Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » ÚJ csalással próbálkozik a...

ÚJ csalással próbálkozik a TIGÁZ?! Mással is előfordult már az alábbihoz hasonló eset? Ha igen, szeretném ha összefognánk.

Figyelt kérdés

Egy nyár eleji napon jött édesapámhoz két gázos ember. Az egyik közölte hogy menjenek fel apámmal nézzék meg a fogyasztókat mint tűzhely például. A másik lent maradt és valamit csinált az órával, amit apám nem láthatott ( én nem voltam itthon)


Apunak feltűnt két dolog: abban a hónapban már háromszor jártak nálunk, ami kicsit azért sok a megszokotthoz képest.


Elég furán úgy néztek ki az emberek, mint akik nem is gázosak lennének: totálisan civil ruha, semmi konkrét jel arra, hogy a Tigáz emberei volnának (felírta tehát a rendszámukat)


Aztán elmentek. És lám a legközelebbi számlakor megtörtént a csoda: Apu hirtelen majdnem 400 ezer ft-os tartozásba került. Ergo a Tigáz szerint ő maga EGYEDÜL durván egy hónap alatt 400 ezer forintnyi gázt fogyasztott el.


Ez már csak azért is irreális, mert én egész hónapban Pesten tartózkodtam kollégiumban, apám pedig amikor én nem vagyok otthon durván jó ha négyszer főz, megfőzi magának a jó nagy adag töltött káposztát, amit ő imád.


Zuhanyzásban is inkább nyáron a hideg vizes típus, és mivel nyár volt nem fűtöttünk.


Természetesen nem fizettük ki, azóta is bőszen levelezgetünk velük,apu érvel ezerrel, persze ők már le akarják kapcsolni a gázóránkat, rendőrt akarnak hívni, mi nem engedünk. Érdekes hogy megmondtuk nekik a rendszámot, de nem hajlandóak sem utánanézni, sem feljelentést tenni (pedig ha mondjuk ők annyira ártatlanok, akkor az ő érdekük is kéne hogy legyen és együtt kéne velünk működni!!!) Tehát megy a harc, én pedig személy szerint kinyitom a számat mindenhol a történetünkkel.



2013. szept. 11. 21:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti kommentelőnek:


Mit várok? Fel akarom kutatni azokat, akik hasonlósan jártak mint mi, mert sok helyen hallottam hogy ha közösen feljelentést teszünk jóval több az esélye, hogy komolyan is vesznek minket.


A másik: 3 szor voltak kint akkor a hónapban, amikor elmentek a gyanús emberkék, akkor elvileg jött egy "hivatalos" Tigázos, aki leolvasta az órát és közölte hogy 600 rongy a tartozásunk, amit elvileg mi abban a hónapban produkáltunk...persze a Tigáznak sem tűnt fel gondolom, hogy két ember NYÁRON, hogy a fenébe tud ennyit gázt elhasználni, de mindegy.


Aztán harmadjára csak úgy általánosságban mondanám: nem arrogáns és flegma válaszokért tettem fel ide a kérdést, hanem azért hogy felkutassak hasonló eseteket. De aki mégis úgy érezné hogy mi voltunk a totál idióták, akkor szívesen odaadom apám vagy az én cipőmet, járja végig az utunkat, meglátjuk ő mennyivel csinálta volna jobban:) Akinek nem inge, természetesen ezt ne vegye magára, de szerintem tudjuk, hogy kiknek szól.

2013. szept. 12. 11:32
 12/25 A kérdező kommentje:
10/11 es válaszolónak: Igen az óra mutatott szerintük ennyit.
2013. szept. 12. 11:33
 13/25 anonim ***** válasza:

Nézd meg a számlát, amit küldtek, hogy ott mi az óraállás. Aztán nézd meg az órát, hogy mi a valós óraállás.

Ha egyezik az óraállás (vagy nyilván azóta mr fogyott néhány köbméter), akkor azt ki kell fizetni. Vagy lehet pereskedni, hogy megbabrálták az órát....

Ha nem egyezik az óraállás, pl. a számlán 12.748 m3 szerepel, de az órán 9.475, akkor kell bemenni reklamálni (esetleg fényképpel a kezedben)és kérni, hogy jöjjenek ki újra leolvasni, mert rosszul olvasták le.

2013. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Nem az a lényeg hogy ők mit mondtak az óra állásról. Te megnézted az óraállást?? Mi volt egy hónapja? Mi most? Simán lehet, hogy félreolvasták vagy ilyesmi és a számla ugye az alapján készült.

600 ezer forint az kb. 4000 köbméter... ez rengeteg! Egy 100 négyzetméteres régi, szigeteletlen családi ház teljes éves fűtés-melegvíz-főzés felhasználása ennyi körülbelül!

2013. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Régi óraállást ha nem is tudod, de az aktuálisat talán csak meg tudod nézni.


Ha pedig régebben rosszul olvasták volna le, az mit sem változtat az aktuális álláson. Ha régebben például hibás leolvasás miatt kevesebbet fizettél, azt utólag valakinek ki kell fizetni. Ez gyermekien egyszerű logikával belátható, hogy ilyenkor kár nem ér, csupán pótolni kell az elmaradást.


Zavaros az ügy, nem írod le rendesen a részleteket.


Műszaki fazonként annyit azért elmondanék, egy ilyen gázóra számlálóját nem lehet csak úgy átbillenteni, ahogy azt te elképzeled. Gyanús, hívatlan vendég odasunnyog, átpiszkálja? Én sem tudnék ilyet csinálni a szerkezet szétbontása, roncsolása nélkül, több idő is kellene hozzá.


