Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy juthat ma ingatlanhoz...

Hogy juthat ma ingatlanhoz egy fiatal?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, jelenleg gimnáziumi tanárként dolgozom. Nettó 172 ezer a fizetésem, pótlékkal együtt is csak 204 ezer. Az albérlet és a rezsi elviszi a fizetésem kétharmadát, az élelmiszer is egyre drágább, szóval lassan már teljesen csődbe megyek.


Voltam bankban, hogy adnak-e lakáshitelt, kiröhögtek a fizetésem miatt. (Bár az önerőt sem tudnám összeszedni...)


Örökölni nem fogok, mert négyen vagyunk testvérek és a szüleimnek csak egy omladozó falusi vályogháza van.



2022. márc. 29. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:

Magyar-töris vagyok.


Az a baj a multikkal, hogy felénk nem igazán vannak, Budapestre meg nem mehetek, mert nem tudnám megfizetni az ottani alérleteket.

2022. márc. 29. 15:46
 22/79 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmélyednék a matekban, vagy az angolban, mert ezekből nem lehet elég magánórát adni, nagy rá az igény. Vagy járj el szombatonként gipszkartonozni vagy szobát festeni. Nem egy nagy tudomány kartont vágni pakolni, csavarozni. 20 ezret simán fizetnek egy napra.
2022. márc. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 A kérdező kommentje:

"Vagy járj el szombatonként gipszkartonozni vagy szobát festeni."


Nő vagyok, olyan fizikai adottságokkal (alacsony, sovány), hogy a szél is elfúj.

2022. márc. 29. 16:07
 24/79 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gipszkarton szerelés helyett menj el virágkötőnek. Oda már tényleg nem kell fizikai erő. Vagy ha szereted az állatokat, akkor kutyakozmetika a titkos tipp. Nálunk 3 hetes előjegyzések vannak, tele a csaj naptára 😀
2022. márc. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
100%

#17


Nem mondtam, hogy senki ne legyen tanár, de csak olyannak kellene annak mennie, aki tisztában van az anyagi vonzataival és együtt tud ezzel élni.


Na meg ha már "kinevelik a következő generációt" szöveget. Marha jó mindenkinek amikor folyton depressziós, lehangolt emberek oktatják a gyerekeket arra, hogy az élet szar.

2022. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ha Budapesten el tudsz helyezkedni egy jó multinál és erős az angolod, akkor kb. 4 hónap szobabérlés után félre tudsz tenni annyi kauciót, hogy kivegyél egy jó kis garzont és még pénzed is marad. Persze ha van már megtakarításod és le tudod tenni a kauciót már most, az még szuperebb.


Én mondjuk már nem egyedül élek, de a párommal ketten megkeresünk nettó 1 milliót, mindketten multinál vagyunk, én customer service területen, jó angollal és jó excel tudással,és egy 160 ezres 2 nagyszobás albérlet mellett kényelmesen félre tudunk tenni lakás önerőre.


Ja amúgy óvoda pedagógusnak tanultam.

2022. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem kellene lebaszni valakit, mert 18-19 éves érettségiző középiskolásként nem gondolkozik azon, hogy akkor egész életére szóló döntést hoz az egyetemi felvételizéskor. Ezzel sokan vannak így. Főleg, hogy a kérdező elég világosan leírta, hogy nem értelmiségi (vagy legalább józanul gondolkodó) családból származik.
2022. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/79 anonim ***** válasza:
100%

#18


Nem erre gondoltam, hanem arányaiban a tanári szakmát nem úgy ismerik el értékében, mint amennyit valójában ténylegesen ér. Már miért ne érné meg a tanár a fizetését, amikor szó szerint kinevelik a gazdaság számára a következő generációt? Rengeteg múlik a tanárokon, hogy a jövő szakembereiből mi fog válni.


Ennek meg van a gazdasági kivetülése is, erre nem lehet azt mondani, hogy nincs hatással a pénzügyekre. Kevés, túlhajszolt, motiválatlan tanár. Nem úgy adják le az órát, nem úgy magyaráznak, csak taszigálják előre a diákokat. Ennek mindenki megissza előbb-utóbb a levét és ez hosszú távú károkat fog okozni.

2022. márc. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
100%

"Nő vagyok, olyan fizikai adottságokkal (alacsony, sovány), hogy a szél is elfúj."


Hát, valamelyik férfit ez izgatja fel, már csak egy gazdag ürgét kell fogni. Tudom, közönséges az, amit írok, de hát a volt menedzsment tanárom szerint a nők irányítanak, mert "náluk van a pina".

2022. márc. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
Aszexuális vagyok, nem vágyom párkapcsolatra. Amúgy is ha csak a pénz miatt lennék valakivel, az semmivel sem jobb, mintha valaki prostituált.
2022. márc. 29. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!