Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
51%
:D Eltévesztetted a házszámot, ez itt nem a színház. :)
2023. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
0%

#41

Színház az élet.

2023. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 A kérdező kommentje:

"Ez tényleg troll"


Miért, mert azt merészeltem írni, hogy a laktanyában mindenki részeg volt? És nem volt talán igaz? Vagy tán azért is laktanyafogság járt? Bruhaha...


Ja meg ha nem voltam sorkatona (megint hál' istennek), akkor nem lehet róla véleményem? Nem éltem a Rákosi-korszakban sem, mégis van róla véleményem! Meg a pedagógussztrájkról is van, mégsem vagyok tanár! Akkor mire fel vindikálod a magadnak a jogot, hogy csak az mondhat róla véleményt, aki benne is volt, fókaidomár?

2023. jan. 10. 18:35
 44/81 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom a szexről is imádsz beszélni, annak ellenére, hogy szűz vagy.
2023. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:
Arról esetleg te tudnál mesélni 44-es
2023. jan. 10. 20:07
 46/81 A kérdező kommentje:
Egyébként hiába mondjátok, mindenki utálta a sorkatonaságot. Én még senkitől nem hallottam, aki utólag is úgy emlékezett volna vissza, mint élete legnagyobb élményére. Nem is tudom, milyen lelkületű embernek kell lenni ahhoz, hogy úgy gondoljon vissza erre az elfecsérelt kárba veszett időre, hogy "Ez igen! Ez kellett! Ettől lettem ember! Köszönöm bőrmester elvtárs!"
2023. jan. 10. 20:15
 47/81 anonim ***** válasza:
86%
#46 Van az a bizonyos "megszépítő messzeség". Egyébként egyetértek.
2023. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 A kérdező kommentje:
47-es: Ebben az esetben nem tudom, mitől szépülne meg az emlék. Körülbelül olyan ez, mintha tüzes vassal sütögetnék az embert, az meg teljesen mindegy, hogy fiatalon vagy öregen történik vele. Csak azért lehet ez a nosztalgia, mert akkor voltak fiatalok és ezt ahhoz kötik. Én egyébként teljesen elvitatom azt, hogy ez bárkiben is jó emlékként, nagy élményként sejlene fel akár utólag is. Miért, milyen pozitív dolgokkal szembesült ott bent az ember, amit másutt ne tudott volna elérni? Haverokat máshol is szerezhetsz, az meg kevés ember vágya, hogy másra alkalmatlan, amúgy is tökrészeg kiképzők idióta parancsait teljesíthesse. Felmoshattad a sakktáblát a körletben? Vagy vezethettél tankot? Hát igazán nagy dolog, ebből aztán rengeteget tanulhattál.
2023. jan. 11. 08:01
 49/81 anonim ***** válasza:
77%

#9 A páva kifejezést kb 15 éve nem használja már senki..kissé le vagy maradva.


Igaza van a kérdezőnek, normális ember utálta az egész mocskot. Azok szerették akik semmire sem voltak jók a civil életben, és az a legtöbb amit elértek, hogy voltak sorkatonák. Manapság meg büszkén hirdetik 2 doboz kőbányai mellett a kocsmában, hogy bezzeg belőlük embert nevelt a honvédség.

Lecsúszott alkesz prolik, nem kell velük foglalkozni.

2023. jan. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 A kérdező kommentje:
49-es: és látod te is, hogy a normális, korrekt véleményeket - mint most a tied - lepontozzák. Legyen ez a legnagyobb örömük nekik!
2023. jan. 11. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!