Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit költ havonta a családo...

Mennyit költ havonta a családod háztartásra?

Figyelt kérdés

Itt most a bevásárlásra gondolok, nem a rezsire.

Étel, ital, háztartási cuccok, gyógyszer ilyesmi

Sacc per kb mennyit költötök, és hány tagú a család?

Havonta, hetente, vagy még annál is gyakrabban mentek vásárolni?


2019. ápr. 3. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Rengeteget. Egy idoben telefonra letoltheto applikacioban vezettuk az osszes koltest. Es akkor 5-en voltunk 2 nagy 1 kisgyerek es 2 felnott. Szorakozasra koltest es rezsit levonva a havi koltes 120-140 ezer kozott mozgott.

En rosszul lettem tole...mert nem is vettunk drga dolgokat.


Nagyszuleim havonta kaptak 240.000 forintos nyugdijat. Ebbol rezsire elment olyan 40.000 gyogyszerekre 40.000 160.000 maradt. Olyan 50.000-bo ettek ittak stb. A tobbi egy jo resze orvosoknak ment mas resze ajandekokra (unoka, gyerek) es gyujtottek a sajat temetesukre, lakasban a szerelesre stb.

Ja de hetvegente foztek gyakran 4-5 fore.

2019. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
88%
Hárman vagyunk,nagy bevásárlás ritkán szokott lenni,szerintem olyan 80000,de falun lakunk,állatot tartunk és kert van,igaz ott változó,hogy miből mennyi terem éppen,de télre is rakunk el,hús,tojás mindig van.A kenyeret magunknak sütjük.
2019. ápr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
88%

Edesapammal elek, amolyan hibrid kozos-nem kozos haztartasban.


En kb havi 60.000t koltok elelmiszerre ( ebbol 17-20 a munkahelyi etkezesem), apa olyan 60-65.000 ft korul.(van egy minosegi bormarka, amibol havonta 3-4 uveggel elfogyaszt, az is benne van, plusz a gyogyszere is)

Ha valami megtetszik a masik cuccaibol, ehetunk belole, plusz szoktam mindkettonknek fozni, de ebben az osszegben benne vannak az olyan dolgok is, amiket a masik nem szeret, szoval, 2 szemelyre alapbol a 120.000 irrealisan sok.


Apa nyugdijas es nap kozben egyedul van, igy a boltozas kozossegi program, 2 naponta mindig elmegy.

Kifejezett nagybevasarlas nincs, nyilvan alap dolgokat, lisztet, tejet stb azert nagyobb tetelben szoktam egyszerre megvenni. Kisebb dolgokert ebèdszunetben szoktam elugrani, ha epp kellenek ( munkahelyen 100mes korzeteben mindent tudok venni)

2019. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem igazán tartjuk számon, ami kell az kell. A kaja mondjuk pont olyan dolog amin kifizetődő nem spórolni és a minőségit megvenni inkább. Ketten élünk párommal, szerintem olyan 50-60at elköltünk mindenfélére. Meg még mellé a saját kis dolgainkra egy 20-30 ezer forintot fejenként pluszba, azt már saját pénzből mindketten.

Bevásárolni általában hetente egyszer járunk valamelyik hétköznap este amikor elfogynak az idióták meg a nyuggerek és lehet nyugodtan vásárolgatni. Nyilván a péksütit meg ami ilyen minden nap fogyasztott dolog azt kisboltban megvesszük minden nap.

2019. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%

Szögezzük le, hogy átlagos anyagi helyzetű család vagyunk. Négyen lakunk, már mindenki dolgozik, mi, ,,gyerekek" is. A 100 m2-es kertes ház havi rezsije 100.000 Ft kb. és ez négy fele osztódik. Mindenki letesz 30-30 ezret, és akkor jók vagyunk. Kajára nem sokat költünk, ugyanis csak hétvégén főzünk, hiszen senki nincs itthon, de megsúgom, már lassan hétvégén sem itthon eszünk. Én, mint a legidősebb gyerek, vendéglátós vagyok, a szót, hogy evés, nem ismerem, inkább zabálok, amikor van időm.

Ugyanakkor járunk szórakozni. Színházba 4-5 alkalommal elmegyünk egy évben. Soha nem a legolcsóbb jegyet vesszük, páholyban szeretünk ülni. Ez egy 8.000 Ft-os színházjegy esetén, 4x8, az 32.000 Ft, plusz a benzin, parkolás.

Járunk nyaralni. Ez nem kerül sokba, mert van egy nyaralónk Balatonakalin.

Szóval:

rezsi: 100.000 Ft

kaja: 50.000 Ft (otthonra)

kaja étteremben, gyorskajáldában, amit hétköznap eszünk, munka miatt: 40.000 Ft!fő/hó

szórakozás: 150.000 Ft/év

nyaralás: kb. 100-200.000 Ft /év, attól függ, hányszor megyünk le a nyaralóba.

2019. ápr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Párommal ketten élünk.


