Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokban miért nincs...

A mai fiatalokban miért nincs semmi nemzeti érzelem és elköteleződés?

Figyelt kérdés
A mai fiatalok általában valamelyik balliberális párttal szimpatizálnak (Momentum, DK), mindenkivel összefekszenek, isznak, buliznak, imádják a migránsokat, mindenkivel nagyon toleránsak, de a saját nemzetüket utálják, az nem fontos nekik és cikinek tartják a hazafiságot. Mi ennek az oka? Hogyan lehetne visszafordítani ezt az állapotot?

2021. ápr. 19. 16:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
71%
A Fidesz a hazug tolvaj korrupt kormányzásával utálatossá teszi az országot a fiatalok szemében. Ezért a fiatalok más országok után ácsingóznak, demokráciában akarnak élni nem posvány fideszdiktatúrában.
2021. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
20%
Mert a média minden erejével igyekszik hazagyűlöletre nevelni az embereket.
2021. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
36%

#9,

Bocs: öregszel

Így kezdődik

2021. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
#10, de pl a "fordulj kedves lovam" régebbi népdal, - NÉP - nem műzene, meg vagy még száz másik is.
2021. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:

#11, most a fidesz a feketeseggű, OK.

Én öreg vagyok, az én fiatalkoromban nem volt ünnep márc 15 sem


S csak otthonról tudta, hogy a Romániából és Csehszlovákiaból érkező ritka turisták nem nyelvzsenik, csak sima magyarok.


Én már lassan kihalok, de a nemzeti kérdésben kikasztrált kortársaim nevelték fel a mai 30-40 éveseket, az azok gyerekektől sokat nem lehet várni.

Nem az ő hibájuk

2021. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mi számít fiatalnak, de én úgy 10 évvel ezelőtt még nemzeti érzésű voltam, lakóhelyemnek kifejezett lokálpatriótája és büszke arra, hogy magyar, azon belül alföldi vagyok. Miért? Mert csak, mert nem nem mindenki mondhatja el ezt magáról. Most viszont 28 évesen egy pöppet máshogy látom a dolgokat. Egyrészt nem tölt el különösebb elégedettséggel, hogy a diplomámmal gyárban kényszerülök dolgozni. Munka, tisztességes megélhetés nincs, minimálbéres összeszerelőüzemek országává lettünk. És akkor még ennek a melónak is örülnöm kell, főleg annak fényében, hogy én a mediánnál többet keresek - csak történetesen ez a ~210 ezer nettó is egy rakás fost ér körülbelül, mivel az adók az egekben, a fizetések meg a padlón vannak. Ügyet intézni tortúra, ha meg megbetegszel és kivizsgálásra mennél, jobb, ha a doki helyett inkább a Praktikert vagy az Obit keresed fel egy kötélért, mert mire eljutsz az orvoshoz, addigra úgyis kifingasz.


Aztán ahogy tovább oszlott a rózsaszín köd, egyre inkább feltűnt, hogy igazából tele van az ország, sőt közvetlen lakhelyem is olyan környékekkel, ahova nem tanácsos bemenni még autóval sem, gyalog pedig határeset-öngyilkosság. Valami ilyesmi a no-go zóna, nem? Bár meg lett mondva több alkalommal is persze, hogy ilyen az országban NINCSEN sehol... Az ígéret mindig megvan a közbiztonság helyrepofozására, csak valós lépések erre amióta az eszemet tudom, nem voltak.


Az emberek buták, könnyen befolyásolhatók (direkt nem akarom az elcsépelt "birka" szót haszná... fenébe, most már mindegy), még tizenpár évvel később sem látnak túl a "mivee vót jobb/rosszabb a Gyúcsán mint a Óbán?!"-on, semmi más alternatívát nem ismer a többség. És amikor lett volna egy ígéretes lehetőség a magamfajtáknak a Jobbik képében, akikből tényleg kinézte az ember, hogy egy élhető országot faragjanak ebből a lebujból, nos, ők elkövetik a magyar történelem valaha volt egyik leggusztustalanabb önszembeköpését. Elvileg ők képviselték volna a patrióta, szélsőjobbos, konzervatív eszméket*. Na most ha ennyit ér és ezt jelenti a "nemzeti elköteleződés", akkor mégis milyen nemzettudatról beszélünk? Csak mert az én olvasatomban ez kicsit többre mutat, mint egy száz évvel ezelőtt felbontott, és egyébként is felbomlásra ítélt ország miatti állandó kesergést.


Szóval akkor mégis, mire éltessem ezt az országot? Igen, a kajáink jók, vannak szép tájaink (szép tisztes távolságból, a lakott területtől messziről szemlélve a Mecsek, a Mátra, a Zempléni-hegység, a Karancs- és a Somló-vidék gyönyörűek!), a nyelvünk pedig egyedi és nyelvtudományi szempontból roppant érdekes. Ja. Csak épp bszhatod, ha mindeközben éhen döglesz, az emberek meg nem hajlandók haladni a korral.


*Itt a Mi Hazánk persze utánpótlásnak (amióta vannak és ameddig meglesznek a jelen valójukban, rájuk fogok szavazni), de mivel, visszautalva az előzőre, még 2022-ben se fog semmi más létezni az emberek szemében, csak a Fidesz meg a már réges-rég nem létező MSZP, így sokat nem érek a szavazatommal.

2021. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
51%
Miért is kéne visszafordítani? A nacionalizmus egy toxikus és undorító ideológia.
2021. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
82%
"A mai generáció" - innentől fogva a kérdés egy jókora általánosítás.
2021. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, te mégis milyen fiatalokkal találkoztál vagy hol láttál ilyet?

Mert én valahogy nem ezt tapasztalom...


Szerintem ez a kérdés csak egy gyengébb fajta provokáció akar lenni...

2021. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
Miért? Nincs?
2021. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!