Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Oltásellenesek! Miért van...

Oltásellenesek! Miért van ennyire ellenetekre az oltás?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a napokban ezen az oldalon:

"Én akkor sem adatnám be magamnak a vakcinát, ha 1 milliárdot fizetnének mellé!"


Hogy lehet ilyen szintű ellenzésre eljutni?


Miért van ennyire ellenetekre a vakcina?

Gyakori érv, hogy a hosszútávú hatásokról semmit sem tudunk. De ilyen alapon a Covid hosszútávú hatásáról sem! Lehet, hogy tünetmentesen átvészeled, hosszú évekig a szervezetedben bújkál, aztán meg hirtelen aktiválódik, és ledetonálja a fejed.



2021. márc. 26. 11:21
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

#31

Ha kabátnak minősítjük a mamut bundájából összefércelt ruhaneműt, akkor volt, persze.

2021. márc. 26. 12:33
 32/42 anonim ***** válasza:
25%

"Oltásellenesek! Miért van ennyire ellenetekre az oltás?"


-Nagyon fáj a szúrás és rettegek tőle

-billgéc lekapcsolja az agyunkat később(igaz, hogy már most is olyan mint akinek sose kapcsolták be).

-Vasszervezetnek mit árthat egy kovid, lépfene, ebola?

-megeteti a csippet velünk mindenki

-lemérgeznek, ami 5 év múlva hat

2021. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
23%
33, végre egy feléprett magyar!
2021. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
55%

Na akkor lássuk...


17: "Én elkaptam, 3 nap alatt kifeküdtem" >> nem veszélyes

Nem lehet jó érzés, hogy nem tudsz szöveget értelmezni. Leírtam, hogy NEKEM nem lett bajom, és NEKEM simán bírja a szervezetem. Azt is világosan leírtam, hogy másokkal nem tudok mit kezdeni, mivel hiába húznék még a farkamra is maszkot, meg cserélném le a vérem oltóanyagra, akkor is lehetek hordozó. A saját hülyeséged alól meg nem fog felmenteni, hogy édesanyáddal mi történt, mivel egyrészt ennek semmi köze az eredeti felvetéshez, másrészt én meg ennyi erővel felhozhatnám néhai nagyapámat, aki azért halt meg, mert nem kapott időben ellátást a koronahiszti miatt. Mindenki elő tudna rángatni egy példát a saját igazának bizonygatására, épp ezért nem lehet ilyesminek hitelt adni, vagy ebből általánosítani.


Kérdező (18):

1. Tévedsz, többet tudunk. 2019 végén jelent meg a vírus, azóta vizsgálják a hatását is. Ez mint írtad, másfél év. Oltás ellenben csak 1-2 hónapja van, előtte ha jól rémlik, 2020 nyarának vége felé kezdték beadni önkénteseknek az akkor még fejlesztés alatt álló tesztvakcinákat. Ez nincs egy év sem. Arról meg, hogy elpatkolok-e vagy sem (leírom másképp is: beleesek-e abba a maréknyi emberbe vagy sem): Nem szeretném kipróbálni, ha már egyszer gond nélkül átesek a betegségen nélküle is. Vagy leírom ezt is másképp: Ha valami jól működik, azt nem akarom "megjavíttatni", különösen úgy, hogy a javítás nem jár további előnyökkel.


2. Nem hordok kabátot télen, szóval bukta az érvelésed. De tegyük fel, hogy hordok. A kabát egy évezredek óta használt ruhadarab, ami azon túl, hogy megtartja a tested melegét, semmilyen más hatással nincs rád. Ellenben a még nem kellően tesztelt vakcinát (ami lényegében a vírus mesterségesen gyengített változata) a szervezeteden belülre kapod, ami egyben azt is jelenti, hogy sokkal veszélyesebb mint a kabát. Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy hogyan sikerült a kettőt összehasonlítanod, de ez legyen az én bajom.


3. Ha én köhögök, akkor ott már olyan bajok vannak, amik miatt utcára sem akarok menni. De tegyük fel, hogy kimegyek. Eleve nem köhögök akkor, ha más a közelemben van, ha mégis, akkor amíg lehet, csukott szájjal köhögök, ha pedig ez sem megoldható, a könyökhajlatommal eltakarom a számat. Ezen felül nem tudom hallottál-e róla, de kötelező maszkot viselni, amit meg is teszek akkor, ha bárki 5 méternél közelebb van hozzám.


