Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem, egy hatalmas...

Csak szerintem, egy hatalmas baromság a feminizmus?

Figyelt kérdés

Én szeretem a nőket, és egyáltalán nem az a fajta ember vagyok, hogy "az asszony helye a konyhában van, ő az én szex rabszolgám, aki gyereket szül majd nekem, és verem, ha nem ért ezzel egyet", de én egyáltalán nem érzem azt, hogy ez a megmozdulás a férfiak és nők egyenlőségéért próbál harcolni, sokkal inkább valami férfigyűlölő megmozdulást érzek.


Volt olyan feminista, aki azt mondta, hogy az oktatás nő ellenes, ezért megy kevesebb lány fizika, informatika irányába ...


Ráadásul, amikor a nemi erőszak kultuszról beszélnek, hogy a kormány gyakorlatilag támogatja a nemi erőszakot , már nem is értem honnan veszik ezeket a marhaságokat ...


Valaki elmagyarázná? A húgom magát feministának tartja, és agyrákot kapok, amikor csak ezekről beszél, pedig még csak 13 éves ...


2016. máj. 3. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem Európa csökkenő népességére,nem a nnyira a feminizmus,mint a "jólét" a magyarázat.Hiszen éppen azokban az országokban nincs ilyen gond,ahol nyomorognak.Ott inkább az ellenkezője okoz problémát. Viszont én a környezetemben azt tapasztalom,hogy sokkal inkább a férfiak tartanak a családtól,gyermekvállalástól,mint a nők.Persze,lehet,hogy általánosságban nem így van,de én ezt látom.Szóval,nem hinném,hogy ennek a problémának a feminizmus lenne a fő oka.Olyat viszont szintén tapasztalok,hogy adott esetben egy állásért hátránnyal indul egy nő.Hiszen,ha gyereke lesz(vagy már van),munkaadói szempontból "kevésbé lehet réá számítani".
2016. máj. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
22%

Az elöregedéssel sem lenne gond,ha nem napi 8-12 órában dolgoznának az emberek.

Akkor még egy 70 éves is bírna dolgozni.

De a szegény ember csak egy rabszolga,aki meg.doglik a nyugdíj elött,hogy a nagycsaládos vállalkozó összes gyerekének luxuskastélya legyen 20 évesen munka nélkül.


Elmondom neked,ha nyugaton olyan életszínvonal lenne,még annyi gyerek sem születne,mint most.


A jóléti társadalommal nincs baj,ha vannak benne ésszerű határok,pl macimálbér bevezetése.Ne lehessen a végtelenségig gazdagodni,minimális munkából pedig meglehessen élni.


Amúgy meg ott vannak a túlnépesedett ázsiai országok,szóval be kell őket telepíteni,nem pedig bevándorlóellenességgel és örök konzervativizmussal kellene kimsni az emberek agyát egy globalalizált világban

2016. máj. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
93%

Ja,háT igen a 3.világban szaporodnak a nyomorra,ez aztán a követendő.

Európát is olyan szintre kellene lezülleszteni?

Aztán visszamenni a középkorba,az urak és szolgák világába.

Véletlenül sem az elmaradottakat kellene felemelni és beintegrálni a jóléti társadalomba,az internet világában...

2016. máj. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
32%

Nem látom értelmét a feminizmusnak.

Ma Magyarországon ugyanazok a jogok és kötelezettségek érvényesek egy nőre, mint egy férfira.

Az esetleges - elhanyagolhatóan minimális - különbségek pedig egyszerű biológiai okokra vezethetőek vissza, amellyel ugye sok mindent nem lehet kezdeni, mert adott állapot.

2016. máj. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
7%
Attól, hogy ugyanazok a jogok érvényesek, még tudják őket diszkriminálni mindenhol. Ha aztán az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulnak, természetesen a törvény biztosította egyenlő jogok alapján döntenek ott, de remélem nem azt tartod a feminizmus harc végső eredményének, hogy szabadon rohangálhassanak a nők az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz.
2016. máj. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 anonim ***** válasza:
56%
Hát mivel mostanság csak a vandálkodásból, meztelenkedésből, férfiak elleni fröcsögésből áll így igen, nagy baromság. :D
2016. máj. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
56%

" Amúgy meg ott vannak a túlnépesedett ázsiai országok,szóval be kell őket telepíteni,nem pedig bevándorlóellenességgel és örök konzervativizmussal kellene kimsni az emberek agyát egy globalalizált világban"


Meg a lóf.... azt!

2016. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
88%

A feminizmus az egyenjogúsági és esélyegyenlőségi törekvések egyike. Pozitív és támogatandó dolog, más hasonló törekvések mellett:


1. rasszizmus és hátrányos etnikai megkülönböztetés eltörlése.

2. A születési előjogok eltörlése (ki hol és milyen családba született).

3. Szexuális irányultság szerinti megkülönböztetés eltörlése (homoszexuális párok családjogi, gyermeknevelési és örökösödési helyzete).

4. A fogyatékosok (mozgássérültek, gyengénlátók, siketek stb.) esélyegyenlőségének javítása.

5. A gyermekjogok. (Gyermekek fizikai és lelki bántalmazása elleni küzdelem.)

6. Az idős emberek hátrányos megkülönböztetése elleni harc.

7. A vallási megkülönböztetés eltörlése. (Vallási kisebbségek azonos jogai és lehetőségei.)

8. A nem emberi létezők (pl. állat és növényfajok) védelme, természetvédelem, állatvédelem, bioszféra védelem.

9 (...)

2016. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 anonim ***** válasza:
18%

A feministák beteg emberek akiket gonosz erők felhasználnak sötét céljaikra.

Nem zavarja ezeket a tetveket, hogy férfiak végzik a legnehezebb és legveszélyesebb fizikai munkákat, férfiakat ér a legtöbb munkahelyi baleset és stressz, férfiak dolgoznak többet és fizetnek több adót. Férfiakat nem védenek törvények a családon belüli erőszaktól. Az elvált apákat örökre meg lehet fosztani gyermekeiktől, ki lehet semmizni őket anyagilag. Talán ezekkel is összefügg, hogy a férfiak körében ötször olyan magas a befejezett öngyilkosságok száma mint a nők között, általában is a férfiak korábban halnak. Az oktatási rendszer éppen a fegyelmezettebb lányoknak hozza kedvezőbb helyzetbe, akik szívesebben magolják a lexikális tudást is.

Még hosszasan lehetne sorolni.

Ha így folytatják, az lesz ennek a vége, hogy olyan politikai erők fognak hatalomra kerülni amik valóban középkori állapotokat teremtenek majd, és akkor tényleg vissza lesznek zavarva a nők a "konyhába gyereket szülni"...Én a helyedben ettől félteném a húgomat, meg minden lányt/nőt.

2016. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
13%

" Nem zavarja ezeket a tetveket, hogy férfiak végzik a legnehezebb és legveszélyesebb fizikai munkákat, férfiakat ér a legtöbb munkahelyi baleset és stressz, férfiak dolgoznak többet és fizetnek több adót."


A femináciknak csak a szája nagy, de az nagyon!

A legtöbbjük lehet még egy villanykörtét sem tudna kicserélni. :D

2016. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!