Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen érzés 60 millió forinto...

Milyen érzés 60 millió forintot kiadni egy lakótelepi lakásért?

Figyelt kérdés

Egy jobb kerületben, pl. XI, ennyiért megy egy 60nm-es panel.


Milyen érzés lehet, hogy kiadsz ennyit érte, és kifogsz jó régi, igazi panelproli szomszédokat, ahol mocsok, kosz, bűz van, ágyipoloska invázió, igénytelenség.


A feletted lévő egyfolytában rendezkedik, fel alá járkál, bútort húzogat, alattad lakó cigizik az erkélyen minden este.


De 60 milliós lakásod van, hitelbe kergetted magad 40 évre.


Ismerős?:(



2022. jún. 23. 15:41
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
78%

48:

Az összes panelban ilyen üregen keresztül megy fel a távfűtés és a hideg, melegvíz csöve, 10 emeleteseknél még rosszabb a helyzet, mert ott még szemétledobó is van, így jó nagy esélye van a csótányoknak is. A távhőnek meg vannak nyertesei, ha a szomszéd úgy fűt, meg olyan az elhelyezkedés, de nagy eséllyel csak szívás, drága és nem akkor kezded, fejezed be a fűtési szezont, mikor neked jó. A falak meg vékonyabbak minden panelban, mint pl. a szocreál tégla társasházban, amiben lakunk.


Nyilván van az a helyzet, amikor hajlandó lennék panelba költözni, de akkoe azon túl, hogy panelprogramos, mindenképp 4 emeletes, légkondival, és így is baromi sok a kompromisszum a más típusú társasházokhoz képest.

2022. jún. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

A régi építésű tégla lakások is melegek ilyenkor, bár annyira nem tudom panelhoz viszonyítani, csak néhányszor aludtam ilyenben.

Nekem jelenleg egy 60-as években épült családi házam van. Kisméretű lyukacsos tégla falak, nyílászárókat 10 éve cseréltünk, kívül nincs szigetelve, födémen van 10 cm kőzetgyapot. 28°C van most ben a házban, jobban nem hűl le reggeli átszellőztetéssel, 16:00 körül éri el a maxot 28,5-29. Ennél melegebb nem szokott lenni.

Viszont az új ház már le van szigetelve, és úgy, hogy nincsenek leengedve a redőnyei csak 25 fok volt benne tegnap délután, mikor a régiben sötétítőkkel 28,8!

Ezzel csak azt akartam levezetni, hogy sokat számít a jól kivitelezett szigetelés, modernizált gépészet pl hőszivattyú, vagy akár a panel tömb tetejét tele lehetne pakolni napelemmel, napkollektorral. Viszont ezt társasházaknál jóval nehezebb kivitelezni a lakok különböző nézőpontja és anyagi helyzete miatt.

2022. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy a panelból i lehet relatív élhető lakást csinálni, eltömíteni a zajos dolgokat, megcsinálni a gépészetet, lezárni a strangot szerelő nyílással, feltenni álmennyezetet, falburkolatot.


Csak mire ezt megcsinálja az ember, ott van árban mintha venne egy alapból jól megcsinált újabb építésűt. És akkor még mindig csak egy lakótelepi panelban lesz helyileg.

2022. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
53%
"Csak".... Ez annyira tetszik!
2022. jún. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%
Felemelő ,inkább adok egy panelért 60 milliót vagy többet mint egy balatoni nyaralónak titulált bungalóért 150-200 milliót.
2022. jún. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
80%

53: én az ilyet se értem, panelt a legkönnyebb felújítani. Nekem 4 millióból megvolt teljes fürdőszoba felújítással együtt. Nem értem, amikor emberek 15 milliókat emlegetnek, annyit én sem költenék rá soha, valóban.

De vehetsz újépítésűt kétszeres áron túlárazva, 40 m2-es odúk 55 misitől kezdődnek, a zéró fűtésszámlából meg semmit nem fogsz a pénztárcádon érezni, mert annyira magas a közösköltség.

2022. júl. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyira egy panel sem feltétlenül fos. Én 2018-ban Újhegyen vettem egy panelt 15 millióért, mert akkor csak ez jöhetett szóba anyagilag. 6 millióért teljesen és igényesen felújítottam. Nincs se proli szomszéd, se mocsok, se kosz, se zaj fentről, se kisebbség. Azóta jobb anyagi helyzetbe kerültem, a lakás is a dupláját éri, ha nagyon akarnék tudnék váltani, de egyelőre mégsem teszem, mert jól érzem itt magam. Az árbeli különbség mondjuk ez és egy új lakás között nagyobb, mint amekkora a hozzáadott értéke lenne egy cserének. Nem hiszem, hogy annyival jobban érezném magam, mint amennyibe kerülne a váltás.


Ráadásul egy új lakás is lehet problémás, akár a kivitelezés minőségét illetően is. Az új lakásoknál a beruházók arra törekednek, hogy egy adott területen minél több eladható négyzetmétert építsenek, ezért ezek a lakások sokszor egymás szájában vannak, ebből a szempontból állítom sokkal jobb egy régi lakótelep.

2022. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!