Valószínűtlen dolgokat ne találjunk ki, így ki fognak röhögni a bíróságon is. Vagy akkor fogalmazz normálisan, hogy mi is értsük.

2013. szept. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Napkiraly ***** válasza:
nehéz elhinni,hogy átállították volna. Rossz leolvasás?
2013. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Kedves 15/16 os.


Nem tudom hogy olvastad-e a szöveget ahol a lényeget írtam le. Ugyanis a lényeg tartalma azért ennyi, mert elsősorban olyanokat KERESEK, akik hasonlóan jártak. Eddig gondolom érthető.


Másik: Apám is műszaki fazon, főleg hogy épületgépész, tehát konkrétan minden házzal kapcsolatos dologhoz konyít valamennyit. Ő mondta azt, hogy aki eléggé rutinos, simán meg tudja nyomatni a gázóra pörgetőjét, mondjuk egy sima kézi levegőbefúvóval, már pedig ha ért ehhez, akkor 2 perc alatt letekeri amit le kell, belefújatja stb. Most ezt részletesen leírom csak most, csak neked, hogy miért jó ez nekik: 1. ezek az emberek csak megjátszották hogy a Tigáztól vannak, esetleg összejátszanak ott belső csoportokkal, eljönnek, elterelik a fogyasztót megpörgeti az órát, aztán visszajönnének (HA nem jöttek volna a hivatalos arcok) hogy hát "úristen mennyi a számla...de ha fizet nekünk x összeget mi meg tudjuk oldani, hogy kevesebbet mutatsson legközelebb)


És megint csak ki kell hangsúlyozzam, valószínű akkor el sem olvastad a szöveget rendesen, mert hogy én a ház közelében sem voltam. Nem én fogok a bíróságon szövegelni így elhiheted, és mivel tényleg csak hasonlóan jártakat keresek elsősorban, megint megismétlem: nem írtam le olyan részleteket, amik túl. képp teljesen feleslegesek. Mert most őszintén? Mi értelme már annak, hogy hogyan csinálták és miért, ha 100% osan valakik becsaptak, vagy ki tudja?


Ezt pedig azoknak írom, akik tettek bizonyos kijelentéseket, egyébként teljesen feleslegesen:


Lettünk volna óvatosabbak? Miért? Itt mindenki még a bankos ügyintézőtől is igazoltatást kér telefonon keresztül, aztán még le is ellenőrizteti és akkor úgy válaszol, vagy mi, meg az építőmunkásokat is leinformálja előtte a rendőrségnél? Mert akkor még a vártnál is jóval több türelmük és idejük lehet, mint a legtöbb embernek, az biztos.


Vagy, amit láttam, hogy kevesebbet diktáltunk be eddig és összegyűlt? Nem szokásunk keveset diktálni, mivel ketten élünk, amiből én Budapesten tartózkodom a fűtési szezon 90%ban, mivelhogy oda járok egyetemre. Azért lássa már be az, aki ilyet állít, hogy vajon egy új építésű szigetelt házban egyetlen embernek mennyi a fogyasztása, úgy hogy csak azt a helységet fűti normálisan, amit használ is? Számoljon utána és majd meglátja hogy ahhoz nagyon keményen kellett volna csalni, hogy mi 600 ezret összeszedjünk. Igen, 600 ezer, rosszul írtam a 400at de ez sem változtat a tényen. Tehát azért mielőtt én lennék mondjuk a célpont , ne nézzen már senki se engem, se az édesapámat idiótának, nyilvánvaló hogy én sem viccből szórakozok ezzel itt. Köszönöm.

2013. szept. 15. 19:12
 18/25 anonim ***** válasza:

Engem ne fárassz ilyen laikus dumával, aki pedig építész, az ne akarjon műszerész lenni és ne hordjon össze ostobaságokat!


Levegővel megfúvatni, mert az csak úgy megy, mi? Roncsolási nyomok nélkül? De még ha be is dugna egy csövet, akkor sem tudná a számlálót megpörgetni, pláne ennyivel.


Nyilván még életedben nem szedtél szét ilyen mechanikus számlálót, különben nem beszélnél baromságokat.


Roncsolás nélkül, látható nyomok nélkül nem tudsz "belevarázsolni", hagyjuk már a hülyeséget...

2013. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Ne haragudj kérdező de nagyon felszínes, minden konkrétumot nélkülöző mese a leírásod. Konkrét kérdés: mi volt az óraállás mielőtt kijöttek "csalni"? Mi volt utána? Mennyi a különbség? Tényleg kb. 4000 köbméterrel emelkedett a számláló? Ha igen, akkor azt mégis hogyan kivitelezték? Semmi nyom? Kérlek ne hülyítsd itt a népet, mert amit eddig leírtál azzal max. a teljesen hülyéket tudod megetetni.
2013. szept. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
72%

Annyit esetleg hozzátennék a tegnapi, erőteljesebb hangvételű írásomhoz, hogy azt csupán azért fogalmaztam olyan stílusban, mert számomra irritáló, amikor valaki olyanokkal jön, hogy még _én_ olvassak alaposabban stb.


Ugyanis én megtanultam olvasni, nagyon is. Ugyanakkor sokan fogalmaznak felületesen, hiányosan, fórumokon és egyéb helyeken, sokszor kénytelen az ember többször is elolvasni, mégis egyszerűen hiányzanak részletek.


Az most mellékes, hogy épületgépész helyett építészt írtam, az már csak azért volt, mert felcseszted az agyam az okoskodó, ugyanakkor semmitmondó, laikus írásoddal.

2013. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!