Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
100%
9: Lehet, csak nem Bp-en. Ott bármit csinálsz, gyakorlatilag ki vagy árazódva. Valami küvárosi romos házra még lehet esélyed, úgy 40 éves korodra.
2021. márc. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

#17 botrány amit írsz!

Az nem jut eszedbe hogy nem tudunk menni szülőkhöz?

Az autónk nem dízel és ezt örökölte a párom ezzel jár dolgozni mert messze van a munkahelye és hiába van érettségi meg felsőfokú nyelvvizsga amíg nem végez az egyetemen nem fog normális munkát kapni itt! Nehéz fizikai munkát végez diákmunkán. Én is diákmunkán vagyok szerencsésebb helyzet mert én most itthonról.

Ez a luxus? Inkább hadd ne mondjak semmit! Havi 70.000 a kiadás ami kaja meg itthoni alap dolgok pl konyhai csomagolók, tisztítószerek, tusfordu sampon, fozeshez való dolgok stb. Mindenből a legolcsóbb legrosszabbat vesszük ha 5ft különbség van akkor is az olcsóbbat veszük.

Normális fiatalok mi?! Látszik hogy nem vagyunk egy korosztály!

Tudod mit csinálnak?! Telefon előtt tátognak és kelletik magukat nem dolgoznak otthon eltengődnek egy poharat nem tesznek arrébb ha kell nekik valami anyu apu fizeti! Mindenből a legdrágább ilyen olyan mentes meg bio kaja én meg már hányok a rántott parizertől... Komolyan már bőgök a hülyeségtől. Fogalmad sincs mitbeszélsz. Szégyelld magad... Normális fiatalok mi.... Ezért fog itthonról mindenki lépni mert nem elég hogy kilátástalan a helyzetünk még az ilyenek is rá tesznek egy lapáttal. És csodálkoznak ha majd nem lesz a hőn állított nyugdíj...

Köszönöm itt is azoknak akik privátban írták le a sztorijukat teljesen erőt adtak de be kell látni hogy itthon ha nincs olyan tehetős szülő akkor kint kell össze szedni a házra valót, ha vissza jön utána egyáltalán az ember... Ez annyira szomorú. Kezdem érteni miért mondják hogy magyar valóság... És miért húzzák vissza egymást....

2021. márc. 29. 22:30
 23/55 anonim ***** válasza:
100%

En csak annyit teszek hozza h lehet most utobbi idoben 3xozodtak a lakas arak, de valtozhat sot szerintem valtozni is fog a lakas piaci helyzet.


Amugy a legjobb megoldas kulfold, ott se jutsz konnyen ingatlanhoz sot, de olyan infrastrukturat kapsz es eletszinvonalat ami itt sajnos 10-20 even belul se lesz.

2021. márc. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már megvan, külföldön dolgoztam, olyan 33 voltam kb mikor megvolt a pénz rá. Kp
2021. márc. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:

Remélem hogy be esnek, de ha végzünk a tanulmányainkkal és úgy látjuk hogy nem tudunk megfelelő összeget félre rakni akkor tényleg inkább külföld. Sajnos az én oldalamról is többen vannak kint mint itthon párom az ő részéről gyakorlatilag 1 kezén megtudja számolni mennyi ismerős és rokon van itthon. Többi mind kint. Gondolkodtunk hogy majd ki megyünk amúgy is megnézni milyen ott de életvitel szerűen nem akartunk sose ki menni. Most más megoldás sajnos nem látszik, reméljük lesz jobb sajnos a lakás viszi el a legtöbbet de nem tudunk mit tenni ami olcsóbb lett volna azt egész egyszerűen nem adták nekünk ki vagy nagyon rossz feltételek lettek volna siralmas környékén ahol több a fekete mint a magyar és állandóan daj-daj van. Nyilván ahogy bekoltoztunk és elsimultak a dolgok kidobott pont akkor Facebook egy olcsóbb lakást havi 90ert de akkor itt kötbért kéne fizetni és buknánk a kauciót. Fájt érte a fejem de Mind1 ez egy nagyon jó biztonságos környék és Miskolcon ez nagyon fontos, a legfontosabb. Ha nem marad más szerencsét próbálunk és össz szedünk annyit hogy kimenjünk. Eddig nálunk az összes rokon úgy ment ki hogy aki kint volt ahhoz költöztek kb 3-4honapra és amint picit talpra álltak költöztek el. Nálunk így segítik egymást, pároméknál is így volt. Nekem nagyon ijesztő az egész külföld, nem szeretnék ki menni de valószínűleg jobban megéri mint itthon depresszióba esni a kilátástalanság miatt.

