Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak szerintem, egy hatalmas...

Csak szerintem, egy hatalmas baromság a feminizmus?

Figyelt kérdés

Én szeretem a nőket, és egyáltalán nem az a fajta ember vagyok, hogy "az asszony helye a konyhában van, ő az én szex rabszolgám, aki gyereket szül majd nekem, és verem, ha nem ért ezzel egyet", de én egyáltalán nem érzem azt, hogy ez a megmozdulás a férfiak és nők egyenlőségéért próbál harcolni, sokkal inkább valami férfigyűlölő megmozdulást érzek.


Volt olyan feminista, aki azt mondta, hogy az oktatás nő ellenes, ezért megy kevesebb lány fizika, informatika irányába ...


Ráadásul, amikor a nemi erőszak kultuszról beszélnek, hogy a kormány gyakorlatilag támogatja a nemi erőszakot , már nem is értem honnan veszik ezeket a marhaságokat ...


Valaki elmagyarázná? A húgom magát feministának tartja, és agyrákot kapok, amikor csak ezekről beszél, pedig még csak 13 éves ...


2016. máj. 3. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
27%

"gyereknek meg apja is szokott lenni"


Éppen elég lenne, ha teljes értékű anya lenne.

2016. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
33%

Meg kell nézni, kikből lesznek a feministák:

Ronda, kirekesztett, mindenféle női jellegzetességet nélkülöző, megerőszakolt, durva férfi által elszenvedett gyerekkori sérelmek, stb...nők halmaza.

Egyik sem normális élethelyzet, és ezek nagy hangon hirdetik mindenféle felületen a baromságaikat, hogy éljenek az egészséges nők.

Még a nők többsége is hülyeségnek tartja természetesen.

Az egészet kb olyannak tartom, amikor egy lábfetisiszta próbálja rávenni az emberiséget, hogy ezentúl csakis úgy szexeljenek, és képtelen felfogni, az miért nem jó úgy.

Az rendben van, hogy valakinek másként fejlődött ki az agya, de legyen már benne annyi tolerancia, meg empátia, hogy ezt nem próbálja mindenkire ráerőltetni.

2016. máj. 14. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim válasza:
28%

Általánosítások tömeghalmaza! :/


# 52/52 Időpont ma 03:52

Sem én, sem édesanyám, sem édesapám nem ronda, megerőszakolt, sérelmekkel teli nő.


Mindenhol vannak idióta, hangoskodó emberek, de emiatt nem szabadna az összes feministát buta, rikácsoló személynek nevezni. Egy igazi feminista nem csak a női jogok kiharcolásával foglalkozik, hanem az érem két oldalát is figyelemmel kíséri. Nem tehetek/tehetünk róla, hogy sokan (paradoxonokkal dús szövegben) próbálnak okoskodni, agresszíven rányomni a nézetüket rátok! Szóval, kérlek szépen benneteket, ne általánosítsatok! (És most ne azzal jöjjetek, hogy "de akkor is, a többségetek az". Ezt hogyan lehetne egyértelműen kimondani?)


Én is 13 évesen kezdtem el foglalkozni a témával. Végül is, nem bántam meg, segítette a személyiségemet kiforrasztani. És egy kis erőt is adott az élet minden területén. Erősnek éreztem magamat (addig a családomon kívül mindenhol azt hallottam, hogy gyenge vagyok, fizikailag és lelkileg is, csak mert lánynak születtem), emellett, ha éreztem, hogy valami nem igazságos (például amikor a tanár kijelentette, hogy nem focizhatok, mert lány vagyok [igen, így..]) könnyebben átléptem rajta; megfogadtam, hogy a gyerekeimet majd máshogy fogom nevelni.

2016. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 B.Dávid válasza:
65%

Nagyon nem értek egyet a feminizmussal illetve semmilyen szélsőséges kirekesztő nézettel.


A nő helye a konyhában van? Igen, de ez nem jelenti azt h a ffi nem állhat be segíteni vagy akár ideig-óráig egy az egyben átvállalni. Ahogy ha van mondjuk egy tűzgyújtás, ahhoz a fát a ffi aprítja fel pusztán a fizikai erejére alapozva.


A feminista valójában nem más mint a hímsoviniszták által meggyőzött nő.

2016. máj. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:

Tormay Cécile volt a 20. század legnagyobb nőmozgalmárja.


Csakhogy őt a feministák még a köztudatból is ki akarják irtani, mert a feminizmus egy ultrabalos, bolsevizmushoz közelítő irányzat, Tormay pedig konzervatív keresztény nő volt.


A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége 1 millió tagot számlált!


Tormay vallotta, hogy bár a világpolitikát a férfiak irányítják, de a férfiak mellett nők állnak és a fiúgyerekeket nők nevelik, tehát igenis döntő befolyása van a nőknek a világtörténelem alakítására és ezzel a befolyással élniük kell.

Ez a befolyás nem csak lehetőség, hanem FELELŐSSÉG is!



