Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen. Mért, te komolyan azt hiszed hogy csak úgy leugrálhattál, meg akkor mentél ki meg be mikor akartál? Honnan szalasztottak?
2023. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
93%

"Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát."


Ez de beteg...

2023. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 A kérdező kommentje:
Nem voltam sorkatona, hál' istennek kimaradt az életemből ez a fölösleges baromság
2023. jan. 9. 20:51
 4/81 anonim ***** válasza:
18%
Ritka rossz troll vagy, kérdező.
2023. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
88%

Hát pedig így volt, sőt...


Laktanyaőrség jelentette, hogy páran "dobbantottak" -engedély nélkül ehagyták a laktanyát.

Riasztották a tűzoltó rajt, s megerősített őrséggel "várták a visszatérőket".

Akit elkaptak, ment 1-2 kétre a koterba (laktanyafogság).

Kisebb szabályszegésért 1-2 hét konyhamunka (kumplipucolás, stb.).


A VÁP-osok meg járták a várost, kocsmákat, szórakozóhelyeket, -de utcán is igazoltattak- stb. s aki nem tudta igazolni a kimaradást, az is ment kóterba.

2023. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 A kérdező kommentje:
Kérdeztem valamit, meg elmondtam a véleményem, miért kell rajta így felb.szni magatokat 1, 2, 4? Csak nem szerettétek ezt a hülyeséget?
2023. jan. 9. 20:56
 7/81 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam sorkatona. Az egyik haveromra a gyakorlótéren rájött a szapora, ezért berohant az épületbe. Amikor visszajött, a főtörzs leüvöltötte a fejét, mert nem kért engedélyt. :)
2023. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
23%
Te nem hogy sorkatona nem voltál, de semmilyen katona sem. A francia idegenlégióban ilyen fokú fegyelemsértésért ki is kötöttek három napra. Nappal volt 50 fok éjjel meg nulla. Enni nem kaptál, vizet meg korlátozottan, napi egyszer. Az oroszok meg szökésért ki is végeztek. Még a 80 as években volt hogy szökött meg orosz katona halasról. Egy szomszédos faluban fogták meg, ahol egy vízaknába bújt bele. Egyik katona oda ment, felemelték az aknafedelet, a másik beeresztett egy teljes tárat, oszt áldás, békesség.
2023. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
10%
Ez kéne a mai páváknak is.
2023. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 A kérdező kommentje:
Elhiszem, nem vitatkozom senkivel, csak ennek a gyakorlatban alkalmazott értelmét, létjogosultságát vitatom, mert ez egy baromság. Nem az, hogy ti ezeket írjátok, hanem az, hogy ez van. Ez nem tanít fegyelemre.
2023. jan. 9. 21:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!