-nyilvan ezt a tehetős gazdagok akik sose voltak szegények vagy csak nagyon régen nem fogják megérteni, érezni amit én érzek amikor felkelek vagy lefekszek 21 évesen.-

Leírni nem tudom mit érzek. Talán Ágoston László könyve a fapados exodus tudná megfogalmazni ami bennem van...:(

2021. márc. 30. 06:51
 26/55 anonim ***** válasza:
79%

21-es! Most nem leszek népszerű de...


Én a 9-es vagyok, most szüleimmel élek, és Pesten szeretnék és fogok építkezni/lakást venni! :D


Fél éve van diplomám, 24 vagyok,szüleimnek semmit nem kell fizetnem, így pl. múlt hónapban 600 ezret félretudtam tenni egyedül. Igaz ehhez napi 12-14 órát melózok 2 helyen(épületgépész msc-vel energetikai mérnök vagyok).


Munka munka munka. 6 év múlva lesz közel 40 millió forintom, és nyílván ez szüleimnek köszönhető részben, hogy a havi kb. 100.000 forintos szüksegletem: kaja, pia, benzin, náluk lakhatok.


Jó lehet, hogy nincs így életem, csak alszok és dolgozok, de számomra megéri, építem a karrierem.


És tény. Pesten 40 millióból építkezni még nem fogok, de azért 7. ker környékén egy új építésű 1-1,5 szobás lakás bele fog férni-jelen árak szerint.



8 óra munkával valami multinál valóban megvalósíthatatlan, de nem kell a könnyebb utat választani, majd utána panaszkodni...


Nekem már MSC képzés alatt volt olyan hó, mikor osztondíjjal-melóval együtt kicsivel 250 fölött kerestem, és nem én voltam az egyetlen.


De mondok mást, nem kell egyetem, általános sulis barátom heggesztő, nincs még 30, de már van saját háza-igaz vidéken-de ő is reggel-este dolgozik!


Jól kell menedzselni az életet, külföldön sem könnyű lakást venni!

2021. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
75%
#26: na végre egy normális hozzáállás a sok siránkozó között.
2021. márc. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
75%
Az ido az az ertek amit sose adnak vissza, apam is 10-12orazott kulfoldon, sose valasztanam azt az eletet csak hogy gazdag legyek. Foleg nem egy budapsti garzonert...
2021. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
84%
Tanulni kell jó szakmát, vagy egy jó egyetemet elvégezni, jó szakembert, jó mérnököt itthon is megfizetik. Nagyban gondolkodjatok, és tegyétek érte, menni fog, csak rajtatok múlik
2021. márc. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
80%

Senki se legyen tanár, mentős, ápoló, bolti eladó, irodista, ne legyenek, kukások akik elviszik a szemetet, se gyári munkások akik összerakják amit a robotok még nem tudnak, hiszen nekik a nem jár saját lakás... Legyen mindenki mscs mérnök dolgozzon napi 12 órát és lehet egy garzonod 30 évesen.


Nem azt mondom járjon minden ingyen, de nem tartható hosszú távon ez a lakhatási válság, mert mindenki aki tudja elhagyja az országot.

2021. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!