Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyedül élők! Ti hogy oldjáto...

Egyedül élők! Ti hogy oldjátok meg a háztartást? Hogy jut mindenre idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Kicsit több mint fél éve költöztem külön.

Egyedül élek, dolgozom és rendszeresen táncolok is órarend szerint.

Állandó 12 órás munkám van, gyakran éjjel. Hétvégém és ünnepnapom sem nagyon van csak ritkán nem vagyok beosztva. Ezért szinte mindig csak vacsorázni, lefürödni és az ágyba bedőli van energiám munka után.

Ezzel csak az a gond, hogy a háztartás viszont elúszik és amire valamivel végzek kezdhetem előről. Nem tudok kitörni ebből a körforgásból és nagyon zavar. Már takarítónőn is gondolkoztam, de nem akarok idegent a dolgaim közé engedni. Mosogatógépre, és állóporszívóra gyűjtök de az is csak egy-egy részét oldja meg a problémának.

Van valami tippetek, hogy csináljam? Vagy aki hasonló helyzetben van, hogy nem készül ki?

26/N



2022. okt. 16. 21:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom milyen az éjszakás műszak, 2 hónap elég motiváció volt arra, hogy soha többet.

De mondjuk egy egyszemelyes háztartás nem úszik sehova egy hét alatt, szóval mégha az éjszakás heteken nem is csinálsz semmit, akkor sem értem min úszol el.

Egyedül a mosogatás, amit rendszeresen kell csinálni, ha főzöl, már közben lehet mosogatni. Egy ember tányerjai meg 1 perc.

Szemetet kiviszed ha megtelt, es ennyi.

Heti 1 max 2 mosás, porszívózni 2 hetente bőven elég, eleve keveset vagy otthon, wc fürdő takarítás ugyanúgy 2 hetente.

Ha normális porszívód van, akkor felmosni max a konyhában kell porszívózás után, feltéve hogy nem locsolod fel kajával a többi helyiséget is.

2022. okt. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 órás 4+4 folyamatosba dolgozom, hétvégéken és ünnepnapokon, azaz karácsonykor is, ha a beosztás úgy jönne ki.

Én általában a 2. éjjeles műszak után szoktam takarítani, miután felébredtem. Ez többnyire söprés, felmosás, pórtörlés. Viszont 10-11 nél tovább nem szoktam aludni.

Az előszobát 1-2 naponta összesöpröm, és mivel cipőt ott mindenki leveszi aki jön hozzám, nem igen jön tovább a kosz. Időjárás persze befolyásolja a dolgokat felmosás terén is.

A fűnyírást többnyire a nappal-éjjel váltásnál csinálom, mert reggeltől 17:10-ig van időm, ha sok eső esik akkor a 2. vagy 3. pihenőnapom is lenyírom. Ez egy 4 órás tevékenység.

De ami igazán bevált az, hogy mindennek megvan a helye, amit használat után vissza kell tenni, vagy ha koszos lesz akkor egyből a megfelelő helyre kell rakni. Így nincs rendetlenség.

Mosogatni főzés közben szoktam. Mire elkészül a kaja, minden segédeszköz, edény csillog. A konyha pedig tiszta.

Mosást időzíteni szoktam, többnyire nappalos napokra, mire hazaérek áll a gép bedobom a szárítógépbe és kb este 8-fél 9re megáll. De ez így önmagába kevés és pihi napokon is muszáj mosnom.


35F

2022. okt. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
69%
MOndjuk azt én sem értem, hogy egy személyre mit segítene egy mosogatógép... Mindamellett, hogy folyamatosan és mindenkinek ajánlom, mert egy áldás. De egy személy esetén mennyi időt takarít meg...? Naponta két percet...? Kb. ennyi két darab tányér + pohár meg esetleg egy fazék v. serpenyő elmosogatása.
2022. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%
Itt annyi volt a lényeg, hogy a kérdező megerősítést kapjon arra, hogy mások sem boldogulnak munka mellett egy egyszemélyes háztartással. Sajnos ezt itt nem kapta meg…
2022. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
24: amihez nincs kedvem, arra nekem sincs időm soha... :-DDD
2022. okt. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
92%

25.


A több műszak azért szétcseszi az ember energiáját, napjait, bioritmusát, így azért annyira nem csodálkozom, hogy nincs energiája, kedve ezekhez.


Bár szerintem a háztartás vezetése fontosabb mint a tánc, így én be áldoznék egy órát.


Plusz azt sem tudjuk mekkora házban/lakásban él, 150m2 -es kertes ház esetében szerintem nem csoda, ha beledöglik 60 munkaóra/hét mellett. :D

2022. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
89%

26: persze-persze, kétségkívül nagyon igénybeveszi a szervezetet a többműszak.


De hát valszeg a tánc se napi 4-5 óra...


És igen, nem mindegy, mekkora háztartást kell ellátnia...

2022. okt. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
91%
23-as ha tudnád mennyit főzök 1 főre, mert nincs pénzem venni mást... Azokat a dolgokat tárolni is kell, tárolóedényekben, a tepsiket egy minimosogatóban (mélysége sincs ebben az albiban) el se tudom mosni, csak a kádban, ami nagyon undi. De nem akarok lakótársat, 27 évesen öreg vagyok ehhez, úgyhogy maradok ennél az olcsó egyszobásnál, aminek van erkélye és tudok termeszteni is ezt-azt. :) Én főállásban dolgozom mellette levelezős vagyok. Heti 50 óra meló stabilan megvan. Nincs mindig patyolatrend, nincs időm párt sem keresni, de ez az állapot is csak 1,5 évig fog tartani utána remélem el tudok helyezkedni jobb fizetésért és mosogatógép is lesz az új albiban. :D
2022. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem egy jó robotporszívóra ruházz be. Persze lakásfüggő is a dolog, de egy wifire csatlakoztatható szisztematikusan navigáló robot vígan el tud dolgozni akkor is mikor nem vagy otthon a telefonodról meg bármikor tudod ellenőrizni. Ha heti rendszerességgel takarít akkor nagyon sok port meg tud fogni és még ott is kevesebb por lesz ahol nem is megy(bútorok teteje pl)így jóval kevesebbszer kell port törölni és a nagy porszívót elővenni. Én is egyedül lakok és mióta robotom van drasztikus kevesebb a por.
2022. okt. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen munkaterhelés mellett külső segítség nélkül nem fog menni. Esetleg azt tudod még megtenni, hogy minden napra kiosztasz magadnak valami feladatot, és azt következetesen betartod, tehát ahogy rutin, hogy hazamész és lefürdesz, a napi rutinod részévé válik az is, hogy azt a 15-20 percnyi házimunkát elvégezd.
2022. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!