Élelmiszer: Heti egyszer nagybevásárlás 15-20 ezer ft. (Előre megtervezem a menüt, és sokszor 2 napra főzök. Plusz a fagyasztóban is mindig van egy kis tartalék (lefagyasztott spagetti szósz, húsok, zöldségek) Ha kell valami hirtelen pl. tejföl, akkor azt a kisboltban persze megvesszük. (Kenyeret is 2-3 naponta veszünk, csak a párom eszi, én el vagyok nélküle)


Háztartási cuccok:

Mosogatógép tabletta (dm saját márkás 65 db - 1000 ft ez elég 1-1,5 hónapig)

mosószer-öblítő (ami jelenleg van itthon) denkmit kapszula 22 db 1699 - ez kb. 1 hónapig elég, Lenor sensitive öblítő 1,9L 1149.- ez kb 1-1,5 hónapig elég, illetve van itthon Lenor folyékony mosószer 40 mosásos 2600 ft körül vettem, az szintén elég 1,5 hónapig.

egyéb tisztítószerek 2-3 ezer ft.

Sampon,fogkrém,tusfürdő, szappan, hajbalzsam, egyéb szépségápolási szerek: 3-5 ezer ft.

Szóval összességében: mondjuk 15 ezer körül, de ezek többsége 1,5-2 hónapig is kitart.


Gyógyszer: negyedévente egy doboz algoflex. Illetve vitamint szoktunk venni, de egy ideje nem kellett, mert édesapám hozott nekünk.

2019. ápr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Ketten élünk egy háztartásban. Egy héten általában 4-5 alkalommal megyek boltba mert valami mindig elfogy itthon. Minden bevásárlás alkalmával kb. 5000-8000 forintot költök ez attól függ hogy milyen termékeket veszek vagy attól, hogy épp milyen ételt készítünk aznap. A tisztálkodó szereket, takarító szereket és egyebeket is ilyenkor veszem meg.


Kutyának 12 kg táp 16000Ft.


Gyógyszerem 6 havi adagja kb 14000ft + 3000ft az orvosnak a felírásért. Egy doboz cataflam alap dolog nálunk így ha az elfogy akkor egyből veszünk. Egyéb esetben csak akkor költünk gyógyszerre ha valami "dögség" elkapott minket ami szerencsére ritka.

2019. ápr. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

Hó elején nagybevásárlás, ma voltunk pont, 26 ezret fizettem.

Utána kb még heti 8000 elmegy, friss pékáru, kifogyó/elmaradt dolgok pótlása,proteinszeletem, ilyesmi.

Az akkor durván 60.000 ft.

Aztán a babának tápszer 5000, pelus 8000, plusz mindig kell még valami épp kifogyó dolog, összesen kb 20.000 megy el rá maximum.

Gyógyszerre kb semmit nem költünk.

Úgyhogy ez ami fix, olyan 80.000 ft.

Étterembe néha járunk, néha rendelünk. De ez nem fix, van hogy 15.000 ft egy hónapban, van hogy 0 ft. Mióta a baba megvan nem sokat voltunk, majd ha nagyobb lesz.

Kozmetikumok is néha sok, néha semmi. Most pl jön a Glamour napok, 40-60 ezret tervezek költeni, de akkor közel 1 évig nem veszünk tusfürdőt, sampont,balzsamot, arclemosót, hajfestéket stb mert kitart.

Ruhákat ritkán de drágát alapon veszünk.

Benzint 10-15 ezerért veszünk havonta, sokat nem kocsikázunk.

Hobbira férjem tavasszal/nyáron költ csak,én meg könyveket szoktam venni, havi 1-2t max.

Most pl még gyakran veszek a házba is dolgokat, mert nem rég költöztünk, van még ami hiányzik, szerencsére nem sok minden, utána erre nem kell költeni.

Nyaralni most idén nem megyünk a kicsi miatt, de évi 500.000 ft kb a nyaralás keret, ezt több rövidebb útra osztom inkább (pl jövő évre tervezünk egy Torino, egy Krakkó, egy Maribor utat) Én jobb szeretek többször rövidebb időre menni.


Úgyhogy nagyon változó, de sokat.

3 tagú család

2019. ápr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Az eddigi válaszolókhoz képest mi rengeteget.Hárman vagyunk,két felnőtt és egy tíz éves gyerek.

Férjem rendeli magának a kaját,ez heti 8 ezer.ezen kívül elkölt napi 1-1500-at még kajára.

Hónap elején elmegyek nagybevásárolni,ez 30-40 ezer körül van.ezen kívül még szinte minden nap megyek boltba.

Én kerülök a legtöbbe.Edzés heti 3500-5500 attól függően,hogy kétszer vagy háromszor tudok elmenni.Köröm 7 ezer havonta ( 2 hetente géllakk),fodrász havi egyszer 5 ezer.Kozmetikus 5-10 ezer havonta.De nemrég csináltattam szemöldök tetoválást 55 volt,most a szemhéjam akarom átüttetni,mert vastagabbat akarok a mostaninál.Régen volt műszempillám,ez három hetente 5 körül volt,de már nincs.Gyerek edzése 15 havonta.Ebédet a suliban eszik.Este vagy eszik,amit magamnak főzök,vagy hideget.Gyógyszerre szerencsére semmit,nagyon ritkán vagyunk betegek,vitaminokat veszünk néha.Nem tudom összeszámolni,de sajnos tényleg nagyon sokat.Ja,hétvégén ha tudok főzök,de sokszor akkor is dolgozok.Szoktunk menüt venni egy helyről,ö ezer hármónknak,de akkora adag,hogy ebédre és vacsira is elég.Ezt vasárnaponként szoktuk.

2019. ápr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó vagyok.Programokra is költünk,koncertek,mozi,stb. Nyaralni kétszer megyünk,plusz a gyereknek két nyári tábor 50 ezer.
2019. ápr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!