Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Férfiak! Ugye ti nem értetek...

Férfiak! Ugye ti nem értetek egyet a Kuruczinfo kommentelőkel?

Figyelt kérdés

Félek hogy a férfiak többsege igy gondolkodik hogy nem engedi a nőket dolgozni tanulni stb...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2022. okt. 9. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
84%

#70 akkor hajrá. Minek lógsz a neten? Biztos akad valami takarítani való. Férjurad egyáltalán megengedte, hogy netezz?

Viccet félretéve, akkor élj boldogan így. És hagyd meg másoknak a szabadságot, hogy dönthessenek arról, hogy ők hogy akarnak élni.

2022. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 A kérdező kommentje:
Most hogy a 8 milliárdik ember is megszületett, szerintem elegen vagyunk. Miért akarjátok kedves férfiakommentelők hogy mindenki szüljön amikor pont a napokban lettünk nyolc milliárdan? Otthon babázgasson ahelyett hogy dolgozna? Mire hajtotok 9-10 milliárdos népességre?
2022. nov. 17. 09:31
 73/79 anonim ***** válasza:
83%

#73 nana, vissza egy kicsit az arcból! Miért kellene otthon maradnia az idők végezetéig, és miért nem foglalkozhat egy anya azzal (is), ami őt érdekli? Vagy egy nő megszűnik ember lenni, ahogy gyereke lesz, és onnantól csak és kizárólag anya szerepben lehet?

De megint mondom, remelem most már megérted, hogy ezt mindenki, minden nő maga döntse el. Te nyugodtan maradj otthon örökké, és ne legyen semmilyen más elfoglaltságod a háztartáson és a családon kívül. Ha neked ez elég, akkor hajrá. De ahogy te ezt a döntést meghoztad, és meghozhattad, hagyd meg ugyanezt a döntési lehetőséget más anyáknak is. Hidd el, majd ők azt tudják, hogy lesz NEKIK a legjobb.

Nem mellesleg, továbbra sem lehet megélni egy átlag fizetésből, pláne ha több gyerek is van. Ezt el kell fogadnod. Ez van, ilyen a világ.

2022. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan hozzak meg a dontest, megvan a joguk, csak normalis ember tisztaban van vele hogy ez nem jo a csaladnak.a kommentemet meg minek toroltetitek? Gyavak vagytok hogy valaki leirja a frankot?
2022. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
84%

#74 oké, akkor én is mondhatom azt, hogy jogod van máshogy élni az életed, mint én, de akkor hülye vagy? 😂 mert te ezt írod. Remelem a fordítottja se bánt meg.

Amúgy arra még mindig várom a választ, hogy miért nem jó ez, és a “régi rend” miért volt jobb. Én úgy érzem megindokoltam, hogy miért vagyok ellene, de tőled eddig csak sértegetést hallottunk, érveket nem. Vagy a konyhában nem kell érvelni?

2022. nov. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
23%

Nem bant meg, nyugodtan irjad, megvan a jogod kinyilvanitani a velemenyemet. En pedig mar az elejen megindokoltam miert volt jo a regi rendszer, azert mert evezredekig mukodott. Ha annyira "karos" lett volna, akkor joval elobb valtoztattak volna rajta. De veletlenul pont akkor alltak munkaba a nok, amikor mindent elkezdtek gepekkel, gyarakkal termelni es tobb munkaero kellett. Kicsit se feltuno. Az se feltuno, hogy azota novekszik a depresszios, figyelemhianyos, viselkedesi zavaros gyerekek szama, miota a noknek mindent is szabad, de kotelesseguk nincs.. ah, dehogy feltuno, hagyd csak.😄

Nem fogok minden egyes szavadra reagalni, aki akarja erteni mirol beszelek (mert van egy csepp agya) az erteni fogja, akinek meg kimostak az agyat ezzel a habiszti egyenjogusaggal azzal nem tudok mit kezdeni, menthetetlen😅 csak ne allitanatok be hogy amit csinaltok az jo a csaladoknak.

