Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A sorkatonaságnál tényleg...

A sorkatonaságnál tényleg minden apróság miatt is engedélyt kellett kérni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén volt a Patyolat akció című film, ami erről a világról szól. De azért keveredtek benne valós és kitalált elemek, például a kiképzési gyakorlatok, meg az, hogy katasztrófánál segédkeztek a honvédek az teljesen rendben, de az, hogy "a kocsiparancsnok engedélye nélkül leugráltak a gépjárműről és ezzel SÚLYOS (sic!) fegyelemsértést követtek el", amiért laktanyafogság járt, na az már fantázia szüleménye, mint ahogy az is, hogy a laktanyából megszökött és vissza nem tért katona után kutatott mindenki. Szerintem bármikor is ért vissza, nem csináltak abból problémát. Bár apám aki volt sorkatona, erre azt mondta, dehogyisnem, ha voltál szíves meg nem jelenni a laktanyádban, záros határidőn belül megjelentek elsősorban az illető lakcímén valami gyökér váposok, akik udvariasan megérdeklődték, hogy vajon mi okból felejtettél el visszafáradni. Hát ha ez így volt, az egy jókora nagy baromság.
2023. jan. 9. 20:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
0%

#29


Be lehet fejezni...

2023. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
13%
Én szakaszvezető lettem. Az itt kommentelő sorkatonafan hülyegyerekeket megettem reggelire. A rendes srácokkal én is az voltam. Stokit például csak az elején csináltam, mire meg lett az első csillagom, onnantól kezdve a vagányokkal csináltattam. Haverom volt a konyhás, annyit ettem ott, hogy hihetetlen. Híztam 10 kilót másfél év alatt. Most okoskodnak a paprikajancsik, ne izgulj, Kérdező! Az itt kommentelőket még öreg korukban is az újoncok szoptatták.
2023. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
88%

Riadó alatt a tervnek megfelelően elmentem a helyemre, vártam a polgári alkalmazottakat. Ez volt a feladat. Valamiért nem jöttek, én meg elaludtam a gépfegyveremmel a fejem alatt. (Persze töltény nem volt nálam.) Lefújták a riadót, jött a népszámlázás. Nem is annyira én hiányoztam, inkább a fegyverem. Nagy nehezen felébresztettek, nagyon mélyen aludtam egy zárt irodában. Egy hónap helyben topit kaptam.

Szarság volt az egész, elfecsérelt idő. Csak lopni, csalni és hazudni lehetett megtanulni.

2023. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
68%

Mindenhol növelik a hadsereg létszámát, ilyen időket élünk.

Az oroszok folyamatosan soroznak, ki sem engedik már az országból a katonakorúakat, az ukránok dettó és már jó ideje lövik is egymást, mi meg, mármint a NATO országai csak bosszantjuk az oroszt, de nem erősítjük kellően a katonaviseltek számát. Én ugyan voltam katona, de már nyugdíjas vagyok és nem tartom jó politikának ezt, hiszen a profin kiképzett fegyverekhez értők hamar elfogyhatnak, vagy megritkulhatnak, ezért szerintem már gondolkodni kellene azon, hogy megint bevezessük a sorozást, laktanyák kellenek, kiképzők, hogy lehessenek tartalékosok, mert nem elég, hogy modern fegyvereink vannak, ember is kell hozzá, aki használja.

Abban van igazság, amit a kérdező, meg néhányan még állítanak, hogy a régi rendszerben a sorkatonák kiképzése egyre romlott, de nem muszáj azt úgy csinálnunk, ahogy akkor, a lényeg, hogy legyen elég ember, aki ért a háborúhoz, vagy ne tessék háborút szítani, szankciózni, az oroszlánt ingerelni, ellenséges katonai, politikai és gazdasági tömörülések létrejöttét ösztönözni.

Ha békét akarsz, készülj a háborúra - sosem volt ennek nagyobb értelme, mint most.

2023. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
30%
Csak megfelelő okmánybélyeg kellett amit általában literben számoltunk, kinek mennyi volt az ára.
2023. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
21%

"ne tessék háborút szítani, szankciózni, az oroszlánt ingerelni, ellenséges katonai, politikai és gazdasági tömörülések létrejöttét ösztönözni."

Na ez a lényege a gyáva, oroszpárti, esztelen Fideszes áláspontnak. Akkor most, hogy ne legyen háború az ukránok kapituláljanak?? Ne védjék hazájukat, gyerekeiket, családjukat? Ne legyen joguk szuverén módon dönteni saját sorsuk felett? Ez a gyáva, gyalázatos magyar álláspont lényege. Szégyelhetjük magunkat, szembefordultunk a nyugati világgal. Majd a fiatalok mehetnek az üzbég egyetemekre kecskenevelést tanulni.

2023. jan. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
25%
#21 Erre ugye nem kell azt mondani, hogy jó volt?
2023. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
74%
Jól lepontoztak a futkosószökevények. #32 voltam.
2023. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
51%
A fegyelmezett katona nem bír elviselni egy az életben semmit sem befolyásoló lepontozást? :D
2023. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
0%

#39

Kész van a stokid, Kopasz? Ha nem 3 hét laktanyafogság? Vered még a többieket? Ha igen, mehetsz Nagyatádra.

2023. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!