Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » ÚJ csalással próbálkozik a...

ÚJ csalással próbálkozik a TIGÁZ?! Mással is előfordult már az alábbihoz hasonló eset? Ha igen, szeretném ha összefognánk.

Figyelt kérdés

Egy nyár eleji napon jött édesapámhoz két gázos ember. Az egyik közölte hogy menjenek fel apámmal nézzék meg a fogyasztókat mint tűzhely például. A másik lent maradt és valamit csinált az órával, amit apám nem láthatott ( én nem voltam itthon)


Apunak feltűnt két dolog: abban a hónapban már háromszor jártak nálunk, ami kicsit azért sok a megszokotthoz képest.


Elég furán úgy néztek ki az emberek, mint akik nem is gázosak lennének: totálisan civil ruha, semmi konkrét jel arra, hogy a Tigáz emberei volnának (felírta tehát a rendszámukat)


Aztán elmentek. És lám a legközelebbi számlakor megtörtént a csoda: Apu hirtelen majdnem 400 ezer ft-os tartozásba került. Ergo a Tigáz szerint ő maga EGYEDÜL durván egy hónap alatt 400 ezer forintnyi gázt fogyasztott el.


Ez már csak azért is irreális, mert én egész hónapban Pesten tartózkodtam kollégiumban, apám pedig amikor én nem vagyok otthon durván jó ha négyszer főz, megfőzi magának a jó nagy adag töltött káposztát, amit ő imád.


Zuhanyzásban is inkább nyáron a hideg vizes típus, és mivel nyár volt nem fűtöttünk.


Természetesen nem fizettük ki, azóta is bőszen levelezgetünk velük,apu érvel ezerrel, persze ők már le akarják kapcsolni a gázóránkat, rendőrt akarnak hívni, mi nem engedünk. Érdekes hogy megmondtuk nekik a rendszámot, de nem hajlandóak sem utánanézni, sem feljelentést tenni (pedig ha mondjuk ők annyira ártatlanok, akkor az ő érdekük is kéne hogy legyen és együtt kéne velünk működni!!!) Tehát megy a harc, én pedig személy szerint kinyitom a számat mindenhol a történetünkkel.



2013. szept. 11. 21:17
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!



Harmadjára írom le: Nem voltam otthon, és megint harmadjára mondom hogy NEM ÉN TALÁLTAM KI EZT A LEVEGŐBEFÚJÓS SZTORIT. Érted? Ne nekem mondd, én kb azt sem tudom hogy hogy néz ki egy plomba, az egész elbeszélés apámtól van. Na. Nem fogom még egyszer leírni.

2013. szept. 17. 17:51
 22/25 A kérdező kommentje:
Ja és igen. Szerinted te nem cseszted fel az én agyam? Amikor sokadjára is le kell írjam nem én voltam ott, nekem ezt mesélte apám , meg persze olvastam a mindenféle felszólításokat. Ehhez képest te cseszel le engem, meg közlöd hogy ilyen, meg olyan felszínes vagyok. Azért álljon már meg a menet.. De egyébként nagyon nem számít az egész. Nélkületek is megoldódik az ügy, találtam olyan helyeket ahol legalább kedvesek és nem próbálják belém nyomni, hogy én vagyok a hülye, meg apám. Hihetetlen mennyi bunkó embert hord a hátán a Föld, ha legalább lenne egy kicsi empátiátok és megfigyelőkészségetek, akkor talán észrevennétek, hogy marhára utálom ha lekezelően bánnak velem ismeretlenül (mondjuk úgy könnyű Janinak lenni..megnézném személyesen mit mondanak) Én kedves voltam, egészen addig amíg nem vettem észre hogy úgy szóltok hozzám mint ha egy 12 éves hülye lennék. Egy 26 éves nő vagyok, végzős egyetemista, nem hülye, nyilvánvaló nem viccből tettem ezt ide ki. És ha már én megtisztelek másokat azzal, hogy kérdezek tapasztaltabb emberektől, akkor légyszíves, azok is tiszteljenek már meg azzal, hogy intelligens , normális "hangnemben" válaszolnak. Én is tudok kioktató lenni, meg bunkó, mint ahogy itt is látszik, csak én okkal teszem. Már bánom,hogy ide kitettem, mert segítséget azt nem kaptam egy szálat sem ellenben kioktatást az írásról, meg beszólást, és még sorolhatnám elég sűrűn. Mondjuk mit vártam volna egy ilyen oldaltól?
2013. szept. 17. 18:00
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is 26 éves vagyok, és nő. Én írtam azt, hogy ellenőrizd le a számlán lévő óraállást és a mérőórán lévőt.

De az óraállásokról semmit sem mondtál. Lehet, hogy egyszerű elolvasásról van szó, de konkrétumokat nem írtál. Megnézted az óraállásokat is?

2013. szept. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Eddig nem derült ki, hogy nő vagy, ezt is elfelejtetted említeni.


Őszintén szólva, én egy kollégista srácot láttam magam előtt, aki annyira béna, még a gázórát sem tudja alaposabban megnézni, hogy vannak-e rajta karcolások, sérülések vagy akármi. Plusz még butaságokat is ír, a levegőbefúvással kapcsolatban. Ilyen alapon sportszerűen fújkálhatná a lakosság a gázóráját, ez egy vicc.


Kicsit más a helyzet azonban, ha nő vagy. Ha ezt tudom, én is kíméletesebben fogalmaztam volna. Még javasoltam is volna, hogy mit kellene megnézni.


Azt viszont felesleges hangsúlyozni, hogy nem voltál ott stb. Tudjuk, láttuk, nem ez a lényeg.

2013. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Rühellem a szolgáltatókat. És rühellem, hogy én vagyok a (ki-)szolgáltatott.
2013. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!