Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy juthat ma ingatlanhoz...

Hogy juthat ma ingatlanhoz egy fiatal?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, jelenleg gimnáziumi tanárként dolgozom. Nettó 172 ezer a fizetésem, pótlékkal együtt is csak 204 ezer. Az albérlet és a rezsi elviszi a fizetésem kétharmadát, az élelmiszer is egyre drágább, szóval lassan már teljesen csődbe megyek.


Voltam bankban, hogy adnak-e lakáshitelt, kiröhögtek a fizetésem miatt. (Bár az önerőt sem tudnám összeszedni...)


Örökölni nem fogok, mert négyen vagyunk testvérek és a szüleimnek csak egy omladozó falusi vályogháza van.



2022. márc. 29. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
93%

tanári fizetésből szerintem senki nem vett még ingatlant.

Egy tanárt ismerek akinek saját lakása van, de ő rengeteg magánórát tartott ezért.

2022. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ilyen szar lesz a fizetés, 2014-ben fagyasztották be az akkori minimálbérhez, azóta is ez a számítás alapja. Akkor én már egyetemre jártam.
2022. márc. 29. 13:27
 13/79 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én 2007-ben dolgozni kezdtem, a tanári fizetések akkor is átlag alattiak voltak.

Meg mikor 2002-ben szakmát valasztottam, akkor is.

Ez egyáltalán nem uj dolog.

Nagyon kevesen tudnak a hobbijukból megélni, a tanári pálya nálunk ilyen olyan hobbiszakma, ha a férje/felesége el tudja tartani, vagy van valami nagy öröksége, akkor tud az ember tanárkodni, amúgy csak épp nem lesz hajléktalan.

2022. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
100%

#12: ne próbáld azt láttatni, hogy 2014 előtt IT középvezetői bérek voltak a közoktatásban...!


Lehet, hogy volt ez a befagyasztás, de soha a b. életben nem kerestek jól a tanárok. Régebben is volt az a vicc, hogy mi az a három indok, ami miatt valaki ezt a pályát választja???? A válasz: "június-július-augusztus". :-D

2022. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:
Világvégi faluban nőttem fel takarító anya és alkoholista apa mellett, ahhoz képest a tanári bérek jónak tűntek.
2022. márc. 29. 14:02
 16/79 anonim ***** válasza:
82%
14. Főleg, hogy júniusban végig bent vagyunk... vagy nem tudom, magukat érettségiztetik le a diákok?
2022. márc. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
28%

#10


Akkor ne legyen senki tanár? Kinevelik a következő generációt aztán a gazdaság meg sz*rik a tányérjukba?


Elég morbid elképzelés ez így.

2022. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
88%
#17: igen, a gazdaság így működik. Ha nem hagyják el a pályá a tanárok, miért emelne fizetést az állam? Te fizetnél valakinek hobbiból 2x annyit mint, amennyit kér? Mondjuk bevasárolsz 20e-ért, de inkább otthagysz 40e-t, mert csak.
2022. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
100%

Rokonom tanár, 30 éves. Neki 200 körül van a fizuja, de mellette angolból ad online magánórákat. Az még +150 ezer. 350-ből nem nagy luxusban, de azért el lehet lenni.

Amúgy megsúgom, ezelőtt 20 évvel sem volt könnyű saját lakáshoz jutni. Nem értem miért olyan meglepő egyeseknek, hogy nem alapjog a lakás birtoklása.

2022. márc. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szakos tanár vagy?


Barátnőm is tanár, 6 éve a szakmában, idén unta meg, hogy egy takarító is többet keres nála, így felmondott és elment egy multihoz, 2,5x magasabb nettó kezdő fizetésért.

2022. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!