Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akar mindenki hatalmas...

Miért akar mindenki hatalmas lakásban lakni?

Figyelt kérdés
30 éves fiatalnak szerintem még teljesen optimális egy 35 nm körüli is, amit nem is olyan beláthatatlanul nehéz megfizetni. Ehelyett mindenki szörnyűlködik, hogy egy 45+ nm-es családi otthon 40+ millió Ft.
2018. okt. 28. 13:07
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
24%

... meg rollerem is van, 4-5 bőrönd, sporttáskák, válltáskák, 2 télikabát, 5 váltás edzéscucc, 2 pár strandpapucs, 1 pár gumicsizma, 2 félcipő, 4 nyári szandál, 5 pár tánccipő, 8 színházi és estélyi ruha, 1 komód kotta, és akkor még nem is biciklizek...

Egy 35 nm-es lakásban jó, ha van egy 17 nm-es szoba, és egy 17 nm-es szobában egy franciaágy, egy fél könyvesfal, egy íróasztal és egy vendégágy fér el és slussz.

És akkor hova ülteted le mondjuk a családodat, ha meghívod őket vendégségbe?...

Egy ülőgarnitúra nem fér be...

2018. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
19:17 : Oh, értem, tehát ezért megy manapság a sírás-rivás! Én 30 éves koromban sehova sem hívtam meg a családot és egyedül azért elfértem szimpla ágyon is. Ilyen csodalakásokat biztosan nehéz lehet manapság is megvenni. Így valóban élhetetlen az ország!
2018. okt. 28. 19:37
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

22: Hát azért egy lakásnak kell szerelmi fészek funkcióval, meg vendégfogadó funkcióval bírnia, sőt, gyereknevelési funkcióval is, és minden mással, amire szükséged van.

Pl. ha olyan a munkád, tudjál otthon dolgozni. Vannak, akik otthon dolgoznak, pl. tanítványokat fogadnak, csoportos foglalkozást tartanak.

30 évesen nem szinglilakást vesz az ember, hanem amibe bele tud házasodni és ahol a gyerekének és lesz egy saját ki zuga, míg iskolába nem megy.

2018. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

35-40 m^2 elég egy embernek, vagy párnak, de gyerekkel már szűkös.

Egyébként meg fölösleges okoskodni, olyan ingatlan kell venni, amilyenre van pénzed.

Az, hogy nem kötelező BP-en lakni, igaz. Nyugodtan le lehet költözni az Alföldre is, tanyára, oszt élni a segílykéből meg a családi pótlékból. Van, akinek ez a karrier... Ő dóga.

2018. okt. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
20:04 : Ahhoz lehet, hogy nem 25 évesen kellene elkezdenetek főmunkaidőben dolgozni!
2018. okt. 28. 20:12
 26/43 A kérdező kommentje:
20:11 : Az arányok(munkabér-árak) mindenütt ugyanazok. Ahogy azt írtam is, azt kell látnia mindenkinek, hogy a foglalkozását tekintve neki melyik a megfelelő.
2018. okt. 28. 20:13
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
26: De az emberek többsége nem munkabérből él ám, nem állásban dolgoznak a legtöbben.
2018. okt. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
45 nm nem családi otthon hanem egy pici lakás maximum 2 főnek.
2018. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Végül is teljesen jó a kérdés, kár hogy konkrétan szinte semmi sem igaz belőle :D


1. Nem akar mindenki hatalmas lakásban lakni.

2. 30 éves az már nem igazán a "fiatal" kategóriába tartozik (legalábbis nem a "klasszikus" fiatalba).

3. 30 éves embernek már nem optimális 35 m2 körüli lakás (tekintve hogy többségében 30 évesen már nem egyedül él az ember).

4. A 35 m2 körüli lakások sem olcsóbbak, sőt, m2-re számolva többnyire drágábbak egy hasonló helyen és környezetben lévő, nagyobb alapterületű lakás m2 áránál.

5. A 45 m2-es házak ritkán kerülnek 40 millióba.

6. Épp ezért senki nem is szörnyülködik rajta.


Egyébként semmmi gond a kérdéssel :D

2018. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező,ne győzködj már senkit! Ha Neked az a jó, hát élj egyedül egy ekkora lakásban. De azért bocs', ne döngöld már földbe aki ettől többre vágyik.
2018. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!