Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
25%

#40: na de ki az aki 200-ért hajlandó rabszolgává tenni magát? Ott valami nagyon nincs rendben fejben. Értem én hogy a mamahotel kényelmes, de akkor nem kell siránkozni.

Már egy betanított munkás szemét sem szúrják ki ennyivel.

2021. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
41! Javaslom lépj be a g*ci pofátlan állásinterjúk és hirdetések csoportba fbn, tele vannak a portálok 800-as meg 1000 ftos órabérekkel.
2021. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
#42: naja és utána fáradj át a gecci draga alberletek csoportba, az kb annyira reprezentatív :))
2021. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
78%

Pedig sajnos 200-zal szúrják ki a bűfészakos diplomások és érettségisek szemét...


Keresztanyám érettségivel kevesebbet keres, mint egy pl másodéves orvosis egyetemista öszöndíja... 🥺

2021. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
34%

#44: Azt azért tegyük hozzá, hogy a büfészakos diplomás és az "érettségis" olyan ember, aki soha nem akart szakmát, és

a szülei is szartak rá. Sodródott az élettel, mindig a kisebb ellenállás iranyába.

Az érettseginek csak akkor van ertelme, ha utána felsőoktatasban valami keresett szakra mész tovább.

Egyébként jobban jársz egy szakmunkásképzővel.

2021. márc. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is furcsa vagy kerdezo. Eleteros fiatalok vagytok, megis mi kene meg?Soha nem volt konnyebb dolga gyermekvallalas elott allo fiataloknak mint most. Rokonomek 35! milliot kaptak. Dolgozni kene, nem itt sirni. Masnak ugy lett hamarabb lakasa, h pl. 18 eves kora ota foallasba dolgozik?mellette lehet tanulgatni levelezon nyugodtan. Ott van az epitoipar es az a legalja, de meg ott is napi 15 eret kapnak a segedmunkankasok, egybol vab 300-350 netto a kezedben. Kicsit tehetetlennek tuntok, mar ne is haragudj....
2021. márc. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
26. A hozzáállásodért respect, de hidd el, 6 év múlva a 40M-s megtakarításod önerőnek lesz jó. Most 80-100M körül mozog egy átlagos ház Bp-en, viszonyísd ehhez. Lehetőségeid: család (=CSOK+babaváró), vállalkozás, külföldi munka, örökség. Nálunk jóval, de jóval magasabb a havi jövedelem, de családi háttér híján még a CSOK-ot kimaxolva is nagy szerencsével tudunk értelmezhető házhoz jutni.Az viszont biztos, hogy kemény munka az alap, de a félretett pénzt is okosan kell befektetni.
2021. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is miskolci vagyok, teljesen átérzem a problémádat.

2014-ben egy átlagos miskolci lakást 5-6 millió Ft körül adtak el (de a 6 millió az már tényleg a maximum volt).

Aztán jött a CSOK. Az árak meg hirtelen megduplázódtak. Ahhoz az állapothoz képest mára meg is triplázódtak.

Számomra egyszerűen felháborító és vérlázító, hogy egy átlagos miskolci lakást már ilyen 15 millió forintokért árulnak.


15 MILLIÓ FORINT.


És ebben nincs benne még a hitel díja, a vásárlási költségek, illetékek, bútor, még egy tisztasági festés sem.

15 MILLIÓ FORINT Miskolcon! Miskolcon, ahol az országban az egyik legalacsonyabbak a bérek, ellenben az egyik legjobban C+ fertőzött város.


Ráadásul milyen lakások ezek? Használt, ellakott panelek a legtöbbje (vagy tégla). Nem voltak felújítva, karbantartva.


Szóval én rohadtul ki vagyok akadva már a CSOK behozatalának első napjától a lakáspiaci intézkedésekre. Mert ez nem normális. Inkább építenének sok önkormányzati bérlakást; illetve adóztatnák meg az albérlet-jövedelmeket és az üresen álló lakásokat, meg a külföldi lakásvásárlásokat. Magyarul tenniük kéne róla, hogy a lakhatás tényleg egy alapvető jog legyen, ne pedig egy üzlet, egy kizsákmányolható terület.


Okoskodnak itt, hogy dolgozni kell... hát bakker, ha még 300 ezer nettót is viszel haza (ami Miskolcon már kiváló!) akkor is, mire félre tudsz tenni elég pénzt, már gyakorlatilag kifutottál a családalapításra alkalmas életkorból!



Én azt tanácsolnám, hogy egyelőre ezt a lakásvásárlási célt hagyjátok. A lakásvásárlás ideje úgy 2014 végéig/2015 elejéig tartott. A CSOK óta ez a lehetőség elveszett. Inkább tényleg próbáljátok meg külföldöt, vagy Pestet, vagy valamelyik másik Dunántúli várost. Amíg ilyen röhejes állapotok vannak a lakáspiacon, addig gyűjtögessetek. (A gyerekkel ráértek még.)


Aztán ha végre valahára bezuhan az ingatlanpiac, na AKKOR kell vásárolni. Én legalábbis ezt tervezem. Mert jelenleg hiába gyűjtögetek, semmire nem megyek vele. Minden hónapban félreteszek pénzt már évek óta, mégis távolabb vagyok a lakáshoz jutástól, mint valaha.


Reméljük egyszer eljön még a mi időnk.

2021. ápr. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
38%

47. 26-os vagyok. Egy családi persze 100 milla, de a kisebb lakások 30 körül most is megvannak, plusz ~5 év múlva meglesz a tervező jogosultságom, aztán lehet maszekolni is. Hitelt viszont fixen nem veszek fel. Inkább nem alszok, és dolgozom helyette, mintsem alaphangon 15 évre eladósítsam magam...


Még egy hölgy hasonló fizuval jöhetne mellém, úgy egyszerűbb lenne, de nem szeretnék családot...

2021. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
49: Ezért írtam, hogy egy kicsit is komolyabb ingatlanhoz 40 éves korod környékén fogsz eljutni. Ha jövőre bevezetik mondjuk a Babaváró v3-t, mondjuk 20 millával, akkor megint hátrébb jutsz. A maszekolás más tészta...
2021. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!