2022. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
32%
Kinyilvanitani a velemenyedet* bocsi
2022. nov. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
84%

#76 itt a stílusoddal van baj. Leírod a véleményedet, lekicsinylően, lenézően beszélsz azokról, akik nem úgy gondolkodnak, és élik az életüket, mint te, aztán azzal takarózól, hogy ez csak a véleményed, és téged sem zavarna a fordítottja. Értelmes ember nem érvel így. Legyen meg a véleményed, oké, de azt intelligensen, tiszteletteljes stílusban is le lehet írni. Korábban is voltak itt ilyen komment váltások, teljesen kulturalt stílusban, akkor is, ha nem értettek egyet.

A női munkábaállás dologgal kapcsoltaban: amit t mondasz, az az illuzórikus korrelációnak hívják, egy következtetési hiba. Csak azért, mert két dolog egyszerre jelenik/jelent meg, nem jelenti, hogy ok-okozati kapcsolatban vannak egymással. Gyakran használt példa, hogy nyáron több fagyit vesznek az emberek, és több ember hal meg vízbefulladás miatt. Mondhatjuk azt, hogy azért fullad meg nyáron több ember, mert több fagyit vesznek? Nem, mivel nincs ok-okozati kapocs, hanem van egy harmadik változó, ami befolyásolja mind a kettőt, és az az, hogy nyár van, és akkor meleg van, és az emberek fagyival, és úszással hűtik magukat. Érted? Tehát nem mondhatod, hogy "véletlenül" esik egybe a gépekkel való termelés, és a nők munkábaállása, mivel nem is igaz. A gépekkel való termelés az ipari forradalohoz kapcsoljuk, ami az 1850-es években történt, a nők tömeges munkábaállása pedig a 1910-es-20as évektől indult. És le is írtam, hogy miért, mert a fronton szükség volt az általuk előállított dolgokra.

"Az se feltuno, hogy azota novekszik a depresszios, figyelemhianyos, viselkedesi zavaros gyerekek szama,"

Megint bedőltél az illuzórikus korrelációnak. Nem növekszik, csupán a történelem nagy részében nem diagnosztizáltak figyelemzavart, ADHD-t, stb. Rákot se diagnosztizálták olyan könnyen nagyon sokáig, de ez nem jelnti azt, hogy előtte nem lettek volna rákos megbetegedések.

"miota a noknek mindent is szabad, de kotelesseguk nincs"

Nem szabad mindent a nőknek, nem tudom ezt honnan veszed. Milyen kötelességük nincs? Komolyan kérdezem, mert mint nő, aki nem a hagyományos női életpályát választottam, igencsak nagy felelősségű munkát végzek, és ugyanolyan felelősségem van az élet más területein is. Konkrétan mire értetted ezt?

De továbbra sem indokoltad meg, hogy miért is volt jobb a régi patriarchális rendszer a mostaninál. Komolyan érdekel. A jobbvolt mert csak, és a jobb volt mert nekem jobban tetszik, pedig nem érvek.

2022. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:
71%

69: "Ha ezek szerinted sem általánosak, és inkább ritkák, akkor miért hozod fel, mint általános probléma a női hozzáállásról?"

Szélsőséges példákat hoztam fel a jobb szemléltetés miatt. De általánosságban is ez a hozzáállás a jellemző, ha pszichológiával foglalkozol, akkor ezt pontosan tudod. Egy énközpontú, egoista világban élünk, amiben nincs helye annak, hogy "ÉN" nem vagyok tökéletes. Sőt, a tökéletlenségem miatt vagyok egyedi és tökéletes és aki ezt nem fogadja el, az téved, hazudik, csak próbál visszavetni és ebből "ÉN" nem kérek. Van elég pozitív megerősítésem még még ha tudom is, hogy nem mind őszinte, de inkább azokra figyelek. És igazad van, nem csak nőkre jellemző, viszont az utóbbi idők változásai, a net és a közösségi médiafelületek elterjedése náluk hatványozottabban erősítette fel ezt.