Érdemes lenne a feministáknak Tormay Cécilt olvasni, ha olyanná válnának, mint az (nem mellesleg Nobel-díjra jelölt) írónő, jobb lenne a világ, jobb lenne a nők helyzete.

2016. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
100%
Egyírészt megértem,hogy "agyrákot" kapsz a húgodtól,pláne,hogy 13 évesen,jó eséllyel azt sem tudja miről beszél.Másrészt viszont,azt én is sokszor hallom,egy-eghy nemi erőszak kapcsán,hogy miért "öltözött úgy ki".Most komolyan:ez egy érv akar lenni,vagy mi a túró?
2016. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim ***** válasza:
22%
#53 sajnos igenis a többség, mármint a feministáké idióta, egoista, nemmondokrondátmiaz! Lásd: NANE !
2016. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
100%

#53, azért nem kell feministának lenned, mert erős személyiség szeretnél lenni.

Elhiszem, hogy sok sérelem ért nőként, és sajnálom is az ilyen nőket, de azért ne állj be egy olyan szervezetbe, ami sok szélsőséges gyűlöletnek teszi ki a tagjait.

Sokféle feminizmus van, de lassan már nem ez a jelző, fogalom illik rájuk, hanem a zajos, rikácsoló nők klubja.

Nézz meg sok nőt, nem lett feminista, mégis olyan megjelenése, fellépése van, hogy a nőiessége mellett bárkit helyre tudna tenni.

2016. máj. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim válasza:
55%

#58: "azért nem kell feministának lenned, mert erős személyiség szeretnél lenni."

Bocsánat, hogyha így félreértelmezhetően fogalmaztam, de nem azért válltam feministává és vagyok mai napig, hogy erős legyek. Otthon azt láttam, hogy férfi és nő egyenjogú (mielőtt valaki belekötne: NEM egyenlő, tudom, hogy vannak különbségek a férfiak és nők között. Viszont, szerintem attól még ugyanazoknak a jogoknak kellene megilletnie mindkét nemnek, nem szabadna senkinek sem hátrányban és/vagy előnyben (!) részesülnie, csak mert férfi/nő.) Ez az, amit tanultam otthonról. Viszont maga a feminizmus kifejezéssel 13 évesen ismerkedtem meg. Eleinte még nem teljesen értettem, sokszor beszéltem butaságokat paradoxonokkal tele, a kérdező huga is ebben a "fázisban" lehet. De idővel mindent megértettem, a szüleimmel beszélgettem a témáról, többször is. Nem azért lettem feminista, hogy erőt adjon. Nem is azért vallom annak magamat mai napig, hogy belőle "táplálkozzak". Ez csak a velejárója volt. Ahogy mélyebben belementem a témába, több véleménnyel találkoztam, mondhatni, a vitatkozó és megértő/toleranica képességem is nőtt. Így pedig már bátrabban ki tudom/tudtam fejezni a gondolataidat (erre is utaltam a "segítette a személyiségemet kiforrasztani"-val). Amivel nem értek egyet, akkor én is el merem mondani a véleményemet (de nem agresszíven, sem "és neked csak azért is olyan világnézetet kell vallanod, mint én, különben mész Tumblr-re", mielőtt valaki ebbe is belekötne). Feminista vagyok, mert szerintem férfi és nő egyenjogú. A vele kkalakult tolerinca és vitaképességemmel erősebbnek, bátrabbnak érzem magam. De ha már valamiért meggondolnám magamat, és azt mondanám, hogy "nem vagyok feminista", ez a "képességem" megmaradna.


Szóval, elnézést újra a félreértelmezhető fogalmazásért.

2016. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim válasza:

#57: Bocsánat, de ezzel a kijelentéssel nem értek egyet. Honnan veszed, hogy a többség az? Azért, mert jó pár hangoskodó idiótát láttál a neten, TV-ben, akik magukat femnistának tartják? Sajnos, buta emberek mindenhol vannak. Ők a feminizmust választották, hogy e név alatt éljék ki az agresszív vágyaikat. A normális feminista is elítéli őket.

Sok feminista van a világon, nem gondolkozik mindenki ugyanúgy, ez a fogalom tág, több "irányzata" is van. A vélemények különböző témáknál megoszlanak. Attól még, hogy van egy csomó hülye, nem jelentheted ki, hogy a többség az. Nem hiszem, hogy találkoztál már az életedben az összes feministával. Főleg, hogy mindenki máshogy értelmezi a feminizmust. Miközben valaki nem vallja magát femnistának, addig a másiknak annak számít, és fordítva.

(Ui.: Népeknél sem általánosíthathunk. Attól még, hogy találkoztam egy spanyol csoporttal, akik hangoskodtak és szemeteltek, majd másnap még egy ilyen csoporttal, nem jelenthetem ki azt, hogy "Hülye spanyolok /-vagy csak a többségük-/, egész nap hangoskodnak".)

2016. máj. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!