Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem unjátok már a turbómagyaro...

Nem unjátok már a turbómagyarokat?

Figyelt kérdés
Semmi bajom azokkal, akik büszkék a magyarságukra, de úgy veszem észre, hogy némelyek annyira túlzásba viszik az egészet, hogy néha az ember helyettük is elsülyedne a szégyenben. Például sokan annyira vonzódnak a muzulmánokhoz, az oroszokhoz, amikor azt sem tudják, hogy mi is a helyzet ott. Egyszerűen eldobnának minden olyan európai dolgot, amit az évszázadok folyamán "vettünk" fel; végérvényesen elszakadva ezzel a Nyugattól. Nem akarok senkit megbántani, de nekem a magyarság azt jelenti, ami most vagyunk és abszolút nem érdekel az hogy régebben milyen milyen barbárok voltunk. Nem beszélve arról, hogy sokan még a régi pogány vallást is visszahoznák. Holott István király pont azért kényszerítette ránk, hogy itt befogadjanak. Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán van-e közöttünk tiszta magyar. De itt európában sehol nincs olyan genetikailag, hogy magyar, angol, stb... Annyira elkeveredtek a népek. Vagy ők kitenyésztenének valami tiszta magyar rasszt?
2010. okt. 1. 18:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
70%
Az meg, hogy szerinted ki kellene irtani másokat.... tessék, ezzel is mutatod, hogy az értelem tetőfokán állsz. Nem baj, nőj még pár évet, kisfiam, aztán akkor panaszkodj erről, mikor a saját gyermeked lesz "hazaáruló korcs".
2010. okt. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
13%

ma 10:50


"Rendben, akkor gondolom cseppet sem fogsz megszeppenni, ha az osztrákok egy Habsburg vezetésével kitalálják, hogy márpedig Magyarországot ismét Ausztriához kell csatolni, merthogy egykor a Habsburg-birodalom része volt. Pár száz év Habsburg uralkodás végül is szerinted mit jelent"


Nincs olyan hogy osztrák nép a legjobb jó indulattal is csak a németek egyik alfaja.Az osztrák császárság is csak 1804-ben alakult de akkor se, se utána, se előtte nem voltunk Ausztria része ez nem volt reálunió vagy perszonálunió a reáluniónál kevesebb a perszonáluniótól több volt.


"sőt mit több, talán a 21.századi nacionalizmus nyomán hamarosan megjelennek az avarok leszármazottai és követelni fogják az István kora előtti területeket"


Amikor honvisszafoglaló eleink visszatértek magyarul beszélő avarokkal találkoztak.Na vajon miért találd ki! Magyar=avar.


"Csak valahogy olyan nagy divat manapság a tudatlan fiatalság körében"


Nevetséges vád de ha ennyire akarod hozzá fűzném hogy 1848-ban is a fiatalság nagy része mozdult meg.


"aki ma is román lakta területeket akar visszaszerezni"


Attól még hogy most vannak olyan területek ahol román többség van nem azt jelenti hogy ez mindig így volt sőt szinte csak mostanában tudtak beférkőzni minden zugba az oláhok.


"nagy része semmit nem tud történelemből"


Többet tudnak mint te de ez igazából csak nézőpont kérdése mivel a te fajtád mindig csak a magyarság számára rossz dolgokat emeli ki.Ez a bolhából elefánt csinálás.


"nem égetik le magukat a tudatlan és gyűlölettől csöpögő mondataikkal"


Gondolom van olyan az őseid között aki a hazáért harcolt szerinted örülne annak hogy azt műveled?


A a válaszod további része egyszerűen siralmas a szláv, oláh csürhe minden alkalmat meg fog ragadni hogy újra leszakítson egy darabot hazánkból akkor senkit se fog érdekelni hogy neked semmi bajod a szláv, oláh uralommal egyszerűen megölnek vagy megkeserítik az életedet.

2010. okt. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:

ma 10:52


Én mikor mondtam ilyet?

2010. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
75%
Nem olvastam végig ezt a sok írást, de annyit mondanék, hogy nem kell aggódni a turbómagyarok miatt, ugyanis jelenleg 15%át alkotják a társadalomnak, és jól láthatóan csökken a számuk. Csak a rossz gazdasági helyzet hozta elő őket, mint annó a század elején/közepén.
2010. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
69%

11:19


"Többet tudnak mint te de ez igazából csak nézőpont kérdése mivel a te fajtád mindig csak a magyarság számára rossz dolgokat emeli ki."


Ezzel kezdem, mert így könnyebben érthető válik a dolog. Nem akartam megemlíteni történelem irányú tanulmányaimat, de hogy világossá váljon számodra, mikor az én tudatlanságomról beszélsz, már rég túl vagyok azon a szinten és azon a tanításelven, amit középiskolában oktatnak. És ha csak arra hagyatkozol, ami a könyvekben szerepel, soha nem is fogod megérteni egy normális ember nézőpontját, aki túl tud lépni a nemzetiségi kereteken.