4. Erre inkább nem mondok semmit. Indokot kértél, hogy miért nem oltatom magam a vírus ellen, amit le is írtam neked pontokba szedve. Majd most, hogy erre neked kényszeresen reagálnod kell, mert nem bírod elfogadni a másik ember által leírtakat, nekilátsz gyerekesebbnél gyerekesebb dolgokkal "visszavágni". Adok egy tanácsot: Ne tedd. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz értelmes vitát folytatni valakivel, akkor bele se kezdj, másképp saját magadat járatod le. Arról nem is beszélve, hogy így mégis hogyan várod el a vitapartneredtől, hogy megértse az álláspontodat, és esetleg tanuljon valamit belőle?

2021. márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

#35


1.

„Tévedsz, többet tudunk.”


Hol írtam, hogy nem tudunk többet? Azt írtam, hogy nem tudjuk mit okoz 2 év múlva. A hosszú távú hatását nem ismerjük egyiknek se!


“2019 végén jelent meg a vírus, azóta vizsgálják a hatását is. Ez mint írtad, másfél év. Oltás ellenben csak 1-2 hónapja van, előtte ha jól rémlik, 2020 nyarának vége felé kezdték beadni önkénteseknek az akkor még fejlesztés alatt álló tesztvakcinákat. Ez nincs egy év sem.”


Az egyik 1 év, 3-4 hónap, a másik meg 8 hónap. Ez úgymond egy indok, ami eltántorít az oltástól, hogy a Covidnak fél év előnye van? És mi van, ha hosszú évek múlva derült ki a Covidról, hogy valami hosszútávú mellékhatása van. A legfontosabb felvetésre meg nem reagáltál, Covidban nagyságrendekkel többen elpatkoltak, oltásban meg kb. semmi. Ha ez nem bizonyíték arra, hogy az oltás biztonságosabb, mint a covid, akkor nem tudom mi.


“Nem szeretném kipróbálni, ha már egyszer gond nélkül átesek a betegségen nélküle is.”


Lehet, hogy csak szerencséd volt. Lehet, ha másodjára kapod el, és akkor pl.: tápcsatornán keresztül, akkor sokkal jobban megsínyled. Itt van a te szuper erős szervezeted, amiben bízol annyira, hogy a Covidot bármikor legyűri, de abban már nem, hogy a vakcinával is elbír, amit gond nélkül legyűrt több százmillió a tiédnél sokkal gyengébb immunrendszerű ember!

Ha a Covidnak 0,1% a halálozási rátája, a vakcinának meg 0,000001%, akkor melyik a nagyobb kockázat? Ezt nem értem az érvelésedben. Csont nélkül bízol benne, hogy a Covidot gond nélkül átvészeled, de ugyanez a bizalom már nem terjed ki a vakcinára, ami nagyságrendekkel kevésbé bizonyul veszélyesnek.

Egyáltalán honnan tudod, hogy elkaptad a covidot? Volt teszt, vagy valami?


2.

“Nem hordok kabátot télen, szóval bukta az érvelésed.”


Te valami előszövet a belső fémvázon típusú figura lehetsz. :D


“A kabát egy évezredek óta használt ruhadarab, ami azon túl, hogy megtartja a tested melegét, semmilyen más hatással nincs rád.”


Na de az a tény, hogy megmarad a tested melege, jár-e további előnyökkel? Például olyan előnyt ad, hogy nem fázol meg. De magával hoz egy olyan hátrányt is, hogy az immunrendszered elsatnyul.


“Ellenben a még nem kellően tesztelt vakcinát (ami lényegében a vírus mesterségesen gyengített változata)…”

A kínai vakcina a virus legyengített változata, a többi nem mesterségesen gyengített változat.


“…a szervezeteden belülre kapod, ami egyben azt is jelenti, hogy sokkal veszélyesebb mint a kabát.”


Mivel a vírus legyengített változata, azt is jelenti, hogy kevésbé veszélyesebb, mint a vírus, nem? Amiben te mégis kisebb kockázatot látsz, mint az oltásban!


“Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy hogyan sikerült a kettőt összehasonlítanod, de ez legyen az én bajom.”


Úgy, hogy mindkettőnek lényegében ugynaaz a hatása. Ha kapsz vakcinát, az kondicionálja az immunrendszered. Ha rendszeresen nem hordasz kabátot annak is az a hatása, az immunrendszered megedzi.


3.

“Ha én köhögök, akkor ott már olyan bajok vannak, amik miatt utcára sem akarok menni.”


Akkor mégsem vagy olyan kemény, ha egy köhögéses betegség így megvisel. :D


“Eleve nem köhögök akkor, ha más a közelemben van, ha mégis, akkor amíg lehet, csukott szájjal köhögök, ha pedig ez sem megoldható, a könyökhajlatommal eltakarom a számat.”


