Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akar mindenki hatalmas...

Miért akar mindenki hatalmas lakásban lakni?

Figyelt kérdés
30 éves fiatalnak szerintem még teljesen optimális egy 35 nm körüli is, amit nem is olyan beláthatatlanul nehéz megfizetni. Ehelyett mindenki szörnyűlködik, hogy egy 45+ nm-es családi otthon 40+ millió Ft.
2018. okt. 28. 13:07
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagy különbség van a 30 nm2, és a gyúrószoba, 3 nappali között.


Szerintem Te korábban is tettél már fel kérdést, miért is irreálisak az árak Magyarországon..témában.


Nem tudom mit akarsz ebnből kihozni.


Azt akarod lefordítani,hogy nem a lakásárak irreálisak hanem az igények?


Igen, nagyanyámék elfértek a szüleimmel egy szobában is, anno. Ma kicsit másak az elvárások.


1 főnek nagyon szűken elég a 30 nm2, főleg ha a konyhát nem használja, nem kell tárolásra sem helyiség, és sosem fogad vendéget, ottalvósat meg főleg nem.

Viszont az emberek többsége nem 1-2 évre vásárolt lakást.


Egyik ismerősöm most költözik egy 35 nm2-es másfél szobás garzonba. Vélhetőleg úgy,hogy kizárólag szezonális minimális mennyiségű ruhát visz magával és a szülőknél hagyja a többit.

2018. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
70%
110 nm-es házam van, mellé 42 nm garázs, 15 nm terasz. Ez is kicsi olykor.
2018. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
14:58 : Itt a hiba! Miért kell többször vásárolni? Elsőre a nagy alapterület a legtöbb embernek elérhetetlen, viszont a kisebb még úgy ahogy megfizethető. Ha az idő múltával növekszik a havi bevétel, lehet egy nagyobbra váltani. Azon a kis lakáson pedig lehet évente keresni tisztán 1,3 millió Ft-ot. Megvan belőle az új lakásom törlesztője.
2018. okt. 28. 16:13
 14/43 A kérdező kommentje:
15:35 : 3 gyerekkel nem csoda.
2018. okt. 28. 16:14
 15/43 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, Te úgy gondolod,hogy 30 évesen vegyen valaki 15-20 millióért egy kis garzont. Aztán pár éven belül, amikor megnősül, jön a gyerek, tartsa meg a 20 milliós lakást, adja ki, és vegyen rögtön egy 35 milliósat. Mert az bizonyára sikerül, ugye?


Egyébként meg..ha én, függetlenként 30 évesen 1/1 veszek egy lakást azt szeretném a magaménak tudni, bármilyen undokul hangzik. Ok, ha úgy állok,hogy pár év múlva majd a szintén fiatal és GYES-re menő párommal tudunk egy közöset venni,hát szerencsések vagyunk. De ha tudunk, akkor már most tudok/tudunk egy nagyobbat.


Általában akkor vesz egy fiatal lakást ha komolyabbra alakul a párkapcsolata,akkor pedig fölösleges 1-2 évre kisebbet venni, és lehetetlen annyi idő múltán egy nagyobbat úgy,hogy a kisebbet megtartsuk kiadásra.

2018. okt. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
16:40 : Mivel mindig is és most is egyedül élek, nekem optimálisak és megléphetőek voltak ezek a lépcsőfokok. Lehet másnak is azok lennének.
2018. okt. 28. 17:10
 17/43 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, még nincs gyerekünk ;)


#12-es voltam.

2018. okt. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert utál nyomorogni ?

Néha vendégül látná a családját, vagy a barátait ?

Ha neked megfelel 35 m2 hát élj ekkora lakásban, mindenkinek mások az igényei.

2018. okt. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
53%

80-90 m2 es lakás m ár nagyon is elegendő,csak jó legyen a belső elrendezése .Nem kell úszó medence nagyságú fürdőszoba,és túlzottan nagy hálók sem .Mindenki maradjon a realitások talaján .Sokan szeretnek másokat túl licitálni,csak azért is nagyobbat veszek,épitek .

Nagyon sok olyan ísmerősöm van,még 60 évesek sincsenek,és ott maradtak 2 en a 140-150 m2 házban,mert a gyerekeik máshol találják meg a számításaikat .

Természetesen a ház állagáról továbbra is gondoskodni kell .

2018. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
83%

2: Nem tudom, mennyi cuccod van 30 évesen?

Én 60 nm-en sem férek el.

Zongorám is van, 3000 könyvem, szánkóm, emlékek születésemtől, stb.

2018. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!