Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim válasza:
Az én elvárásaim sajnos túl nagyok és emiatt nem valószínű, hogy valaha házam lesz, mert ha nem lehet olyan, ami tetszik, akkor inkább nem is kell semmilyen :( 19/l
2021. ápr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim válasza:

Szerencsém van, mert örökségből majd két lakás is a tulajdonomban lesz. Most az egyetem alatt Pesten nem elbérletbe mentem vagy hitelből vettünk egy pesti lakást, ami kényelmesebb lenne, inkább szenvedek a koliban, mert az szinte ingyen van.

Majd végzés után nagyim volt lakását szeretném felújítani és oda költözni. A másik lakásban nőttem fel, még jó ideig fog legalább anyum ott lakni. Lehet, hogy majd még ő fogja lecserélni egy másik ingatlanra.

Sok-sok ok miatt, de én gyerekekkel nem tevezek.


#41 Én az ország egyik legnehezebbb egyetemére járok, szóval nem büfészak és a jelenlegi kezdő fizetés nettó 200e alatt lenne. Akkor elég feleslegesen tanulok, ha utána szerinted nem lenne érdemes elkezdeni ennyiért dolgozni :/

2021. ápr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%

azért ne váljon gyereket hogy legyen hol lakni.


én már feladtam hogy valaha is lesz saját lakásom úgy számolom hogy 70 éves koromban az utcára kerülök és egy híd alatt hallok meg.

2021. ápr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Én ott bsztam el az egészet, hogy gyereket szültem 25 évesen, ha ezt nem tettem volna meg lenne reményem rá, hogy még 50 éves korom előtt legyen ingatlanom, de így már 34 évesen ez kizárt, hacsak nem ugyanilyen apró 1,5 szobás lyukat veszek mint ahol most élünk (nem saját) szar helyen 25 évnyi hitellel
2021. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim válasza:
Sehogy
nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!