Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Veteránok Magyarországon?...

Veteránok Magyarországon? "Élmények"?

Figyelt kérdés
Dédipapámtól sajnos nem tudtam már megkérdezni (bár nem tudom, hogyan reagált volna) a háborúval kapcsolatos "élményeit". Pedig nagyon is érdekelne, hogy a magyar katonáknál mi volt a kiképzésen, a harcmezőn, hogyan fogtak össze az emberek, bajtársak egyszóval hasonlóan szerettem volna megtudni, mint az Ambrose könyvekben az amerikai katonák beszámolóját. Nem tudnátok esetleg valamilyen könyvet ajánlani ezzel kapcsolatosan vagy történetet elmesélni? Mindegy, hogy nem a másodikvilágháborúban történt hanem mondjuk 80-ban, de érdekelne minden ezzel kapcsolatosan. (Bár öszintén szólva jobban örülnék, ha II. vh.-s történet lenne).
2010. jún. 9. 15:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/138 anonim ***** válasza:
92%

Dédfaterral beszélgettem mostanság. Nemsokára 100. Megjárta a don kanyart.

Szerinte a háború pokol volt. Nem tud idegeskedés nélkül megnézni egy háborús filmet, mert felidegelik az ott látottak, a nevetséges, heroikus jelenetek. Kifagytak a fogai a hidegben, fiatal emberként műfogsort kellett csináltatnia. Egyszer az mentette meg az életüket, hogy amikor rohamoztak az oroszok, az egyik katona levizelte a gépfegyvert, ettől az egy kicsit átmelegedett, és tudtak vele lőni, mielőtt ráfagyott volna a vizelet. A kaja ehetetlen volt. Feküdtek mellette az emberek, és olyan állapotban voltak, hogy nem tudta eldönteni, ki él, és ki nem. Nem volt tehát babazsúr.

2010. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/138 anonim ***** válasza:
63%
15:11...épeszű ember tudja, hogy a háború nem babazsúr, csak mostanság menő lett az, hogy valaki "harcba vonulna a hazájáért". Senki ne értsen félre, az első válaszhoz ennek maximum annyi köze van, hogy az utolsó mondatához fűztem hozzá valamit, és indulatokat kelteni sem akarok, csak valóban jó lenne elfogadni, hogy egy háborúban a túloldalról visszalőnek, és az bizony fáj.
2010. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/138 anonim ***** válasza:
95%
Sebő Ödön: A halálra ítélt zászlóalj. A kedvenc könyvem, letehetetlen többedik olvasásra is. Beszerezhető a Fehérlófia könyvesboltban.
2010. jún. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/138 anonim ***** válasza:
26%

54

Bizony, és nincs load game.

2010. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/138 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat hasonlóakat várnék még :)

A könyvet beszerzem amint lehetséges.

2010. jún. 9. 16:01
 6/138 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos a filmek és háborús sorozatok(elit alakulat, pacific) nagyon kis részét mutatják be a borzalmaknak. Inkább egy nagy kalandnak festik le az egész háborút.
2010. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/138 anonim ***** válasza:
83%
Csak a fronton történtek érdekelnek,vagy az itthon átéltek is ? Ha igen,akkor este írok neked az "élményeimről". 16 évesen éltem át a háborút! Most nincs időm többre.
2010. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/138 anonim ***** válasza:
70%

Javaslom, h nézd meg a Katonák voltunkot! Vagy olvasd el (nem tudom most az íróját) az Éjfélre kitisztul c. könyvet!(filmben is megvan de könyvben olvasd először!!!:D)

A Katonák voltunk egy vietnámi film ami -véleményem szerint- elég reálisan mutathatja a háborút és nem arról szól, h az amerikaiak a nagy becsületes, családi életet élő lélekkel rendelkező kegyelmes katonák mint ahogyan azt az amerikai film ipar beállítja, hanem arról is szól, h a vietnámi katonáknak is volt életük és nem szörnyetegek voltak. (bár ezzel cáfolom azt amit néhány sorral ezelőtt írtam de van benne egy kis hatás arról, h az Amerikaiakat lettek beállítva győztesnek)

Az éjfélre kitisztul pedig egy nagyon megható könyv ami a második vh. ban játszódik le. Összefoglalóan annyi, hogy fiatal értelmes katonákat kiviszik az európai hadszíntérre és elegük van a háborúból, de nem csak nekik hanem a közelükben állomásozó német rajnak is. A végén egy balszerencsés tragédia lelkileg eléggé megrázó volt számomra és pasi létemen majdnem sírtam kb.=)



-idő közben megnéztem! William Wharton az író:).

16/f

2010. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/138 anonim ***** válasza:
28%
16:12! Az engem is érdekelne! Tudnál rám is szánni 1 kis időt?=D
2010. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/138 anonim ***** válasza:
69%
16.17.- nek. 16.12 vagyok. Most csak 5 percem van,mert vendégeim jönnek félötkör. De írd be a kérdésed,vagy gyere vissza este 7 óra után,akkor szívesen válaszolok.
2010. jún. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!