Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Szerencsés vagy hogy van hol laknod.

Mi nem tudunk hova menni lakni csak az albérlet van. Ezt tényleg lehetetlen felfogni?

Nincs kihez menni basszus.

Nagyon szívesen mennék de nem lehet...akkor nyilván mi is tudnánk félre rakni de nem hiszem hogy mi vagyunk egyedül így sőt tudom mivel nagyon sokan írtak akik normálisak voltak hogy ugyan ebbe a helyzetben vannak. Ez nem sirankozás nem ez a megoldás hogy állandóan kiskapukat keresünk segítenie kéne a kormánynak, jobb fizetést kéne adnia be rekeszteni az aránytalan ingatlan árakat. Nem kiskapukat keresni meg hagyni rá kényszerülni a fiatalok nagy részét arra hogy külföldre menjenek... Ember amíg mindenki így áll hozzá persze hogy lesz egy sima parasztház mucsacsorogen is minimum 10 millió ha meg székhely mellett van 40.....akinek szerencséje van és olyan a szülő hogy segít annak nyilván jó de akinek nem mint ahogy nekünk addig ez lesz. Párom gépészmérnöknek tanul én gazdaságtudományi karon vagyok. Szerintem jónak tanulunk de ha ugyan azért a munkáért többet fognak kint kínálni szerintem egyértelmű a válasz. De ha jó fizetést kapunk majd és tudunk félre tenni bőven akkor maradunk.

Külföld egy b terv először úgy is országon belül költöznénk és vissza térnénk ide valószínűleg.

2021. márc. 30. 11:22
 32/55 anonim ***** válasza:
63%

#30: ha az emberek nem mennek ápolónak, meg tanárnak, akkor abban a szektorban is nőni fog a fizetés, ahogy ez már el is kezdődött.

De ha bedugod a lapátnyelet a biciklid küllői közé, ne csodalkozz hogy perecelsz egy nagyot, és lemaradsz.

2021. márc. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
61%
#32 én mérnök vagyok, lakásom is lesz. Ettől függetlenül, ami most megy a lakáspiacon az nagyon káros lesz hosszú távon. Igazából ez egy nagyon komplex gazdasági folyamat tünete, ahol a társadalmi rétegek közti szakadék olyan mély lesz, hogy nem véletlen tartanak sokan kommunizmus 2.0tól. Persze ez szintén nagyon káros lenne ezért kéne időben lépni.
2021. márc. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
68%

Lássunk már tovább egy kicsit!

Külföldön nem 100.000 euró egy lakás...


Ha Németországból indulunk ki, ott egy mérnök fizuból később lenne lakásom, mint itthon. A körülmények jobbak, ez magától értetődő, de az élet nem lesz könnyebb. Ott 2-3000 eurós fizuból sem fogsz nagy luxusban élni, csak jobb körülmények közt...



Ha pedig párod gépészmérnöknek készül, TDK-kon jól szerepel, kiemelkedik a mezőnyből, akkor nem lesz gond a megéléssel szerintem.


Külföld semmivel sem könnyebb!

2021. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Van néhány rokon aki németben van ők tervezik hogy haza költöznek mert olcsóbb itt a ház, de a nagyrésze a rokonságnak Dánia és Hollandia valószínűleg mi is oda mennénk ha fogunk egyáltalán. Párom oldaláról sokan mentek Kanadába na oda nem mernék menni nagyon távolinak tűnik és idegennek.

Párom éppen a mesterit csinálja meg mellette mint írtam ezt a jogsit hogyha borul a bili eltudjon helyezkedni kamionosnak, mert lassan többet keresnek mint a diplomások. Egyik barátja szlovák bejelentésű cégnél napi haza járós 750.000ft+ha neadj Isten kint kell maradnia akkor 15.000ft/8óra vagy hogy vagy...euróba kapja a fizut is.

Nem titok hogy van hogy egy hónapban 2 napot nem megy haza mert kint ragad de ez vele jár. Még mindig jobb mint uniózni hasonló pénzért. Nem mondtam hogy 100% hogy itt hagynánk az országot de az hogy nem éri meg

-akár ideiglenesen is - azt csak az mondja aki kint volt és üres zsebbel jött haza...


Köszönöm az eddigieknek akik leírtak hogyan fognak lakáshoz jutni, és akik jutottak. A kioktatókat nem szívlelem, de muszáj elfogadni.

2021. márc. 30. 12:46
 36/55 anonim ***** válasza:
100%

"21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész"


21 évesen még elég sok időd van. Én 30+ vagyok, sok ismerősöm, munkatársam 35-40 éves koráig albérletben lakott és utána építettek/vettek házat, lakást a párjukkal.


"annyit adnék egy házért amennyit ér"


Most ez olyan dolog, hogy a lakás annyit ér amennyit ér. Attól, hogy szerinted feleannyit ér, még nem fog feleannyit érni.

2021. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
73%

elég furi tényleg hogy 21 éves diákként itt veri az asztalt a segélyért.

A segélyt mások adójából fizeti az állam, nem csak úgy terem a fán.

Az én adómból rengeteg embert segélyeznek, míg én sohase kaptam egy fillért se. Vedd észre, hogy életerős, hamarosan diplomás fiatalként, párkapcsolatban segélyért vered az asztalt, persze nem vagy ezzel egyedül. Nem is olyan rég nem volt se csok, se babaváró, semmi se volt. Eszünkbe se jutott hogy az állam adhat valamit életerős fiataloknak.

2021. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
40%
Csinálj 3 kölköt oszt megvan Orbán csokja, mindjárt jóval kevesebb zseton kell
2021. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

#38: a pénzért nem éri meg csókos gyereket gyártani, ha utánaszámolsz bőven 20 milla felett lesz EGY gyerek "költsége". 3-nál jár némi kedvezmény, meg nem kell mindent 0-ról beszerezni, legyen 50 milla.

A gyerek nagyon boldogságos dolog, de a csok pénzért nem éri meg megcsinálni.

2021. márc. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
65%

Ismerősi körben 25-30 éves kor körül így sikerült lakást venni:

- örökség

- szülők kifizették a nagy részét, vagy minimum az önerőt

- nagyon keresett szakma (programozó)

- külföld


Persze ezek azok a példák, ahol nem minimum önerővel több 10 milliós hiteleket vettek fel, hanem maximum 5 millió hitel.


Sajnos ha szeretnél gyereket, akkor marad a külföld, mint ahogy a magyar fiatalok több,mint a felének. 26 vagyok, a középiskolai osztálytársaim fele külföldön, aki meg itthon maradt, az vegetál 200 ezerből a szülőknél élve. Jó lenne már elfogadni, hogy itthoni bérből nem lesz ingatlan, maximum német bérből magyar ingatlan...

2021. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!