök de az is csak egy-egy részét oldja meg a problémának.

Van valami tippetek, hogy csináljam? Vagy aki hasonló helyzetben van, hogy nem készül ki?

26/N



2022. okt. 16. 21:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy szerintem az a legjobb ha minden nap, másnap megcsinál valami apróságot az ember. Wc, fürdő kitakarítás, felmosás, porszívózás.
2022. okt. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

A kérdésre mennyit dolgozom egy héten összesen: 48-60 órát

Beosztástól függően.

2022. okt. 16. 22:24
 13/30 anonim ***** válasza:
83%

"Reggel 6-kor végzel, 7 előtt hazaérsz, eszel és lefekszel mondjuk 1/2 8-kor. Kora délutánig kialszod magad, utána este 10-ig fent lehetsz."

Arról nem beszélve, hogy előző nap, amikor este hatra mész, mit csinálsz egész nap? Konkrétan két nap alatt egyet dolgozol.

A kérdés inkább az, hogy egy egyedül élő ugyan mitől NE tudná kényelmesen megoldani a háztartást. Én mondjuk kényelemesen megoldom húsz éve.

2022. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
88%

Amikor egyedül éltem, kb semennyit se foglalkoztam házimunkával.

Mosás, nagy ritkán takarítás, oszt kész

2022. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Hűha azért a válaszokból igencsak látszik, hogy az embereknek halvány lila gőze sincs arról mi is az az éjszakás műszak és mivel jár.

Addig örüljetek, amig nem kell megtapasztalnotok!

Nem ugyan az mint átbulizni egy éjszakát. Kimerít, a szervezetet pedig megkavarja. Nem elég utána 2-3 óra alvás!

Mikor beszélgetés közben fél perc kiesik, mikor nem tudod korrigálni a mozgásod. Szédülsz, és összeakad a nyelved.

Na... ez az éjszakás utáni fáradtság!

2022. okt. 16. 22:34
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

12-re:

Akkor viszont messze túl vagy a heti 40 órán.

Nem vagyok jogász, de legális ez egyáltalán? Minek számolják el a többletet, túlórának?

A túlóra a képzeletemben mindig az volt, ami időnként adódott. Ha minden héten van, és pláne ennyi, akkor fel kell venni újabb embereket. Ill. ha erre nem hajlik a cég, akkor én keresnék egy olyan helyet, ahol a 40 óra tényleg 40 óra.

2022. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

16/16:

Hát igen túlóra, féléves munkaidőkerettel. Ami a cégnek remek megoldás, legális is. Dolgozóként már kevésbé jó, ugyanis a gyakorlatban vagy fél évente 1x van egy jó fizetésem, vagy az elszámolás előtti pár hétben kapok több szabadnapot (ami nem olyan jó mit ahogy hangzik, mert az alap óraszámom csökken de azzal a fizetésem is) Embert is próbálnak felvenni, csak épp nem sok ember vállalja ezt a munkát ilyen körülményekkel, és ennyi pénzért. De összeségében bár koránt sem ideális de legális!

2022. okt. 16. 22:47
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont azt mondom: folyamatosan keresgélj másik állást. Ne hagyd, hogy a fiatalságod úgy teljen el, hogy csak dolgozol és alszol. Mert heti 60 óránál ez valóban kb. ezt jelenti.
2022. okt. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

Én megoldom röviden egy szó: Agglegénylakás.

Nem rumli van csak épp igyekszem minimálisra fogni azt, hogy mennyi munkát csinálok magamnak.

Nem állok neki mosogatni, ha épp ott van két tányér a mosogatóban, kivétel ha oylan ami büdösödik, vagy épp akkor mosok ha összejön annyi szennyes, hogy már tényleg van értelme beindítani a gépet és hasonlók.

2022. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Én már házas vagyok, de nyilván voltam egyedülálló is, és ezért éltem egyedül is. Ugyanúgy csinálom mint most, a különbseg csak annyi, hogy mikor szingli voltam minden héten én csináltam a házimunkát. Most már csak 2 hetente.

Szóval hetköznap Meló után minden nap csinálok ezt azt, nem több fél óránál, így sose úszik el a ház a retek meg a kupi irányába. A 2 szabály amit mindig betartok az az, hogy

1. Nem hagyok mosatlant ott rohadni több napig, ezért pár dolgot elmosni nem több 5 percnél, és a szennyes ruhákat azonnal mosógépbe dobom, vagy szennyeskosárba.

És 2. Naponta 1 helyiséget takarítok ki+ a napi kis mosogatás mellett. Ami azt jelenti, hogy a ház amiben élek 75m2. Nappali, háló, fürdőszoba, konyha. Minden nap egy helyiséget takarítok ki, pénteken este pedig mosás teregetés, és mellette mégegyszer végig szaladok az egész házon egyszerre. De Ilyenkor már csak felsöprök és felmosok. Amúgy sem vagyunk itthon egész nap, nincs akkora kosz.

Hétvégén pihenés van.

Ha minden nap szánsz egy kis időt rá, apránként kell haladni és nem úszol el. És persze nem árt ha nem vagy trehány mert magadnak csinálsz vele plusz munkát. Pl a szanaszét dobált levett ruháidat neked kell külön összeszedni.

2022. okt. 17. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!