Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen érzés 60 millió forinto...

Milyen érzés 60 millió forintot kiadni egy lakótelepi lakásért?

Figyelt kérdés

Egy jobb kerületben, pl. XI, ennyiért megy egy 60nm-es panel.


Milyen érzés lehet, hogy kiadsz ennyit érte, és kifogsz jó régi, igazi panelproli szomszédokat, ahol mocsok, kosz, bűz van, ágyipoloska invázió, igénytelenség.


A feletted lévő egyfolytában rendezkedik, fel alá járkál, bútort húzogat, alattad lakó cigizik az erkélyen minden este.


De 60 milliós lakásod van, hitelbe kergetted magad 40 évre.


Ismerős?:(



2022. jún. 23. 15:41
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
74%

30-as ez való igaz, inkább úgy mondom akkor hogy akkor történik meg az igazi lecserélődés ha a környezet fejlődik, értsd: igényesebb környezet, parkosított, kultúrált, tiszta és biztonságos, jó utakkal, járdákkal, szolgáltatásokkal.


Budapest lakossága is cserélődött felköltözött vidékiek lakják már mert a tősgyökeresek az agglomerációba, de sokan inkább vidékre vagy akár külföldre költöztek. A vidékiek sokaságának pedig még mindig Pest a legmenőbb, de ez változik.


Sajnos bp is pukkan le, nem jó a vezetés, nincs lokálpatriotizmus, gazdátlan minden.


A jelenlegi struktúra teljesen furcsa, én a kerületek nem szüntetném meg, de rengeteg jogkört elvonnék tőlük, mert így túl sok kiskirályság működik saját kis érdekekkel. Ez nem jó.


Lehetnének közös dolgok amik szerint minden kerület egyenletesen tudna fejlődni.

Rossz látni, hogy vannak elit lakótelepek ( kevés de van ilyen ) és vannak nagyon lepusztultak...


A kelenföldi árak szerint már elit.

2022. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Az elit kelenföldi lakótelep :D Televan csövessel az egész már sajnos, tiszta gaz az egész. A sokak által lenézett Újhegyi lakótelep, vagy újpesti/kispesti is rendezettebb már.
2022. jún. 28. 12:12
 33/57 anonim ***** válasza:
77%

Azért a kispesti tele van tudjuk kikkel. Kelenföldön max átutaznak :D.


Újhegy dettó.


Amit meg kell érteni hogy Kelenföldet délről a drága Budaörs, Törökbálint határolja, északról pedig a XII. kerület a legdrágább kerület az országban ( Orbán is ott él ). Tehát nagyon jó környékek veszik körül.


Kispest, újhegy borzalmasak.


Újpest pedig a középkategória.


Az más kérdés hogy züllik kelenföld de ez a vezetés hibája már.

2022. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
16%
Egész Budapest teli van csöves prolikkal és cigányokkal, ha penelt veszel, azt is agglomerációban érdmes. Kevesebb nem lesz belőlük, erről nem álmondozzon senki.
2022. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
86%
Én álmodozok.Egy panellakásról a XI. kerületben.Főleg Kelenföldön,vagy Lágymányoson. Mondhattok bármit,élhető része Budapestnek.
2022. jún. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
86%
35: Nézd, nekem sem volt pénzem egy panelnél vagy hasonló kaliberű téglára csak rossz helyen. Pesterzsébeten lett volna két nagyon csinos kis tégla, de a sétálóutcán kapásból 6 hajléktalant meg ugyanennyi cigányt számoltam össze. Nem viccelek. Inkább vettem Gödöllőn egy csúsztatott zsalusat központban. Bár hozzátartozik, hogy nem kell sehová bejárnom, itthonról dolgozom. De nekem a környék minden, elvégre legalább a következő 6-10 évemet itt tervezem.
2022. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
100%

36:

Ha nem kellene bejárnom, én nem Budapest agglomerációjába költöznék, ahol még mindi méregdrága a lakhatás.

2022. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
37: de a lakásod később nem vidéken fog sokat érni, hanem Budapesten vagy agglomerációban. Illetve nem lehet azért tudni, hogy mikor adódik olyan helyzet, hogy legalábbis átmenetiéleg mégis bejárós melód lesz, vagy egy héten kétszer be kell járni. Azt sehogy sem jó vidékről.
2022. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

Én most kíváncsiságból megnéztem mibe kerül az elbérlet Győrben.

Nekem 75 m2-es házam van 2 szobával 15 km-es agglomerációba, egy ugyan ilyen méretű tégla lakás min 20 m2 erkéllyel hasonlóan kivitelezve belülről!!! 210-310000 Ft/hó + rezsi + közös költség!

10000 biztos van a közös költség öcsém 15000-et fizet. szóval nekem ez min 220000 /hó + rezsi

Manapság nem igen adnak 30 évnél hosszabb hitelt!

35 millió 30 évre meg 240000/hó 10 éves periódussal. Az önerőt meg elő kell teremteni.

Én inkább egy sajátot fizetek 25 évig havi fix 110000-el mint albérletet. 25 év múlva ott lesz egy komplett tehermentes családi ház, amivel azt csinálok amit akarok. Azaz eladom, megtartom stb.

33 milliót kifizetek ez idő alatt vissza, hasonló albérletbe "fix árakkal nézve pedig min 66 millió lenne. De nekem az is rémlik hogy 10 év alatt közel duplájára növekedtek az albérlet árak.. szóval a 66-ból könnyen lehet 100 milla is 25 év alatt.

És igen van karbntartás, de új házról van szó. 20 évig nem igen várható nagyobb probléma. 20 év után meg nem árt némi bútor-burkolt csere.

És 10 év alatt a bérek is duplázódtak! Ha ez a tendencia folytatódik, akkor 10 év múlva szinte észre sem veszem a törlesztő részletet, 20 év múlva meg még úgy sem.

2022. jún. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

39 +

havi 30000-et tankolok, ebbe minden ügyemet elintézem+ munkába járás 5,7 fogyaszt a kocsi vegyesben, városban 8 litert eszik. Így kb 20-25000-ból megoldanám az autó használatot városban, mert ugyan úgy kocsival mennék dolgozni. Van így felára a vidéki életnek az tény, de ha a felárat hozzá csapom a számokhoz még akkor is jól járok.

ez kb 3 millió ft-nyi diesel 25 évre, de legyen inkább 6 mert minden drágább lesz. még így is kb 39 vs min 66!!

2022. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!