Úgy látom számodra az elképzelhetetlen, hogy egy gyakrabban köhögő ember jobban terjeszti a betegségeket. És mi van, ha a könyökhajlatodba köhögsz, egy kollégád meg pont ott ér hozzád? Vagy te is önkéntelenül hozzáérsz a képedhez, amire került kórokozó, ahogyan a könyökhajlatodba köhögtél, aztán hozzáérsz valamihez. Tudom, neked erre az a válaszod, hogy te nagyon ügyelsz erre, hogy ne legyenek ilyenek, és másnak ne add tovább. Csak ha ilyen figyelmes vagy ebben a helyzetben, ez miért nem terjed ki arra, hogy fogod magad és beoltod magad mások kedvéért, még ha ez csupán 1%-kal is növeli az esélyét, hogy valakit ne fertőzz meg?


“Ezen felül nem tudom hallottál-e róla, de kötelező maszkot viselni, amit meg is teszek akkor, ha bárki 5 méternél közelebb van hozzám.”


Nem tudom feltűnt-e, de a maszkviselés látszólag szart sem ér, máskülönben miért terjedne ennyire?


4.

“Erre inkább nem mondok semmit. Indokot kértél, hogy miért nem oltatom magam a vírus ellen, amit le is írtam neked pontokba szedve.“


Amit én köszönök is, ment a zöld. Mindenki kapott, aki anyázás-mentes kommentel szolgált.

De ne haragudj, ez az elvből nem oltom magma duma nevetséges, kb. annyira, mint a Tesco-s példa. Ha téged zavar, hogy nem részesülsz az oltás által kapott előnyökben, akkor miért nem oltatod be magad egyszerűen? Ehelyett inkább konokoskodsz, hogy már csak azért sem. Kissé olyan mondvacsinált indoknak tűnik, hogy lehessen áldozati szerepben tündökölni.


"Arról nem is beszélve, hogy így mégis hogyan várod el a vitapartneredtől, hogy megértse az álláspontodat, és esetleg tanuljon valamit belőle?"


Akkor röviden az álláspontom: nem értem, hogy aki a vírustól nem tart, az hogyan tarthat a védőoltástól, mikor az bizonyítottan sokkal kevésbé veszélyes, remélem érthető.

Azoktól, akik nem oltják be magukat, az egyetlen érv kb. amit el tudok fogadni, hogy "leszarjuk, még az időt is sajnálom rá, hogy elmenjek oltakozni", ez egy olyan álláspont, amit megértek.

2021. márc. 26. 14:23
 36/42 anonim ***** válasza:
12%

"Miért van ennyire ellenetekre az oltás?"


Csippet oroszok billgéccel beültetik a bugrisba és 7 év múlva rombolja le az agysejtjeit az alanynak, amiből túl sok eddig sem volt, mert írtja is azt a néhányat pálinkával is... Ezért könyörög minden orvos már 2 éve, akiket megvásároltak, hogy az a primitív jószág ótassa már be magát, ne az eü kontójára fulladjon már meg beszarva mint egy szar, mikor van ellenszer

2021. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%
"Ti is csak anekdotázgattok hogy jajj anyám brühühü." Remélem ezt a véglényt törlik. Ez már a legalja. Féreg. De pontozgassátok csak fel.
2021. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

#38

Miért máskor nem halnak meg emberek te agyhalott?

2021. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
59%
Gödény meg Lenkei azt mondta nekik, hogy 5G-s génmutált nanorobottal akarják irányítani az oltás által ezt a sok segghülye analfabétát. Ezért aztán "óccsák be a rettegő vírushisztizőket, nekem nyissanak ki, mert edzeni akarok, meg étterembe kávézni egész nap, mert csak nátha ez, egyébként is széggyúrt jaúzsika vagyok aki akár bele is fekhetek a víruzsba, mer megvéd a Lenkeji kínából rendelt összekotyvasztott vitaminnya, nekem nem kell kínaji ótás"
2021. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ilyen habzó szájú oltásellenes-járványszkeptikus (haha) ismerősöm egy van. Egy eltartott háziasszony, akinek a világot a településükön lévő játszótér és a konyha jelenti, no meg a helyi anyukakör, akik szintén konteob-zik. Egyszer vitáztam vele, egyik állítása az volt, hogy egy gyártott vírus, másik meg az hogy ez a vírus már itt volt a hetvenes években is. Kiollózta az agyával az összes oltásellenes marhaságot, aztán random egymás mellé rakja. Minden orvos hülye, csak ők a helikopterek, természetesen a császározásnál azért jól jött a doki. Félelmetes, hogy a tudomány vívmányait felhasználva büfögik ide a tudományellenes ostobaságaikat egyesek (igen rád gondoltam két és fél pontos idióta, ilyen mértékű hisztériával társuló frusztráltságot csak ennél a nőnél láttam eddig, gondolom te is a négy fal között ülsz non-stop esetleg helyi kisbolt a nagy kaland).
2021. márc. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!