A "te fajtád" megnevezésre inkább nem is válaszolnék - kettőnk közül még mindig én vagyok az, aki tudja használni a magyar nyelv oly gyakori vesszőit, és eddig megadtam számodra az alapvető emberi tiszteletet, amiről nagy magyarságodban megfeledkezel. Azt hiszem, ezt jobban szégyellné az ősöd...


"Nincs olyan hogy osztrák nép..."

Bocs, de a történészek választékosabban fejezik ki magukat, és ebből a szempontból igenis vannak osztrákok. Magyarország pedig hivatalosan az osztrák Birodalom része volt, papíron és gyakorlatban is annak alávetettje... épp úgy, ahogy Horváthország vagy sok akkoriban már nem magyar terület Magyarországé volt. Nem hiszem el, hogy képtelen vagy meglátni a párhuzamot a kettő között.


"Magyar=avar" - Ne épp erről beszéltem. Mondod a hülyeségeket, anélkül, hogy megbizonyosodnál egyes elméletek hitelességéről.


"1848-ban is a fiatalság nagy része mozdult meg. "

S miért is mozdult meg a fiatalság a reformkorban? Hogy elszakadhasson a Habsburg Birodalomtól. Az 1910-es, 20-as években a nemzetiségek fiataljai épp ezért mozdultak meg. Mert a magyarok nem akartak máshoz tartozni, de azt nem fogadták el, hogy tőlük elszakadjanak a nemzetiségek. Szeretem Magyarországot, nem véletlenül a töri mellett tettem le voksom, de nem vagyok hülye, és veletek ellentétben én belátom azt, ami igaz. Márpedig az igazság, hogy ez egy baromi álszent dolog volt a magyaroktól.


"Attól még hogy most vannak olyan területek ahol román többség van"


Nem egyszerűen a román többségről beszélünk, hanem minden egyéb nemzetiségről, és azokról a területekről, ahol már korábban is túlsúlyban éltek. De most komolyan, egy jóformán magyartalan területet reális szempontból mennyi joga van bárkinek is magyarnak nevezni?

Csak ezt nem tudjátok soha megérteni: egy hely nem azért lesz magyar, mert hivatalosan hozzá tartozik, hanem mert magyarok élnek ott, magyar kultúrával, ők gondozzák a földet, ők alapítanak ott családot és így tovább. Ahol ezt mások csinálják, szánalmas dolog magyarnak nevezni.


Látod ezt?

[link]


1880-ban már csak ennyi magyar élt az akkori Magyarország területén. A mai Szlovákia már régóta szlovák többségű hely volt akkoriban is... de nem, tudom, hogy ezt ti úgysem akarjátok meglátni...


"Gondolom van olyan az őseid között aki a hazáért harcolt szerinted örülne annak hogy azt műveled"


Tudod, én azt szeretném, hogy 300 év múlva a leszármazottaim nem olyan túlbuzgó hungaristák legyenek, mint te, hanem tisztességes és jó emberek. Mert ez mindennél jobban számít: szeressenek másokat, ne pedig gyűlöljenek és gyilkoljanak, legfőképp ne ringassák magukat olyan buta ábrándokba, hogy ha csupán ekkora Magyarország, akkor a magyar ember már nem is lehet boldog.


"a szláv, oláh csürhe minden alkalmat meg fog ragadni hogy újra leszakítson egy darabot hazánkból"


Persze... meg a szabadkőművesek átveszik a világhatalmat. mondd, te csupa összeesküvés-elméleten nőttél fel?

2010. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

ma 13:26


"És ha csak arra hagyatkozol, ami a könyvekben szerepel, soha nem is fogod megérteni egy normális ember nézőpontját, aki túl tud lépni a nemzetiségi kereteken."


Ha arra hagyatkoznék akkor már rég olyan lennék mint te mert ez a liberális oktatási rendszer éppen olyanokat nevel mint te.


"Magyarország pedig hivatalosan az osztrák Birodalom része volt, papíron és gyakorlatban is annak alávetettje"


Ez vicces, 1804 óta van Osztrák császárság 1848-ban megalakult a magyar felelős kormány.1867-ben Kiegyezés.


Az 1804-1848 majd 1850-1867-ig tartó időszakot nevezhetjük osztrák uralomnak de nem volt fogható a horvát-magyar kapcsolathoz, mert ott a horvátok nem voltak elnyomottak ezt bizonyítja hogy a horvátok egyszer sem lázadtak 1848-ig akkor is csak a Habsburg-hű Jellasics miatt.


"Horvát vagyok, tehát magyar" ez Zrinyitől származik.


Nem véletlenül vannak még hívei a horvát-magyar egyesülésnek mindkét oldalon.


"Ne épp erről beszéltem. Mondod a hülyeségeket, anélkül, hogy megbizonyosodnál egyes elméletek hitelességéről."


Ezt csuklóból elvetni nagy felelőtlenség, az ilyen hozzáállás miatt tartunk itt. Gondolom a finn-magyar rokonság neked szent ugye?


"Az 1910-es, 20-as években a nemzetiségek fiataljai épp ezért mozdultak meg."


