Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen érzés 60 millió forinto...

Milyen érzés 60 millió forintot kiadni egy lakótelepi lakásért?

Figyelt kérdés

Egy jobb kerületben, pl. XI, ennyiért megy egy 60nm-es panel.


Milyen érzés lehet, hogy kiadsz ennyit érte, és kifogsz jó régi, igazi panelproli szomszédokat, ahol mocsok, kosz, bűz van, ágyipoloska invázió, igénytelenség.


A feletted lévő egyfolytában rendezkedik, fel alá járkál, bútort húzogat, alattad lakó cigizik az erkélyen minden este.


De 60 milliós lakásod van, hitelbe kergetted magad 40 évre.


Ismerős?:(



2022. jún. 23. 15:41
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%

38:

Pontosan ezért lakok inkább Budapesten. Az agglomeráció a legtöbb élethelyzetben vidék és Budapest rossz kombinációja.

2022. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

Akinek Budapestre ingázni kell az agglomerációból, bármilyen közelről, annak szinte teljesen mindegy,hogy a főváros közelében vagy távolabb lakik. Az agglomeráció ingatlanárai - jobb helyen- ugyanolyanok, sőt, még magasabbak is lehetnek. Ráadásul...fővárosban élőként ott a tömegközlekedés, esetleg elég egy autó. Ha kívülről ingázol legalább kettő kell, + örökös szervezés. Állandó otthoni munkára nem lehet alapozni, egy munkahelyváltás, eltérő rendelkezés már mást hozhat.

Nem ingáznék egy életen keresztül, se gyerekkel, se egyedül. Budapestre bejutni reggel, délután/este haza, órák...Időre menni valahová lehetetlen.

2022. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
Budapesten ingatlant venni csak a luxus réteg tud. Mint én :).
2022. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
27%
Ezért vettünk 70-ért 3 szobás téglát, igaz, hogy felújítandó.
2022. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
79%
hahaha ez a tégla vs. panel. Mindkettő szar. Az újépítésű 8-12 lakásos 3-4 emeletes belsőkertes társasházak a jók, kis mellékutcákban. De ilyenből kevés van és nem fér bele senkinek a keretjébe.
2022. jún. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem ezeket a becsmérléseket, mindenki olyat és ott szeretne venni ahol, amilyen Neki a legmegfelelőbb. Jogos, újépítésű,az új mindenből jobb mint a használt (bár ez se mindig igaz),de ekkora árak mellett nem mindenkinek adatik meg az,hogy elképzelésének megfelelőt vegyen.

Örök kérdés a tégla, vagy a sokak által lehúzott panel. Csak mondom...a panelek, amik átesnek a panelprogramon, kiválóak. Sokkal jobbak mint az ezeréves téglaépületek aminek a felújítására esély sincs. Lásd a nemrég történt tragédiát..

2022. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
87%

46:

Laktam panelprogramos lakásban. Nyáron úgy is baromi meleg volt, hogy szigetelt, mert délnyugati fekvésű volt, télen meg 20 fokban 3-4-szer annyit fizettünk fűtésre, mint most konvektoros lakásban 24 fokban.


Emellett ott volt ugye az az üreg, amin feljön a hideg és melegvíz, meg az órák is ott vannak, azon keresztül minden szag átjött a felső és alsó szomszédoktól, meg a por mikor felújítottak.


Ha nagyobbat léptem, beleremegett a ház, ha valaki 5 lakással arréb bekapcsolt egy hangszórót, nálunk is zavaró volt, a közvetlen szomszéd normál hangerejű beszédét hallottuk.


A panelprogram jó dolog, de attól még ugynaolyna kényszerlakhatás lesz a panel.

2022. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
73%
Családtagom lakik panelben. Amiről írsz semmit nem tapasztaltunk, szerencsések vagyunk. Én nagyon szeretnék ilyen kényszerlakó lenni :)
2022. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: jelenleg családi házban élek egy kistelepülésen. A zajokról tudnék beszélni, főleg így nyár derekán...
2022. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
72%
45: valóban remekek az újépítésűek, mállik a vakolat és jön le a csempe, süllyed a talapzat... Konkrét példát tudok. 30 évet nem adok nekik és komoly bajuk lesz. Egyébként ugyanolyan technológiával készülnek, mint a "penelek", csúsztatott/alagútzsalusnak hívják. Csakhogy ebből a fajátából százszor inkább egy 40-50 éveset vennék mint ezeket a túlárazott kártyavárakat. Emellett laktam csúszózsalusban, síri csend volt, egyedül azt lehtett hallani a falakban, amikor a szomszéd megnyitotta fent a vizet. Ennyi, kajaszag meg csak a folyosón volt, mint amúgy minden társasházban.
2022. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!