Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Honnét fogják tudni, hogy...

Honnét fogják tudni, hogy nekem melyik vakcina adható be, ha nem kell felsorolni a kórtörténetet regisztrációnál ?

Figyelt kérdés
Eleven allergiás vagyok. Volt, hogy penicillintől megdagadt a nyakam És most olvastam, hogy így valószínűleg a pfizert nem is kaphatom. Tud erről valaki valamit? Mert regisztráltam, el is küldtem, de most elbizonytalanodtam.

2021. jan. 11. 02:06
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem penicillin. Meg fogják kérdezni, nézni, hogy van-e valamiféle allergiád. Belenézned a kórlapodba is, két kattintás, ha szükséges.

Hol olvastad? Valamelyik bulvárban, vagy oltásellenes oldalon? Akkor felejtsd el.

Vannak, akiknek az az érdekük, hogy az emberekben rettegést keltsenek az oltás ellen, minél nagyobb legyen a káosz és ne legyen átoltottság.

Te csak a SOTE és más kórházak orvosainak a véleményét figyeld.

2021. jan. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
29%

Az orvos fogja eldönteni hogy neked melyik vakcina adható be és az orvos hozzáfér a te orvosi adataidhoz. Jobban látja hogy milyen problémáid vannak, mint te.

A regisztráció csak arra kell, hogy jelezd, szeretnéd megkapni az oltást hamar. Regisztráció nélkül is lehet majd oltást kapni, csak első körben azok kapják majd meg rá a lehetőséget (az egészségügyiseken és a rizikócsoportba tartozók után) akik regisztráltak.

Ahogy #1 is írta, majd amikor lesz lehetőséged az oltásra akkor mondd el, szólj az orvosnak az allergiádról!

2021. jan. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
72%

Előtte ki kell töltened és alá kell írnod a hozzájárulási nyilatkozatot.Ha ez megtörtént onnantól kezdve a felelősség már a tiéd.

----------------------------

Ez az egészségügyi dolgozók részére van.De gondolom ilyesmi lesz majd mindenkinek:

[link]

2021. jan. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
23%
Mindegy milyet adnak.
2021. jan. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
24%
Azt gondolod hogy válogathatsz? Azt kapod ami éppen van. Legalább egy évig még hiánycikk lesz a vakcina. Mire rád kerül a sor, addigra úgy is tudják majd hogy hogy reagálnak az allergiások az oltásra, mivel az allergia népbetegség a fejlett, nyugati országokban.
2021. jan. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 Zöldlámpás lámpás - o1g ***** válasza:
37%

Nem tudok mást tanácsolni neked, mint hogy bízz a tudományban és bízz azokban, akiknek ez a szakmája. Azért tanultak legalább még egy évtizeddel tovább, mint az átlagember, hogy tudják, mi a dolguk.

Egyébként gondolj bele, egy operációnál sem problémázol azon, milyen altatót/szikét/antibiotikumot használnak.

Rájuk bízod magad. Ez az eset ugyan miért lenne más?

2021. jan. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
10%

Mindegyik vakcinanak ugyan az a beltartalma, csak mas eljarassal allitjak elo oket, mas a vakcinak logisztikaja ... de a hatoanyag megegyezik.


Egyiket -80fokon kell tarolni, a masikbol duplan kell kapni mert igy fejti ki a hatasat ... ilyen kulonbsegek vannak csak.

2021. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

7


Azért nem egészen..

[link]

2021. jan. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 A kérdező kommentje:
Igen, de azt írják, hogy nem javasolt semmilyen gyógyszer vagy ételallergia vagy bármilyen allergia esetén! És többeknél okozott már allergiás reakciót külföldön is, úgy hogy kórházba kerültek. És pl apukám még asztmás is. Nekik sem javasolt.
2021. jan. 11. 07:35
 10/58 A kérdező kommentje:
A Phizer írta! Nem bulvár. Ellenjavalt
2021. jan. 11. 07:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!