Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mai fiatalokban miért nincs...

A mai fiatalokban miért nincs semmi nemzeti érzelem és elköteleződés?

Figyelt kérdés
A mai fiatalok általában valamelyik balliberális párttal szimpatizálnak (Momentum, DK), mindenkivel összefekszenek, isznak, buliznak, imádják a migránsokat, mindenkivel nagyon toleránsak, de a saját nemzetüket utálják, az nem fontos nekik és cikinek tartják a hazafiságot. Mi ennek az oka? Hogyan lehetne visszafordítani ezt az állapotot?

2021. ápr. 19. 16:32
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
#16 vagyok. Mármint izé, természetesen létezik az MSZP, de azt nagyon sokan még mindig Gyurcsánnyal kapcsolják össze, ennek fényében pedig azt akartam írni, hogy "az általánosságban emlegetett formájában nem létezik már". Bocs.
2021. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
14%
Azért, mert ciki nácinak lenni.
2021. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
93%
De még cikibb a náci szót használni anélkül, hogy ismernéd a jelentését.
2021. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
47%
#23Ismerem, de kitekerem a jelentéséből.
2021. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
84%

De ez az amit nem értek, miért hasonlítják rengetegen a Mi Hazánk Mozgalmat a nácikhoz? Az a gyűlölet és "faji" megkülönböztetés már rég eltűnt a politikai életből, pláne a 21. században egy ilyen eszmét nem csak az adott ország, de külföldről is levernének, csírájában fojtanák el.


A Mi Hazánk nem úgy nacionalista, hanem azt az értékrendet képviseli amit Teleki Pál korában minden magyar képviselt, azt az eszmét ami mindenkiben ott van csak senki nem beszél róla, mert már igen is a fiatalokat nem érdekli Trianon. Most 22 éves vagyok, de bármikor volt megemlékezés Trianonról akár iskolában, akár egyetemen többször hallottam azt hogy "minek ez?", "tiszta időpocsékolás" és hasonlók. Ahogy a kérdező is leírta azzal egyet kell hogy értsek, manapság a fiatalok többsége (és tapasztalatból beszélek, mert 10-ből 8 ismerősöm baloldali) vagy a Momentumot, a DK-t, vagy a Jobbikot pártolja, de így egyre inkább multikulturális nemzetté fogunk válni, manapság már azokat a néphagyományok, népszokások is párját ritkítják amik pár éve még ténylegesen szokások voltak. Évről-évre veszik el a magyar kultúra, a határon túli hagyományokról nem is beszélve...


Én igenis adnék egy esélyt a Mi Hazánk Mozgalomnak, nem is feltétlen célom hogy kormányra kerüljenek, viszont a parlamentben mindenképpen szeretném őket látni.

AZ A GOND HOGY MANAPSÁG AZT NÁCIZZÁK LE AKI SZERETI A HAZÁJÁT, náciknak könyvelik el a MHM-at is, de aki ilyet mond egyáltalán tisztában van a programjukkal? Tisztában van azzal hogy nem szélsőjobboldalról van szó?


Az EU pedig nem is engedné hogy Magyarországon 1. legyen halálbüntetés, 2. a cigányságot faji alapú diszkrimináció érhesse.

Ezzel pedig a Mi Hazánk is tisztában van.

A programjukban a halálbüntetés bevezetése csak papíron lenne, gondoljatok már bele mi az amit elkéne követnie valakinek hogy kivégezzék? Soha nem kerülne sor ilyenre, ez csak elrettentés, bűnmegelőző szerepe lenne.

Továbbá a cigányságot sem érné közvetlenül hátrány, sőt, mivel a Mi Hazánknak az asszimiláció a célja, így elősegítenék a felzárkóztatásukat az oktatásban történő bizonyos fokú szegregációval, ami abban nyilvánulna meg, hogy a külön osztályba tennék át, azokat a kezelhetetlen gyerekeket akik hátráltatják a tanárok munkáját, zavarják az órát, viselkedésbeli problémájuk van. Őket külön, speciális oktatásban részesítenék, ezáltal elérhetővé tennék azt az adott gyerek számára és a gyerek szülei számára hogy felzárkózzanak, megjavuljanak, beilleszkedjenek.


Ez egy kényes kérdés, de a Mi Hazánkon kívül nyíltan egyik párt sem foglalkozik a cigányság asszimilációjával, pedig ugyan olyan jövőjük lehetne mint bármelyik magyarnak.


Aki nem ismeri a Mi Hazánk programját, az nézzen utána és hasonlítsa össze a többi párt programjával, én megtettem, számomra a Jobbik ami még szimpatikus, de az összefogás miatt nem áll szándékomban rájuk szavazni, a Mi Hazánk pedig azt az értékrendet képviseli, amit elfogadhatónak tartok.


Hozzáteszem a sorkatonaság amit bevezetnének szintén nem tennék kötelezővé, lehetne rá jelentkezni 1-2 hónapos alapkiképzésben részesülne az illető és ezért még fizetne is az állam, olyan lenne mint egy fizetett nyáritábor.


És még zárszóként megjegyzem, nekem semmi bajom a melegekkel, se más ember bőrszínével, se más vallásával, a Mi Hazánk a melegpropagandát szüntetné meg, hogy a nyilvánosság előtt ne terjedjen ez az "eszme", aki meleg az tartsa négy fal között, de ne erőltesse másra hogy elfogadja. Faji megkülönböztetésről pedig szó sincs. A Mi Hazánk egy bizonyos tűréshatárig ugyan úgy elfogadó, de nem a multikultúra megteremtése az érdeke és pláne nem más ország társadalmának a lemásolása. USA-ba is nézzük meg, amióta BLM tüntetések elkezdődtek minden hétre jut egy tömeges mészárlás, lövöldözés, vagy késelés, ebből én nem kérek.

2021. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
50%
"de így egyre inkább multikulturális nemzetté fogunk válni, manapság már azokat a néphagyományok, népszokások is párját ritkítják amik pár éve még ténylegesen szokások voltak. Évről-évre veszik el a magyar kultúra" A magyar kultúra mindig változott, voltak hagyományok szokások, amik feledésbe merültek, majd újak jöttek a helyükbe(néha külföldi vehatásra máskor beföldi behatásra), más szokások meg megmaradtak.
2021. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem igaz
2021. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
64%
25: a kérdés úgyis elméleti, a MH nem fog kormányra kerülni. Amint jobban megerősödne, a fidesz kivégzi valahogy, mert az MH leginkább a fidesztől vihetne el szavazókat, ha nagy párttá válna.
2021. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
77%
Én Jobbikos szavazó voltam, most a Mi Hazánk győzött meg, nem várok tőlük kormányváltást, szimplán azt szeretném hogy a parlamentbe bekerüljenek. Mindenesetre most az a cél hogy ha nyer is a Fidesz ne legyen 2/3 többségük, szóval aki az ellenzékre szavaz, azok teszik jól, de szerintem a jobboldali ellenzékre is rá fér a támogatás. 👍
2021. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
29: tudtommal a szétszavazással vesznek el szavazatok, vagyis az a fidesznek használ, ezért áll össze az ellenzék többi része
2021. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!