Hallottál már Moldován Gergelyről? Amikor a románok elfoglalták Erdélyt próbálta védeni a magyarokat a román sovinizmustól, mert a románok azon állítása, hogy elnyomtuk őket felhatalmazást nyújtott volna nekik a magyarok eltiprására.


"De most komolyan, egy jóformán magyartalan területet reális szempontból mennyi joga van bárkinek is magyarnak nevezni?"


Ezer esztendő jogosít minket fel erre. Mivel magyarázod a ruszinok magyar hűségét pedig a Magyar Királyság legszegényebbjei közé tartoztak? Nem véletlenül nevezzük őket Rákóczi népének de ezt a szlovákokról is elmondhatom.

Ha a szlovákok autonómiát kaptak volna akkor olyan lett volna mint ha ma a cigányok megkapnák Kelet-Magyarországot.


"Látod ezt?"


Látom bizony ez csak engem erősít nemzetünk más népekért is áldozta vérét ezért és a Habsburg magyarirtás és idegenek betelepítésének köszönhetően szaporodtak el a nemzetiségek.


"túlbuzgó hungaristák legyenek, mint te,"


Ezen röhögtem a legnagyobbat! :)


Hungarizmus a konnacionalizmusról szól egészében, de ilyen szűkagyú libsik sosem érthetik ezt meg. :)


Remélem ezek után rájössz hogy miért nem vagyok én hungarista. :D


"meg a szabadkőművesek átveszik a világhatalmat."


Bizony-bizony de már sajnos át vették. :D

2010. okt. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

ma 21:17

"Nem véletlenül vannak még hívei a horvát-magyar egyesülésnek mindkét oldalon." Ezt te meg honnan tudod?

Sok helyen olvastam, hogy a Horvátok sem mind voltak ám oda értünk, aztán kiváncsi lennék mit gondolnának, amikor a te csürhe bandád beadná nekik, hogy tulajdonképpen jöjjenek vissza a "gyámságunk" alá.


"Ezer esztendő jogosít minket fel erre." Ha még mindig magyarok élnének ott, akkor egyetértenék. Tudod milyen forrongás lenne az erdélyi románok részéről, ha hozzánk kerülnének?

Ha a visszacsatolásaitok megvalósulna, nem lenne olyan katonai alakulat, ami képes lenne leverni a nemzetiségek lázadásait. Európa újabb háborús gócpontja lenne. Nem folyt még elég vér?


"Bizony-bizony de már sajnos át vették. :D"

Annyira birom az ilyen konteos baromságokat! A szabadkőművesek elég régóta léteznek és még mindig nem sikerült világállamot létrehozniuk. Hát mit ne mondjak, pancserek. Ha én lennék a vezérük már rég megvalósítottam volna. Nagyon amatőrök... A XIX. századig elég idejük lett volna megvalósítaniuk, ráadásul sokkal könnyebb is lett volna a dolguk, mert akkor nem volt nacionalizmus, a nép le_arta éppen ki, milyen állam uralkodik rajta.

2010. okt. 2. 21:51
 58/61 anonim ***** válasza:
72%

"István akkoriban megalapozta azt, h évszázadokra a nyugati (főleg) német/osztrák érdekszféra függőségébe kerültünk, valamint a későbbi Habsburg elnyomást."


Jól tette, inkább oda tartozzunk, mint a bizánci érdekkörhöz.


A Habsburg-elnyomásnak meg semmi köze ehhez. Egyszerűen a Habsburgok Dunai Monarchiájára hárult az a történelmi szerep, hogy a török előrenyomulást megállítsa, majd évszázadok alatt lassan kiszorítsa az Oszmán Birodalmat Európából. Akár Mátyásnak is sikerülhetett volna egy erős közép-európai birodalom létrehozása, amely ugyanezt a szerepet tölthette volna be, de utódok híján nem így lett. A Habsburg Birodalomba való több évszázados betagozódásunk még önmagában nem oka a mi 20. századi katasztrófáinknak. A csehek, vagy a szlovének is az "osztrák elnyomás" alatt éltek, mégis jól megvannak manapság.

2010. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
59%

"Sok helyen olvastam, hogy a Horvátok sem mind voltak ám oda értünk, aztán kiváncsi lennék mit gondolnának, amikor a te csürhe bandád beadná nekik, hogy tulajdonképpen jöjjenek vissza a "gyámságunk" alá."


[link]


"Ha még mindig magyarok élnének ott, akkor egyetértenék. Tudod milyen forrongás lenne az erdélyi románok részéről, ha hozzánk kerülnének?"


Szerinted érdekelt valakit Trianonban a magyarok sorsa?


"Ha a visszacsatolásaitok megvalósulna, nem lenne olyan katonai alakulat, ami képes lenne leverni a nemzetiségek lázadásait."


Ha a csehek Trianon után elbírtak a sok nemzetiséggel akkor mi is elbírunk velük.


"Nem folyt még elég vér?"


De éppen elég magyar vér folyt (Nagy)Magyarországért,ezért nem szabad feladni mert őseink nem a szláv, és oláh csürhéért áldozta életét hanem mi értünk!

2010. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
de
2011. jan. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!