"Szerintem meg pont, hogy az egyszülős csalládoknak lenne erre nagyobb szüksége."

Nem szabad extrán támogatni az egyszülős családmodellt több okból sem, amik közül a legfontosabb maga a gyerek. Hiányozni fog az életéből a férfi vagy a női minta, amit a másik szülő nem tud pótolni. Nem az a probléma, ha egy nő gondol arra, hogy esetleg lehet, hogy egyedül kell felnevelnie egy gyereket. Az a gond, ha erre, mint elsődleges opcióra gondol és sajnos egyre több ilyet látok. Ha férfiként azt mondjuk, hogy "nem teszek félre semmit, mert ha lesz is barátnőm, feleségem, idővel úgyis megcsal, lelép és még viszi a félrerakott pénzem egy részét is", akkor azt mondjátok, hogy pesszimisták vagyunk és ilyen férfi nem kell. És szerintem jogosan, pedig manapság rengeteg nő csalja meg a párját és lép le valakivel, de a válások túlnyomó részét is nők kezdeményezik.


"Nem mindenki onnan megy, aki eü szakon tanul. "

Akkor erre legyenek kiegészítő képzések. Normál érettségi, utána mondjuk 1 év "felzárkóztatás" és csak utána jöhet az egyetem.


"A pszichológia nem olyan, mint egy fogorvos"

Itt viszont te hoztál olyan példát, ami pont a kivétel és nem a szabály. A legtöbb területen pontosan mérhető, hogy az adott ember mennyire jó vagy rossz a területén. Ha csúnya vagy csak természetellenes lesz a páciens foga, akkor az a fogorvos hibázott. Akkor is, ha "sikeres" kezelés után 2 nappal feldagadt fejjel mész vissza. Egy mérnök által tervezett alkatrész esetében is látható, mérhető, hogy megfelel az elvárásoknak, vagy nem.


"Egy embernél, mentális zavaroknál nem így van, hogy megvan a tuti recept, és azt mindenkinél lehet alkalmazni."

Minták viszont vannak. A spanyolviaszt nem kell minden esetben újra feltalálni.


" Itt az oldal azért szerintem elég torz képed ad a legtöbb dologról. Szerintem nagyon erősek a szélsőséges hangok, és a középtájon lévők vagy kevsen vannak, vagy hallgatnak."

Ebben egyetértünk.


"Ezért ebből kiindulva, hogy az oldalon melyik válasz mennyire hasznos, és azt kivetíteni a társadalomra rizikós."

Itt teljesen mindegy, hogy milyen nézetei vannak valakinek. Lényeg, hogy mik a reakciók, amikor valami más nézettel találkozik.


"Hiszen az interjúkon a legtöbb ember a legjobb arcát mutatja, persze, vannak esetek, ahol lehet látni, hogy mi a helyzet, de sokszor nem egyértelmű egy szakembernek se."

Akkor annak a szakembernek a tudása hiányos. Fél óra alatt megfelelően felépített beszélgetéssel már jó hatékonysággal lehet szűrni. Persze abban igazad van, hogy a próbaidőn is jöhetnek elő problémák, de erre van a próbaidő. Azt sem állítom, hogy egy nemzetközi vállalat igazgatói posztjára pályázó ember nem megy el előtte különböző "tréningekre", ahol szakemberek készítik fel arra, hogy milyen reakciói legyenek, milyen beugrató kérdések vannak, így részben át tudja verni a rendszert. De nem ez az általános. És még náluk is ott a próbaidő.


"És nyilván, ha két férfi, vagy két nő között kell dönteni, akiknek szintén hasonló képzettségük, és tapasztalataik vannak, akkor is dönteni kell valami alapján, de erősen kétlem, hogy a nemek aránya szigorúan ezért lenne ilyen egyenlőtlen."

De ezzel mi a gond? Vannak területek, ahol a férfiak vannak jelen nagyobb számban, másokban pedig a nők. Jól gondolom, hogy itt arra szeretnél kilyukadni, hogy a jobban fizetett munkaköröket általában férfiak töltik be?

2022. nov. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!