Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most van egy örökölt házam, azt próbáljuk eladni.

Közben pedig a párommal élek Komlóstetőn szintén örökölt lakásban, csak azt ő örökölte.

A terv az pedig az, hogy az én családi házam eladjuk (az ország másik végében van) és veszünk egy nagyobb lakást itt Miskolcon. Szóval egyelőre gyűjtögetés van ezerrel, meg reménykedés, de legkésőbb 3-4 éven belül már szeretnénk költözni, és gyereket vállalni.

24/N 31/F

2021. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
88%

Akkor lesz, ha apámét eladjuk (már meghalt, nagymama miatt még nem tudjuk eladni). Miután minden le van zongorázva esetleg még rakok hozzá és veszek egy 2+ szobás lakást. Remélem 2-3 éven belül meglesz.

Gyereket alapból nem akarok, azt a pénzt inkább magamra költöm majd.

2021. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

A párommal közösen tervezünk majd lakást venni. Ehhez a szüleink tudnak támogatni egy nagyobb összeggel (kb. a lakás árának 50-60%-a), szeretnénk mi is gyűjteni, saját pénzt beletenni (kb. 20-30%), a megcélzott összeget szerintem olyan 3 év alatt tudjuk összegyűjteni. Azzal együtt már lesz annyi, hogy 5-10 éves, nem megterhelő törlesztőrészletű hitellel (20-30%) tudjunk az igényeinknek megfelelő lakást venni, olyat, amibe már családot is alapíthatunk. A végső cél majd családi ház, de az még messze van. Nem létező gyerekre nem szeretnénk hitelt felvenni, remélhetőleg el is tudjuk kerülni.

Most 24 éves vagyok, ha 4-5 éven belül sikerül lakást vennünk teljesen elégedett leszek, de azt sem látom irreálisnak, hogy 3 év alatt meglegyen a tőke. Mérnök fizetésünk van (lesz) mindkettőnknek.

2021. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
77%
Nekem jó fizetésre nincs kocsim,tömegközlekedek, így tudtam hitelre lakást venni. A kocsi viszi a pénzt, így nem fog összejönmi az önerő. Valamit valamiért.
2021. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

#14 nekünk kell az autó legszívesebben én is azt mondanám hogy ne legyen...

Kocsi havonta 25-30ezer nekünk ez az üzem anyag mivel mindig emelnek rajta ez folyamatosan több.

Szerencsére ritka ha valami tönkre megy rajta, azt is párom barátaival megcsinálja. 22 éves Vectra... hamarabb fog kirohadni mint hogy nagyobb összeget koltsunk rá.

1 éves kötelező b. 60ezer

Sulyado 25ezer


Amúgy nem hiszem hogy 25-30ezer a lakás hiteled... És azt sem hogy csak mi vagyunk egyedül ebben a helyzetben.


-barataim abszut nem gondolkodnak ilyeneken, "egy éjszakás" pasijaik vannak szülőkkel laknak még, nem akarnak gyereket ezért tőlük nem tudok tanácsot kerni-

2021. márc. 29. 18:25
 16/55 anonim ***** válasza:
84%
Nem mondtam hogy 30 ezer a törlesztőm. Ha összejön az önerő akkor az albi pénzt is törlesztőre tudod felhasználni így több mint havi 100 at tudnál törkesztőre áldozni. Ezért kell minden elérhető módon spórolni pl kocsi. Én mindenen spórolok.étel, ruha, wc papírból is a legolcsóbbat. Nem kapok semmilyen állami támogatást.
2021. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
77%

Kis jövedelemmel albérletezni, egy 100 éves fostalicska, lehetőleg dízel Vectrát tartani ami után kell kötni a kutat, felesleges “luxus”.

Senki nem azért lakik szülőkkel, mert ez az élete vágya, hanem mert így tudnak spórolni. Menjetek haza valamelyikőtökhöz, vegyetek egy használt Suzukit és ahogy a normális fiatalok, kezdjetek el gyűjteni!

2021. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
88%
Abban a "borzalmas" átkosban éltem, ráadásul osztályidegenként. Lehet szidni, de százszor könnyebb volt fiatalnak lenni, mint ma. Akkor sem volt kolbászból a kerítés, de legalább kiszámítható volt az élet. Tudtuk, hogy holnap is lesz munkánk, hogy ha kevéssel is, de rendszeresen emelkedik a fizetésünk. Nos, akkor volt egy, szerintem remek kezdeményezés. Építettek úgynevezett "Fiatal házasok otthonát". Ez 10 emeletes házban 31 m2-es garzonokat jelentett, ahol minimális bérleti díj ellenében 5 évig lakhattak a fiatalok. Feltétel volt, hogy havonta 1200 Ft-ot le kellett rakni, és legkésőbb 5 év múlva megvolt az OTP-s öröklakáshoz a beugró. Akinek hamarabb összejött, már 2-3 év múlva költözhetett. Az állam garantálta, hogy 5 éven belül megkapod a lakást. Ha jól emlészem, 3 %-os kamattal törlesztettük a hitelt. Rengetegen éltünk ezzel a lehetőséggel. 2-3 szobás lakásokat tudtunk venni. Később nagyobbat, majd családi házat. Nem kellett hozzá gyereket vállalni, nem volt kikötés, meddig lakj benne, akár másnap eladhattad. A mi gyerekeinknek már bizony mi vettük az első lakásaikat, mert kb. esélytelen lett volna egyetem mellett, illetve friss diplomásként lakást venniük. Én személy szerint nagyon sajnálom a mai fiatalokat, hiába szidják sokan őket, soha ilyen nehéz nem volt lakáshoz jutni, ha nincs mögötted egy tehetős szülő. Nem is értem, ezt a remek kezdeményezést vajon miért nem lehetne átvenni az "átkosból". Nem eladósítani kellene őket a csok-kal. Bár a környezetemben kizárólag azok éltek vele, akiknek már eleve volt 30-50 millás házuk. Sokan közülük most a 4. gyerekre hajtanak a teljes adómentesség miatt. Akinek nincs semmije, mire vállaljon 3 gyereket? No, most lehet lepontozni....de attól még ez igaz.
2021. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
87%
Életemben először hallok a fiatal házasok otthonáról, nem érinthetett tömegeket, de kindenképp jó lehetőségnek tűnik. A mai világban ezt szerintem kikezdenék: miért kell hazasnak lenni, melegek miért nem költözhetnek be, csak a csókosok juthatnak be... Stb. Sok támadás érné ezt a rendszert.
2021. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
100%
Na most rákerestem és vidéken több városban van ilyen jelenleg is és fiatal családok otthona is.
2021. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!